Tommiks Ceylan Yayınları Oval Kapak 14. Seri, Cilt: 78

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,891
İstanbul
Erken çocukluk döneminde babam oval kapaklı Teksas ve Tommiks'leri alırdı. O yaşta okuma-yazma bilmediğimden özellikle birbirinden güzel renkli resimlerin olduğu bu kapaklar çok dikkatimi çekerdi. Kapaklara bakarak kendimi o kapaktaki kahramların yanındaymış gibi hayal edip kendi çapımda maceradan maceraya koşardım. :) Çocukluk işte! Bu özel paylaşım için teşekkür ederim üstadım.

yalcinartusta

Onursal Üye
28 Eki 2016
191
2,413
çizgi roman pek çoğumuzun hayatına, çocukluk yıllarında bir şekilde girmiş gördüğüm kadarıyla. O zamanlar dünyaya bakışımız, iyilik kötülük kavramları ve adalet duygusunun gelişimi olduğu kadar ufkumuzu genişletici pek çok detay da bu romanlar vasıtasıyla kimliğimizde yerini aldı. Bu günkü gibi TV ve bilgisayarın yoğun etkisinin görülmediği bir dönemde çizgi roman daha da önemli bir yer tuttu. Kendi mecrasında bir sosyalleşme ve paylaşım ortamı oluşturdu. Bugün ise artık bir nostalji, geçmişe keyifli bir yolculuk, en azından benim için bu böyle.. Bu foruma katıldığım ilk günlerde paylaşımlarıyla takip ettiğim Haluk Bey'i saygıyla anıyorum. Birçok koleksiyoncunun kuruttuğu bu klasik çizgi roman piyasasında artık bulamayacağımız, hatta kapak resimlerini bile göremeyeceğimiz pek çok kitabı koşulsuz bizlerle paylaşmıştı. Özverili ve paylaşımcı tüm dostlara saygılarımı sunuyorum. Paylaşılan her kitap, karanlık bir koridorda, duvarda ışık saçan bir tablo gibi, tekrar canlanan, unutulmuş anılar gibi hayatımızı anlamlandırıyor ve renklendiriyor.

Son düzenleme: