Tommiks Ceylan Yayınları 11. Seri Özel Sayı 010 (04.09.1972)

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,304
49,801
NeverLand

Kapaktaki Samim Utkun yazısının ters basılması nedeniyle resim ters çevrilince nasıl görünüyor diye merak ettim. :)
Bu serinin son sayısı olduğunu sanıyorum.
Keyifli okumalar herkese.

kadirnip

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Kas 2014
4,654
22,310
Adana
Kapak resmindeki ters imza gerçekten çok ilginç... Genelde bu tür hatalı baskılar, normallerinden daha değerli bulunuyor...
Çok güzel tarama ve paylaşım için, teşekkürler sevgili Bakunin...

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,630
Gaziantep
Samim Utkun bu serinin kapaklarında, Teksas'ta dahil değisik bir tarz kullanmış. Tommiks alıştığımıza benzemiyor, daha çocuksu ama favorilerini uzatmış. (Bu arada Tommiks'in ilk iki sayısının kapağı da ters basılmış).

Teksas ve Tommiks okumaya yeniden mi başlasam.

Teşekkürler Bakunin Yoldaş...

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,395
6,512
Ankara
Tahminim, usta standart dışı bir kompozisyon kullanmak istemiş; yayınevi ise yok o öyle olmaz. Biz yine bildiğimiz gibi yapalım diye ters çevirmişler.

Grafik çalışmalarda esas kütlenin solda kullanılması (şayet kalan boşluk, yazı veya başlıklarla doldurulmayacaksa) genel kabul gören bir yöntemdir.

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,619
38,280
izmir
Herkes kapaktaki ters basıma dikkat etmiş ama yaşlı amcanın elindeki tabancanın Tommiks zamanına uygun olmadığını farketmemiş. Tabi amca yaşlı olduğundan 'aile yadigarı'nı o zamana kadar saklamış olabilir de... Tabi biriyle çatışmak zorunda kalırsa hayatta kalma şansı pek yok. Teşekkürler kaptan.

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,464
26,952
Ne kadar sevmiş ve benimsemişiz ki,kuruşluk seride 11. seri de Tommiks maceralarını okumaya devam etmişiz.Hala da ediyoruz.
Kıymetli paylaşımınıza teşekkürler üstadım...

hardblood

Kıdemli Üye
1 Eyl 2018
127
292
istanbul
Sevgili üstadım, emekleriniz için sonsuz teşekkürler. Paylaşımlarınızla bizleri mutlu edip, çocukluk günlerimize götürüyorsunuz. Haklarınız ödenmez gerçekten. Maalesef link yine gitmiş. Selam ve sevgilerimle...