Tommiks Ceylan Yayınları 1. Seri Sayı 076 (22.05.1957)

12 Şub 2010
15,006
543,776

Kapak ve 1. sayfadan görüleceği üzere bu fasikül 76 olmasına rağmen son sayfada 67. sayı olduğu yazılmış. Tabii ki, tarihi de yanlış yazılmış oluyor. Fasikülün doğru tarihini eklemek bize düştü.

Yukarıdaki notun cbr dosyasının içine text dosyası olarak ilave edilmiş hali:

Saygılarımla​

Moderatör tarafında düzenlendi:

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,621
38,373
izmir
Teşekkürler sevgili Profesör. Ard arda Tommiks bombalarını patlatmışsın yine. Biz de mutlu oluyoruz böyle olunca. Sağolasın.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,187
Kılıktan kılığa giren Binbirsurat ve kahramanlarımız kızılderililere esir...
Bu nadide sayı için yürekten teşekkür ediyorum Sayın "Profesör";
saygılarımla...

bayrakzaf.gif

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,880
52,461
Kendi Koltuğunda
Demekki adam tomdan bir şey istedi tomda vermeyince
isteyenin bir yüzü kara tomun 2 yüzü kara oldu:Ğ:Ğ
teşekkür ederim emeklerine sağlık üstadım sana sevgi sana saygı sana selam:wbtr:

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,089
36,764
İstanbul
Haluk Abi'nin ve sevgili savok'un izniyle serinin 77. sayısına yazdığım mesajı bu sayıda da tekrarlamak istiyorum: :)

"Haluk Abi bizi çizgi roman dünyamızın eşsiz örnekleriyle buluşturmakla kalmıyor bir yandan da ilgili paylaşıma dair bilgiler, düzeltmeler, notlarla zenginleştiriyor.

Haluk Abi'nin ve diğer üstadlarımızın paylaşımlarının bir kısmında bu türden önemli bilgiler yer alıyor. Bir süredir bu tür bilgileri text dosyası haline getiriyorum ve cbr dosyasının içine yerleştiriyorum. Bu iş biraz zahmetlice ama böyle yapıldığında bilgiyi çizgi romanla birlikte muhafaza etme şansımız oluyor. Cbr dosyasını açtığımda önce bu text dosyasını içeren pencere ile karşılaşıyorum. Böylece ileride bu çizgi romanları etraflıca inceleme fırsatı bulduğumuzda (umarım o günler gelir, sağlık ve neşe içinde yeniden yeniden okuruz, inceleriz bu çizgi romanları) kolayca bilgiye ulaşabilecek ve belki olası karışıklıkları engellemiş olabileceğiz.

Bu nedenle tüm arşivci dostlara bu zahmete katlanıp dosyalarını yukarıda özetlediğim gibi saklamalarını tavsiye ediyorum.

Aslında bu tür text dosyalarının paylaşım yapan dostlar (abartman üstadım bunu yapıyor) tarafından oluşturulması en güzeli olur ama zaten çok fazla veren üstadlarımdan başka bir şey daha istemeye çekiniyorum."

Bu sayı için text dosyasının ilave edildiği halini örnek teşkil etmesi açısından Haluk Abi'nin mesajına ekledim.

Teşekkürler, Haluk Abi.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,618
hiçbiryerde :)
Gittikçe paylaşım kalitesi artan, içeriği,
işin teorisini yapıp etraflıca incelemeye
başlayan üstatlarımızı memnuniyetle
takip ediyorum. İyi ki varsınız.
Umarım yeni yılda da birlikte nice güzel
muhabbetlere katılma fırsatımız olur.
Ellerine sağlık Haluk ağabey, saygılar,
Ankara'ya selamlar, sevgiler...

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
72,078
Ellerimde tutamasamda bu güzel paylaşımı açıp okuma şansını bize veren sevgili Haluk'a teşekkürler ediyorum.