bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,307
49,864
NeverLand
LCtILZO.jpg

1955 yılında Türk çizgi roman okurlarıyla Ceylan Yayınları aracılığıyla buluşan Yüzbaşımızın ilk serisine ait ilk paylaşımımız. Kapak ile iç macera arasında bir senkron sorunu olmasına aldırmamanızı rica ediyorum. Çünkü bundan sonraki sayılarımızda bu sorun ortadan kalkmış olacak.
Çizgi roman okumak ve okutmak adına olağanüstü özverili çabalarına ufak bir destek olmasını umduğum Haluk abimize hediye ediyorum.
Gerçi bu satırları yazarken kendisinin yanımda olması da ayrı bir güzel tesadüf ya, her neyse...
Tüm dostlara keyifli okumalar.

Emilio Uberti tarafından çizilen orijinal kapak da aşağıda görüldüğü gibidir.

9Koge4C.jpg

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,086
Kastamonu
Çok teşekkür ederiz; elinize, yüreğinize sağlık.

Evliya Çelebi'yi geçen Hocamız'a da selamlar. :)

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,126
Harika bir kapak ve karşımızda yine "Binbir surat";
maceralarını okumaya doyamadığımız ve Tom Braks"la bu alanda yarışabilecek tek şahıs...
Bu harika ötesi paylaşım için Sayın Bakunin"e teşekkür ediyor
ve bu vesileyle Sayın büyüğümüz Haluk bey'e de saygılar sunuyorum.

bayrakzaf.gif

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,634
Kasımpaşa
Hep düşünmüşümdür.. İlk seri Teksas Tommiks görür müyüm diye.. İmkansız gibi gelirdi bana.. Fakat Çizgi Diyarı'nın ilk günlerinde İstanbul'a ofise gelip beni bulamayınca bir çuval dolusu çizgi romanı bırakıp giden kişiyi tanıdıktan sonra artık imkansız diye bir şey kalmadığını anlamalıydım.. Bıraktığı numarayı aradım karşımda dünya naziği bir insan, sanki ben kitapları bırakmışım gibi bana iltifat ediyor.. Kimden bahsettiğimi anlamışınızdır sanırım.. Haluk Abi doğallıkla.. Sonra İlker, sonra siz diğer dostlar.. Sayenizde Türkiye'de başka bir örneği olmayan sanal alemde olup olmadığına bakmaksızın yaşayan bir ortam oluşturduk.. Çok teşekkürler dostlar.. Saygı ve sevgilerimle..