Tom Braks Tay Yayınları Fasikül(Kuruş)Serisi No 001 Desperados Çetesi

palio68

Guest
4 Ağu 2012
1,338
26,076
Bursa
file

Merhabalar dileyerek kaldığımız yerden devam edelim..
İlk sayıdan üst sayılara yükselmek dilekleriyle..
Profesör ve caretta dostlarımızın eşsiz paylaşım isteklerine teşekkür mahiyetinde
ozanbariş & palio68 çalışması ile keyifli okumalar...

KAPAK RESİMLERİ

Son düzenleme:

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,149
Birinci sayı olma özelliği paylaşıma ayrı bir değer katıyor.
Elinize sağlık palio68 & ozanbarış dostlar.
Emeklerin ve paylaşım için teşekkür ederim.

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
72,077
Önemli sayı paylaşımı sizden geldi sevgili palio,ham taramasıda yanında olsaydı çok daha güzel olurdu,ellerine paylaşım dolu yüreğine sağlık.

palio68

Guest
4 Ağu 2012
1,338
26,076
Bursa

Tom Braks'ın kendisinin olduğu kapak resimleri 1 ciltin ön cilt9'un arka kapağı ve ayrıca fasikül 1 ve 41'de tararken gözüme ilişmişti dostum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

bayposta

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Ocak 2011
2,002
20,578
Tom Braks sürekli kılık değiştirdiği için, kapak resimlerindede kılık değiştiriyor onun için göremiyoruz herhalde mi acaba...
teşekkürler palio68

Moderatör tarafında düzenlendi:

ginobili

Onursal Üye
E-Dergi Takımı
16 Şub 2010
151
1,614
Palio68 ve Ozanbaris'a ilk sayı için teşekkür ediyorum, ilkler her zaman özeldir,

Yayınevi bu yeni kahramanın geleceğini 15 Haziran 1969 tarihli gazetelerde verdiği ilanla okuyucularına duyurur, bundan sonrası uzun yıllar devam edecek bir yolculuk olacaktır, "mutlaka okuyunuz" demişler, zamanında aldık, okuduk, hala zevkle okuyoruz...

5vh8.jpg

12 Şub 2010
15,006
543,776
Ortaokul bitmiş, liseye yeni kayıt olmuştum. Gazetelerde duyurusu yapılan Tom Braks'la tanışacağım. Harçlığımla ilk kez bayiden sıfır bir çizgi roman aldım. O tarihe kadar emsali olmayan güzellikte parlak bir kapak gördüm. Ondan sonra her hafta aynı günü iple çekiyordum. Günde bir kaç kez birikmekte olan Tom Brakslarımı elden geçiriyor, itinayla saklıyor ve defalarca okuyordum.

İşte ilk kez gazete bayiinden sıfır kilometrede aldığım ilk sayı buydu.

Paylaşımcı yüreğinize sağlık, emsalsiz arşivinize bereket diyerek çok teşekkür ediyorum ozanbarış&palio68 dostlar

12 Şub 2010
15,006
543,776
Palio68 ve Ozanbaris'a ilk sayı için teşekkür ediyorum, ilkler her zaman özeldir,

Yayınevi bu yeni kahramanın geleceğini 15 Haziran 1969 tarihli gazetelerde verdiği ilanla okuyucularına duyurur, bundan sonrası uzun yıllar devam edecek bir yolculuk olacaktır, "mutlaka okuyunuz" demişler, zamanında aldık, okuduk, hala zevkle okuyoruz...

5vh8.jpg

Sevgili ginobili, ben yukarıdaki mesajı yazarken sözünü ettiğim gazete duyurularından birisini paylaşmış bile:)

Çok teşekkür ediyorum güzel anıları getirdiğin için sevgili ginobili, sağol

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,663
Kasımpaşa
Benim hikayem de Tom Braks ile başlar..
1969 yılı Okula başlayacağım yaz babam Artvin'den Borçka Güreşen köyüne gelirken getirdiği bir fasikül ile başladı benim çizgi roman serüvenim.. Şimdi yeniden başlıyor her şey..
Çok teşekkürler..

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,618
hiçbiryerde :)
Ne çok Tom Braks'çı varmış :)
Şu durumda fazla yorum yapmak istemiyorum,
Palio68-ozanbarış dostlara teşekkür eder,
o yıllarda yaşamadığıma hayıflanır,
ama yine de çok şükür der,
düşünür,böyle değerli paylaşıma
başka ne söylesem diye bakar,
diyecek bir şey bulamam
yine teşekkür ederim üstadıma.
Sevgiler, saygılar...

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,069
Sarıyer
Tombraks ile tanışmamı sağlayan bu sayıyı aldığım yeri bile hatırlıyorum. Artık var olmayan Harbiye' de ki As sinemasının kapısının önünde akşamları bir tezgah kurulup gazete, dergi ve çizgi roman satılırdı. Rahmetli babaanemin evinde kaldığım bir gün ondan kopardığım para ile "Teksas & Tommiks" almaya gitmiş ama ilk defa karşılaştığım Tombraks ile dönmüştüm eve, 60 ların sonu olmalı.

Teşekkürler, dostum.

Bay_X

Onursal Üye
30 Haz 2012
1,672
17,187
Bu müthiş paylaşımı da bu güzel muhabbeti de kaçırmışım. Her iki üstadıma da ayrı ayrı teşekkür eder, saygılarımı sunarım.

kuriboh

Süper Üye
23 Ağu 2018
494
1,150
şu an dünya'da
Ortaokul bitmiş, liseye yeni kayıt olmuştum. Gazetelerde duyurusu yapılan Tom Braks'la tanışacağım. Harçlığımla ilk kez bayiden sıfır bir çizgi roman aldım. O tarihe kadar emsali olmayan güzellikte parlak bir kapak gördüm. Ondan sonra her hafta aynı günü iple çekiyordum. Günde bir kaç kez birikmekte olan Tom Brakslarımı elden geçiriyor, itinayla saklıyor ve defalarca okuyordum.

İşte ilk kez gazete bayiinden sıfır kilometrede aldığım ilk sayı buydu.

Paylaşımcı yüreğinize sağlık, emsalsiz arşivinize bereket diyerek çok teşekkür ediyorum ozanbarış&palio68 dostlar
vay canına aldığı ilk sayıyı hatırladı benim ki neydi.hatırlayamadım gitti