Tombraks orjinal sayı 088 - Kutsal Dağ

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,619
38,280
izmir
Tarama bana ait değildir. Düzenleme bana aittir.

aTCpDm.jpg

Not 1 : Bu maceranın maalesef yüksek çözünürlüklü (en az 300 dpi) taraması olmadığından, birkaç resim filtresinden geçirmek zorunda kaldım ve ancak bu kadar oldu.

Not 2 : Düzenlemesini yaptığım Tombraks maceralarından hoşunuza gitmeyen düzenleme varsa lütfen bildirin. Yenileme yapayım.

Not 3 : Kızılmaske yenilemelerine yöneleceğim artık. Özellikle 1. süper albüm serisine.

Son düzenleme:

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,464
26,954
Tam arşivlik oldu üstadım.Hem dijital,hem de kitap boyutunda.Artık tüm serinin basılması ümidim kırıldı.
Çok teşekkür ediyorum...

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,444
8,365
İzmir
Değerli dostum;
Bazı sayıları taradığın, bazı sayıları ise düzenlediğin 88 maceranın tamamını indirdim...

Öncelikle yapmış olduğun çalışmalar için sonsuz teşekkürler.

Bir şey dikkatimi çekti...

Bu 88 maceranın tamamı EsseGesse çizimi değil maalesef.

Tam emin değilim ama 30-40 arası macera sanırım Fransız çizimi. Fazlası da olabilir. Dediğim gibi henüz listelemedim. EsseGesse çizimi olanlar zaten kendini belli ediyor.

Fransız çizimi olanlar gerçekten çok kötü. Kahramanlarımıza hiç benzemeyen tiplemeler çizilmiş. Konular da çok berbat.

Benim asıl anlayamadığım şey ise; Bu kadar kötü çizimi olan (Fransız çizimlerini kast ediyorum tabii ki) bir kitap, nasıl olur da ikinci el çizgi roman piyasasının en değerli kitabı olur?

En ucuz ciltleri bile 50 TL civarında... Keza kuruşluk fasiküller ve ilk sayı ciltler yanına yaklaşılamaz fiyatlarla satılıyor...

20'lik Büyük Albüm seti şimdilerde 2000-3000 TL arasında geziyor...

Nedir bu çizgi romanı bu kadar değerli kılan? Bilen varsa valla bana da anlatsın!!!

88 maceradan nasıl olur da;
449 tane fasikül,
20 tane Büyük Albüm
2 tane Süper Albüm
437 tane 1. seri Cilt
21 tane de 12. seri Cilt çıkar???

Son düzenleme:

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,619
38,280
izmir
bence fazla kafanı yorma. Sadece oku ve keyif al.

Not : EsseGesse ilk 8 macerayı çizmiş diye biliyorum.

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,444
8,365
İzmir
İyi de ben bu maceraları basmayı düşünüyorum.
Kendi arşivim için.
Komşuda pişer, sana da düşer...
Belki...
Belki yarın belki yarından da yakın...
Yarınlar bizim, dostum.