Tolga’nın “Kuğular Sarayı” Macerası

reader20

Onursal Üye
23 Kas 2011
855
18,759
Denizli
Macera, Tolga Haftalık Kahramanlık Dergisi (313 lük seri) de yayımlanmıştır. 17 Ocak 1976 tarihli 155. sayıda başlamış, 10 Nisan 1976 tarihli 167. sayıda son bulmuştur.
Maceranın derlemesi yapılmıştır.

Tolga – Kuğular Sarayı Derlemesi

Ayrıca bu maceranın renklendirilmesi de sağlanmıştır.
Tolga – Kuğular Sarayı Derlemesi (Renkli)
image00000a.jpg

Bu çalışmaları yapan arkadaşlara teşekkür ederim.

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,515
Nedense benim bile ihmal ettiğim bir kahraman Tolga...Nedense karaoğlan ve kara muratlarda bulduğum tadı Tolga da bulamadım.Belkide çizgilerden kaynaklanıyor olabilir Tolga maceralarını üstünkörü incelediğimde farklı çizerlerin ve panellerin varlığı içimde sayfalara karşı bir soğukluk oluşturdu. Farklı çizerler derken Hikmet beyin çizimlerini hemen tanırım onlardan söz etmiyorum.sanki bazı maceralar bizden değil gibi bir yerden esinlenilmiş kahraman değiştirilmiş bizim Tolga oluvermiş havası var.Tıpkı valerian maceralarının kaptan venüs oluvermesi gibi bir farklılık algılıyorum.Belki çok hızlı çizimlerde yetişmesi gereken yerlere işin biran önce yetişmesi için böyle bir yol izlenmiş olabilir.Ama esin sayfalarına henüz ulaşabilmiş değilim.Yinede Tolga bizden biri olduğu için severek okurum.

hardblood

Kıdemli Üye
1 Eyl 2018
127
292
istanbul
Elinize, emeğinize sağlık. Gerçekten muhteşem olmuş. Keşke imkan bulup renklendirmeye devam edebilseniz. Selam ve sevgilerimle...