Tina Ceylan Yayınları Sayı 004 [1967.07.26]

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,943
tinasayi00419670726sayfa.jpg

TiNA SAYI.004 [1967.07.26]

BETONKOL - ABARTMAN imecesi...
Keyifli okumalar...​

Moderatör tarafında düzenlendi:
12 Şub 2010
15,006
543,719
Ebeveyn ve öğretmen baskısıyla çizgi romanı gizliden okumak neyse de

Kız işidir diye Tina okumaya dudak büken çizgi roman sever olma iddiasındakilerin müstehzi bakışlarından kaçınmak için Tina 'yı bir de bunlardan gizli okumak mı gerekiyordu:)

Valla benim öyle hallerim olmadı:), Tina'yı da yine ebeveyn ve öğretmenlerden gizli, ama diğerlerinin de yanında aleni okurdum. Daha doğrusu " diğerleri " çevremde hiç olmadı. Ben ve çevrem, çizgi roman adına ne bulursak öyle kız işi, erkek işi deme lüksümüz olmadan okurduk.

Gelgelelim bunları hiç bir zaman bayiden alacak kadar harçlığımız olmadığından, okuyabilmek için takas odasına düşmelerini beklerdik:D

Haliyle ilaveler de, takas odasına hediye edildiği kitapla değil, bağımsız takas malı olarak gelirdi.

Emekleriniz için şükranlarımı kabul edin dostlar.

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,943
Bunlar yayınlanırken bende harçlık filan hakgetire! Daha yemek masasına önlükle oturtulduğumuz zamanlar.. :) Ama cebimize az da olsa para girseydi bile Ceylan'ın iki katı fiyata satılan Tina'yı almak yine de biraz sıkardı galiba.. Gerçi sayfa adedi daha çok, yanlış hatırlamıyorsam kapakları da Ceylanın aksine 3. hamur değil, ince bir kuşe kağıttı. Yayınevinin özene bezene bastığı bir işti. Herhalde anca kurtarmıştır masraflarını..

balkatan

Onursal Üye
5 Tem 2009
999
4,689
1001 roman'ın orijinal cildini o zamanlar hiç görmedim.
Birkaç sene önce bir cildini görme şerefine eriştim.
O yıllarda revaçta olan, Ceylan ve Tina ciltleri idi.
"0" ına erişemezdik ama sinema önündeki takasta
böyle bir cilt ele geçirmişsek değmeyin keyfimize,
o gün ve sonrası bayram olurdu bizim için.

12 Şub 2010
15,006
543,719
Konu, ekranda öyle yayılmış ki, son iki mesaja like tuşu görünmediği için sonraya bırakıyorum:)

Altmışlı yıllar Türkiyesi ve çocuk olduğumuz dikkate alındığında kağıdın kalitesi namına aklımda yer etmiş tek yayın Hayat ve Ses Mecmualarıydı. Mükemmellerdi. Fotoğraflar kapakta ve mecmua içinde ayna gibiydi. Ufacık yazılar son derece net okunuyordu. O nedenle Tina, kağıt kalitesiyle değil okunacak çizgi romanı bol, sevimli bir dergiydi benim için.

Ceylan ve Tina ciltleri o zaman da çok vardı ve hatta Ceylanların çoğunu cilt içinde okumuşumdur.
Ama 1001 Roman cildi ( şahıs cildini saymazsam ) hiç görmedim sevgili betonkol. Benden şanslıymışsın, keşke ben de orijinal cildi görebilsem.

Bu vesileyle bir kez daha teşekkür ediyorum dostlar.