Thor Alfa Yayınları Sayı 16 - Cehennemin Göbeğinde

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,069
Sarıyer
Değerli dostlarım;

orjinali 1974 de yayınlanmış bir Thor'un 1988 de Alfa tarafından basılmış bir sayısı bu.

Lokin'nin bir tiradı ile başlar macera bu sırada pelerinli, miğferli, dizine kadar çizmeli tipik Viking giysili Thor New York Manhattan'da çavresine dikkat etmeden yürümektedir, yazara göre. Çevresinin aynı dikkati ona gösterip göstermediği konusunda kuşkuluyum. Her ne kadar marjinal bir şehir olsa de bu kıyafetle Thor 60. cadde nin kuzeyinde (Harlem) de central park ın güneyinde de hemen göze batardı. Belki zaman zaman gösteri yapanların bulunduğu Thames Square civarında sanatçı sanılıp göz ardı edilirdi. Neyse buraları geçelim bu sırada süper kahramanlar dan Örümcek New York'da, Hulk San Fransisco'da ve Gümüş Sörfçü, Gözüpek adam, Vision, Hawkeye, Demir Adam, Dr. Strange, Kara Panter gibi diğerleride çeşitli yerlerde güç kalkanları tarafından çevrilir ve .... sayfa 9 a kadar özet bu geri kalan 59 sayfa için bir zahmet parmaklara kuvvet.

Sevgi & Saygı

73thor01.jpg

serifengin

Onursal Üye
23 Eki 2009
2,616
6,032
İstanbul-İzmir
Yine John Buscema çizimi diye atıldım ama o zamanlar yetişdirdiği Crish Stone çizimi çoğunluğu :)
Ve arada bizim Türk çizerlerinde değiştirdiği çizimler mevcut :d
Sevgili Gulyabani tarzı olmayan ve sevmediği türleri bile sevdiği yapımlar kadar özenle taramış ve forumumuza kazandırmış yine..
Verdiği emek ödenmez ama en azından türün sevenleri azıcık katılım sağlarlarsa ne mutlu bize:)

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,734
44,019
denize sıfır
Cehennem thor için yabancı sayılmaz.:)

ama harlem onu bozabilir zencilerden çekicide kurtaramaz.

eline sağlık üstadım türün çok meraklısı olmasamda bakmadan duramam..teşekkürler.:)

kral911

Süper Üye
12 Ocak 2010
3,050
1,505
çok sağol thorda çekiç olduğu sürece her tehlikeden kurtulur

ccahitkar

Onursal Üye
30 Eki 2010
4,805
2,618
metu
çok teşekkür ederim hocam,sizde her zaman güzel ve değişik paylaşımlarınızı görüyoruz.

Son düzenleme:

balkatan

Onursal Üye
5 Tem 2009
999
4,702
Her ne kadar tarzım olmasa da,
verilen emeği, gösterilen özeni
ve sunumu alkışlıyorum,
teşekkürlerimle.