Conan Marvel Grafik Albüm - Adalar Hakimi (Renkli - Balonlama)

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,611
İzmir
Sevgili Çizgi Roman severler,
Yıllar önce okuduğumuz Alfa Yayınlarından çıkan grafik albümü elden geçirip orjinal renginde tekrar balonladım. Bu çalışma aslında başlı başına ne bir çeviri ne de balonlama olarak sayılır. Çünkü Alfanın sayısını alıp bire bir balon yapmadım. Bir çok eksik yerler ve yanlış anlatım vardı. Orjinalini ise baştan çevirmedim, ilk çeviriye sadık kalıp çeviriyi düzenleyip, eksik yerleri ilave ettim. İşlerim dolayısıyla biraz geçikmiş ve çok uzun zamandır uğraştığım bir çalışmaydı. Daha çok vakit ayırıp daha iyi bir eser yapmak isterdim... ( Aslında bazı yerlerde balonları yerleştirirken zorlandım. Yeniden balon yapmaya da üşendim. Eski kitapları çalışmak daha mı zor...?) Hatalarımız varsa affola.

01-1.jpg

Bu sayıda Conan tahtını, tacını oğlu Conn'a bırakıp hiç bilinmeyen denizlere yol açıyor. Conan efsanesinde devamı olmayan bir öykü. Conan efsanesinin son öyküsü de denilebilir.

Hiborya çağında Conan'dan sonrasını merak ediyorsanız:
Hiborya Çağı Tarihi
Alıntı: The_DarknesS´isimli üyeden Alıntı
01john_buscema_conan_pinup.jpg

Orjinalde SSOC serisinde yayınlanan Hiborya Çağı isimli çalışmayı değişik taramalardan toplayıp düzenledim.Tarayan arkadaşların isimlerini şu an hatırlamıyorum, lakin emekleri için teşekkür ederim. Bu çalışma aslında benim değil onlarındır. Bir ön kapak ve iç sayfa hazırlayıp forumlarda ve yayınlanmış Conanlarda olmayan siyah beyaz bir haritayı da son sayfaya ilave ettim.

Böylelikle King Kull'dan öncesinden başlayarak kronolojik öyküler tek kitapta toplanmış oldu. Conan severlerin beğenisine sunarım.

Not: Anlatılan tarih tamamen hayal ürünü olup gerçek tarihle alakalandırılmamalıdır.

Bu çalışmamı değerli ağabeyim profesör 'e armağan ederim.

Conan çalışmalarım sürecek!

Son düzenleme:

timed

Onursal Üye
19 Eki 2009
2,330
9,538
Saygıdeğer dostum ,
Çok kıymetli ve takdire şayan bir çalışma.
Ellerinize sağlık.
Başarılı çalışmalarınızın devamı ümidiyle...

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,634
Kasımpaşa
Bir solukta okudum, çok beğendim.
Bu geri dönüş hikayeleri beni hep cezbeder
Birde dönen Conan olunca keyfide büyük oluyor
Pırıl pırıl renkler
çok güzel bir tarama
görsel bir şölen haline gelmiş
nefis okunuyor..
Teşekkür ederim..
Sevgilerimle.

serifengin

Onursal Üye
23 Eki 2009
2,616
6,032
İstanbul-İzmir
Aslında son hikayede değil geri dönüşde değil..
Yabancı sitelerde takip edebildiğim kadarıyla yeni Conan hikayeleri bu öykünün devamı başladı sanırım 3-4 sayı çıktı daha ama yinede Conan Conan,dır:)
Emeklerin paha biçilemez sevgili hemşerim..

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,292
4,469
Sevgili The Darkness kardeşim bu rengarenk ve mükemmel Conan için çok teşekkür ederim.Sizlerin emek ve özverileri sonucunda bu güzelliklere sahip oluyoruz.Sağolun varolun,en iyi günleriniz olsun.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,086
36,737
İstanbul
Değerli dostum çalışmanı çok beğendim. Aslında senin bir şekilde dahil olduğun her çalışma olağanüstü başarılı. Conan çalışmalarını sabırsızlıkla bekliyor olacağım. Eline ve yüreğine sağlık.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,084
Beğeniyle okuduğum çok güzel bir çalışma yapmışsın,eline sağlık kardeşim,teşekkür ederim

enger66

Onursal Üye
26 Eyl 2010
1,036
3,279
Biraz geç farkettim ... Daha önce alıp okuduğum bu özel sayıyı bizlerle tekrar buluşturduğun için teşekkürler...:D

grreenman

Çeviri & Balonlama
29 Eki 2009
282
410
iyiki Çizgi Diyarındayım dedirten bir çalışma olmuş Üstad, eline sağlık, çok büyük bir keyifle okudum! Diğer Conan çalışmalarının çabucak bitmesi dileğiyle..

Raven

Yönetici
7 May 2009
1,443
12,546
Daha önce de bu tarz geriye dönük çalışmalar yapıldı ama bu çalışma bambaşka bir güzellikte olmuş. Conan sürprizlerinin devamını merakla bekliyorum. Yetersiz ve gecikmiş teşekkürümün kabul edilmesini dilerim dostum :)

djeko35

Kıdemli Üye
1 Şub 2012
168
138
İzmir
Bu sayıyı Alfa'dan okumuştum, Alfa Grafik dizisi adıyla çıkmıştı ancak bu kadar keyif aldığımı hatırlamıyorum, The_Darkness ustaya emeklerinden ötürü sonsuz teşekkürler...

birmehmet

Süper Üye
4 Eki 2009
554
423
biraz gecikmeli de (!) olsa bulmuşken hemen üstüne atlıyayım dedim, conan conan dır :)
paylaşım için teşekkürler