Marvel vs DC Mini Seri Sayı 01

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
marvelversusdc1de401.jpg

Çeviri: Shevarash
Balonlama: The_DarknesS

Çizgiroman dünyasının en büyük iki şirketi DC ve Marvel karşı karşıya!
96 yılında piyasaya çıkan DC vs Marvel serisi temelde 4 bölümden oluşuyor. Ancak yan hikayeler ve yan karakterler (hatta Amalgam Comics adıyla bilinen haliyle çıkan çaprazlama karakterlerle) ile birlikte onlarca kitaplık bir seri haline geliyor. Sizlere burada sadece temel 4`lü seriyi sunuyoruz.

Hikayeye gelirsek, kozmik güce sahip varlıkların müdahale ile Dc ve Marvel evrenleri birbirine karışmaya başlar. Kahramanlar ve kötü adamlar birbirlerinin şehirlerinde görülürler, bu arada hesapta olmayan dostluklar ve düşmanlıklar ortaya çıkar. Nihayetinde ise evrenlerin kaderlerine etki edecek büyük kahramanların müsabakaları olacaktır.

İlk sayıya, gizemli bir şekilde kaybolup diğer evrende ortaya çıkan kahramanlar damga vuruyorlar.

Keyifli okumalar dileriz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Shevarash

Süper Üye
24 Ocak 2010
1,239
971
İzmir
Eline sağlık çok iyi olmuş çok da güzel olmuş :D

Ancak 2. sayının gecikme şansı yüksek zira yeni işim normal bir işe göre çok çok fazla zaman alıyor. Artık hangi tarihe kısmetse...

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,669
İstanbul
Tam bir süper kahraman enflasyonu. :) Bu türden çizgi romanları sevenler için kaçırılmayacak bir çalışma olmuş. Benim öncelikli tercihim bu yönde olmasa da merakla ve dikkatle okudum dostlarımın çok emek harcadıkları bu güzel çalışmayı. Hem çevirisinin hem de balonlamasının oldukça çaba gerektirdiği hemen belli oluyor. Tüm çalışmalarınız gibi bunu da çok beğendiğimi söylemem lazım. Son sayfalarda ki karakter tanıtımları da iyi ve eğlenceli(özellikle Lobo tanıtımı) bir özet. Meraklıların kesinlikle takip etmeleri gereken bir seri.

Ellerinize ve yüreğinize sağlık.

sergen07

Süper Üye
20 Kas 2010
479
272
Antalya
Harika bir paylaşım daha ekip :) Saolun Her sayısını merakla ve heyecanla takip edeceğim bir seri teşekkürler ederim sizlere :)

dezocan11

Çeviri & Balonlama
10 Kas 2009
163
225
İzmir
Sonunda Türkçe okuyabileceğim, elimdeki Almanca baskıya bakmaktan canım sıkılmıştı. Çok teşekkürler.

grreenman

Çeviri & Balonlama
29 Eki 2009
281
410
Çok güzel bir sürpriz oldu arkadaşlar, ellerinize sağlık, çok teşekkür ederim.

grifit

Aktif Üye
21 Ağu 2011
271
331
harika. çok teşekkürler. devamını sabırsızlıkla bekliyorum:)

exodus

Aktif Üye
22 Tem 2010
334
112
Pekte objektif bir seri değil. Karşılaşmaları popüler karakterler almış.Wolwerine Lobo'yu Spiderman de Superboy'u yendi. Rezalet

DeadFool

Süper Üye
21 Ara 2010
558
307
Pekte objektif bir seri değil. Karşılaşmaları popüler karakterler almış.Wolwerine Lobo'yu Spiderman de Superboy'u yendi. Rezalet
Rezalet? Bence çok doğru Spider Man yılların tecrübesi ve karşılaşmayı okuduysanız zaten tecrübesini kullanarak yeniyor . Wolverine Lobo ise harbiden rezalet.

exodus

Aktif Üye
22 Tem 2010
334
112
Rezalet? Bence çok doğru Spider Man yılların tecrübesi ve karşılaşmayı okuduysanız zaten tecrübesini kullanarak yeniyor . Wolverine Lobo ise harbiden rezalet.

Hani Superboy Superman'ın klonu. Sana bir şey ifade ediyor mu?

DeadFool

Süper Üye
21 Ara 2010
558
307
Evet biliyorum o kadar cahil biri değilim bana bunu deme şekliniz pek iyi gelmedi. ben hepsini okudum ve çok iyiydi tabi hikayeyi sevmedim birde Analgam Comics de hayal gücü iyi ama romanlar kötüydü.

exodus

Aktif Üye
22 Tem 2010
334
112
Aşağılamak gibi bir amacım yoktu :D Ama Spiderman'in tecrübesiyle bile Superboy'u yenmesi imkansız.Sonuçta popüler kahramanlar kazanmış.

DeadFool

Süper Üye
21 Ara 2010
558
307
O zaman yanlış anladım affedersiniz.Zaten kazananlar oylamayla seçildi indirdiğim scan'in arkasında yazıyordu :D

DeadFool

Süper Üye
21 Ara 2010
558
307
Evet.Ama şimdi daha iyi çizerlerle(daha sevdiğim de olr bu çr nin çizimleri de çok iyi ama ben daha çok Andy Kubert , Steve Mcniven ve Davi Finch çizimlerini seviyorum) Deadpool Green Lantern (alakasız oldular bende bu yüzden seçtim) v.s olsa daha çok sevinirim

exodus

Aktif Üye
22 Tem 2010
334
112
Deadpool Green Lantern (alakasız oldular bende bu yüzden seçtim) v.s olsa daha çok sevinirim

Cidden alakasız oldu :D Deadpool vs. Deathstroke olsa daha iyi olur. Gerçeği çakmasına karşı :D

DeadFool

Süper Üye
21 Ara 2010
558
307
:D Deadpool en sevdiğim karaktere çakma denmesi beni gıcık ediyor ama harbiden çakma :D Ama sanırım Deadpool daha çok tutulmuş . Olsa da okusak böyle romanları

exodus

Aktif Üye
22 Tem 2010
334
112
Marvel karakterlerini dışa pazarlayabiliyor yada bunu yapmak için uğraş veriyor. DC'de bu yok. Adamları anlamak zor en çok tanınan 3 comics karakterinden ikisi Batman ve Superman onlarda (diğeri Spiderman :D) Warner Bros onlarda ama nedense karakterlerini tanıtmak ve yaygınlaştırmak gibi bir dertleriyok Amerika onlara yetiyor sanırım. Belkide Dan Didio'yu şutlamak lazım :D