Kingdom Come Sayı 01 (Çeviri ve Balonlama)

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,617
İzmir
DC evreninin önemli serileri arasında geçen Alex Ross imzalı Kingdom Come çizgi romanının ilk sayısını tamamlamış bulunuyoruz. Devamını da çizgi diyarında okuyacaksınız.
37772-5753-42353-1-kingdom-come_super.jpg

Bu sayının forumuzda olmasını sağlayan Shevarash'a çok teşekkür ederim.

Çeviri: Shevarash
Balonlama: The_DarknesS

Not: Serinin devamı ve grreenman ile ortak çalışmamız olan Groo'lar üzerinde yoğunlaştığımdan taramalarıma ara vermiş bulunmaktayım. Balonlamalar bitince taramaları da tamamlayacağım. Anlayışınız için teşekkür ederim.
Keyifli Okumalar.
Konu kısaca :

Kahramanlar, uzun süredir ortalıkta görünmemektedir. Bunda en büyük etken Dünya`nın değişmesi ve yeni nesil süper insanların ortaya çıkmasıdır. Bu yeni süper insanlar artık sadece dövvüşmek için dövüşmekte ve insanların hayatını önemsememektedirler. İşte bu çılgın günlerde, intikamcı bir kutsal varlık olan Specte, ruhunu bir başka insanın ruhuna bağlar ve bu insandan, Dünya`nın geleceği ile tercih yapmasını ister.

-Superman, Lois`in ölümü üzerine bırakmış ve çiftçilik yapmaktadır.
-Aquaman kendi diyarına geri dönmüş krallığını yönetmektedir.
-Flash`ın var oluşu değişmiş artık hiç durmadan sürekli ışık hızına yakın bir şekilde hareket etmektedir.
-Wonder Woman, amazonlar tarafından görevinde başarısız sayılmış ve ülkesinden kovulmuştur.
-Green Lantern, Dünya`nın atmosferinin üst tabakalarındaki bir yerden sürekli olarak uzayı gözlemlemektedir.
-Marslı İnsanavcısı, insanlığı anlamak için zihnini açmış ve bütün insanlarla aynı anda bağlantıya geçtiği için aklını yitirmiştir.
-Captain Marvel`a bilinçli olarak kim olduğu unutturulmuştur.
-Ve Batman, yaşlı da olsa görevine "farklı" bir şekilde devam etmektedir.

Eskinin kötü adamları, yeninin şımarık kahramanları, bırakmış baba kahramanlar ve onların hevesli çocukları/ortakları...

Çizgi romanlar için var olduğu kabul edilen Dark Age`i kapatıp Modern Age`i başlatan yani hem çizgileri hem de konusu ile çağ atlatan türde bir seridir.
Resimlerin arka planları bile pek çok ince detay ve hikayede ismi az geçen sürüyle karakteri içermektedir. Herkesin bizim kadar seveceğini umarız...

************ Telif Hakları Nedeniyle Link Kaldırıldı ************

Son düzenleme:

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,733
44,000
denize sıfır
ilginç bir seri..ilk fırsatta dalmak istiyorum..emeği geçenleri kutluyorum teşekkür ederim arkadaşlar..

mizahicizgi

Aktif Üye
26 Eyl 2010
403
935
Baştan biraz bakayım derken nerede ise bitiriyordum. Alex Ross'un çizgileri
zaten malum ama bu boyama ve kurgu okumayı hakediyor gerçekten. Devamlarını
büyük bir heyecanla bekleyeceğim The_DarknesS, sağolasın çok teşekkürler.

Shevarash

Süper Üye
24 Ocak 2010
1,239
971
İzmir
Konu kısaca :

Kahramanlar, uzun süredir ortalıkta görünmemektedir. Bunda en büyük etken Dünya`nın değişmesi ve yeni nesil süper insanların ortaya çıkmasıdır. Bu yeni süper insanlar artık sadece dövvüşmek için dövüşmekte ve insanların hayatını önemsememektedirler. İşte bu çılgın günlerde, intikamcı bir kutsal varlık olan Specte, ruhunu bir başka insanın ruhuna bağlar ve bu insandan, Dünya`nın geleceği ile tercih yapmasını ister.

-Superman, Lois`in ölümü üzerine bırakmış ve çiftçilik yapmaktadır.
-Aquaman kendi diyarına geri dönmüş krallığını yönetmektedir.
-Flash`ın var oluşu değişmiş artık hiç durmadan sürekli ışık hızına yakın bir şekilde hareket etmektedir.
-Wonder Woman, amazonlar tarafından görevinde başarısız sayılmış ve ülkesinden kovulmuştur.
-Green Lantern, Dünya`nın atmosferinin üst tabakalarındaki bir yerden sürekli olarak uzayı gözlemlemektedir.
-Marslı İnsanavcısı, insanlığı anlamak için zihnini açmış ve bütün insanlarla aynı anda bağlantıya geçtiği için aklını yitirmiştir.
-Captain Marvel`a bilinçli olarak kim olduğu unutturulmuştur.
-Ve Batman, yaşlı da olsa görevine "farklı" bir şekilde devam etmektedir.

Eskinin kötü adamları, yeninin şımarık kahramanları, bırakmış baba kahramanlar ve onların hevesli çocukları/ortakları...

Çizgi romanlar için var olduğu kabul edilen Dark Age`i kapatıp Modern Age`i başlatan yani hem çizgileri hem de konusu ile çağ atlatan türde bir seridir.
Resimlerin arka planları bile pek çok ince detay ve hikayede ismi az geçen sürüyle karakteri içermektedir. Herkesin bizim kadar seveceğini umarız...

dragut

Yeni Üye
29 Eki 2009
22
2
Gerçekten güzel bir seri gibi,serinin biraz biriktirip öyle okumak lazım :)Verdiğiniz emek ve çabalarınız için çok teşekkürederim bizlere böyle güzel seriler okuma fırsatı yakalıyoruz.

grreenman

Çeviri & Balonlama
29 Eki 2009
282
410
Sevgili Darkness'in bilgilendirmesiyle macerayı okudum. Doğrusunu söylemek gerekirse, İngilizcesine sahip olduğum halde çizim tarzı bana biraz "tuhaf" geldiği için okumayı ertelediğim çizgi romanlardan biri idi, ta ki forumda görene dek..

Çevirisiyle, balonlamasıyla çok başarılı bir çizgi roman olmuş !

Süper kahramanların yaşlılık halleri her zaman ilgimi çekmiştir, "süper" hallerini yüceltmeyi bırakıp kahramanları daha insanileştirdiğini ve senaryo derinliğini arttırdığını düşünürüm.

Bu seri de, hala çizimlerine alışamamış olsam da bu konuda gayet başarılı bir örnek olmuş..

Devamını bekliyoruz diyelim..

Emeği geçen değerli arkadaşlara çok teşekkürler..

P

panda78

2. bölümünü ben yapmıştım bunun onu mu kullanacaksınız yoksa..?

Colinmccay

Yönetici
27 Haz 2009
7,008
10,806
Ortak çalışmanın azmiyle mükemmel işlere imza atıyorsunuz.
Meşaketli bu yolda yılmadan yürümeniz dileklerimle.
Ellerinize gözlerinize sağlık....

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,617
İzmir
2. bölümünü ben yapmıştım bunun onu mu kullanacaksınız yoksa..?

Hazırladığın bölümü aldım. Oldukça başarılı. Font uyumu için üstünde çalışıyorum. Dört sayınında göze hoş gözükmesi için aynı yazı fontunun kullanılması önemli.
Teşekkür ederim.

devil_adana

Yeni Üye
23 Ocak 2010
25
1
sana ne kadar teşşekkür etsem azdır uzun süredir bu ç.ryi pkumak istiyordum ve birden karşıma çıkı verdi çok teşekkür ederim

TuCoT

Yeni Üye
22 Ara 2012
4
1
Çok teşekkürler, heme indiriyorum. Bu seriyi okumak istiyorum ilginç ve sürükleyici gibi gözüküyor. Klasik olduğu belli.