Conan: Dönüşü Olmayan Ada #2 (Çeviri ve Balonlama)

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Conan_Island_of_No_Return_002_001.jpg

Ron Marz (DC vs. Marvel, Artifacts, Mystic...) tarafından yazılan bu hikaye bana Marvel dönemi klasik Conan hikayelerini andırdı. Kısa ve hareketli öykü bu sayı ile tamamlanıyor. Barbar sever dostlara keyifli okumalar dilerim.

Birinci sayı: http://www.cizgidiyari.com/forum/th...donusu-olmayan-ada-1-ceviri-ve-balonlama.html
İndir:

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
12 Şub 2010
15,006
543,642
Aslında mini macera sayılmaz bence.
Tüm Conan maceraları genelde 24 sayfada bitiyor.
Aynı kahramanlarla konuyu sürdüren başka maceralarla devam ediyor sonra ve büyük bir bütünün parçaları gibi oluyor. Ama her bölüm bağımsız macera gibi Conan'da.

Conan külliyatında bir macera daha yer almış oldu sevgili The_DarknesS 'in bu paylaşımıyla.

Ben klasikçi olduğum için bir Buscema çizimi maceralar daha favorim.
Kişisel gözlemim olarak Dark Horse üretimi maceraların senaryoları, eski Conan maceralarının ya yeniden yorumlama ile veya eski senaryoların yeni çizimlerle tekrarı gibi.
Nitekim bu senaryonun benzeri bir kaç macerası daha var eskilerden.
Çizgi olarak da klasikleri Dark Horse çizimlerine oranla daha çok tutuyorum.

Conan'ın sahip olduğu şöhreti istismar olarak niteliyorum Dark Horse çalışmalarını.
Eğer başka çizer bulamayıp bu çizerlerle devam ederlerse başka okurlardan da aykırı sesler duymaları uzak değildir.
Akıllı davranır ve yeni bir Buscema bulurlarsa Tex gibi şarkısı uzun yıllar sürecek bir kahraman olur Conan.

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,464
26,954
Conan oldu mu okuma keyfi hareket ve bereket dolu oluyor.:)
Teşekkürler üstadım.İlkini beğenmştim,ikincisini de beğeneceğimi umuyorum,çünkü merakta kalmıştım...:)