Tex Renkli Sayı 366

tomx

Yeni Üye
2 Haz 2017
96
707
zB8mmD.jpg

Balonlama yapabilir miyim diye kendi kendime uğraşırken bu sayıyı balonlamış oldum. Pek çok kusurla ilk balonlamam tesadüfen Tex oldu. Bir teşekkür mahiyetinde paylaşıyım istedim.

İyi bayramlar.

Son düzenleme:

kandraks53

Onursal Üye
29 Ağu 2010
2,778
7,977
Bence harika..Hele ilk deneme olunca,harikayı çeyrek bile geçmiş..Bence iyi yoldasın..Yürü tomx..
Çok teşekkürler..

uzung

Yönetici
Yönetici
14 Ağu 2009
3,396
25,999
İstanbul
Şu an indirdim. İlk izlenimlerim.
Öğrenme amaçlı yapmışsanız iyi bir çalışma olmuş. Zaten ilk birkaç sayfadan sonra yazıların balonlara
yerleşmesi, balonu ortalaması gibi konulardaki ilerleme fark ediliyor.
Ancak 110 sayfalık deneme bence fazla, ilk sefer için daha kısa bir seçim daha iyi olurdu.
Birkaç farklı font gördüm. Bu çizgi romanda pek kabul gören bir durum değildir.
Teks'in alışılmış fontları vardır ve yazılar büyük harftir. Başka bir kitapta olabilir ama Teks Küçük harf pek iyi durmuyor. (Sanırım Aksoy küçük harf denemişti ama tutmamıştı.)
Sonuç olarak iyi yoldasınız. Ben forumun bir balonlamacı kazandığını rahatlıkla söyleyebilirim.
Yardıma ihtiyacınız olduğunda çekinmeden yazın, hazırız.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,987
83,521
Kasımpaşa
Bence de doğru yolun başındasınız...
Ancak bu konuda ustaların çalışmalarının muhakkak inceleyin.
Zaman buldukça da denemeye devam edin.
Teşekkürler emek için.

tomx

Yeni Üye
2 Haz 2017
96
707
Aslında bu bilgileri konuyu açarken vermeliydim ama sadece balonlama konusunda değil konu açma konusunda da acemiyim.

Zemin olarak "Collezione Storica a colori" 147 ve 148. sayıları kullandım. Çeviri ve font türü Doğan-Egmont Yayıncılığın 13. sayısında ki Tex'e ait. O kitaptan sadece klonlama yaptım. Kitabın fontları da küçüktü. Balonların uyumsuz olduğu bir kaç yerde zorunlu olarak "Navajo Sans Serif" kullandım.

İlgi yardım ve değerlendirmeleriniz için teşekkür ediyorum.

garfield67

Onursal Üye
19 Mar 2016
1,822
8,979
İyi bir sayıdan başlamışsınız, çünkü bundan sonraki 3 sayı bende Siyah Beyaz... Gözümüzü renklendirmeniz dileğiyle...

TOY

Çeviri & Balonlama
9 Eki 2016
532
7,117
MERHABA ELİNDE RENKLİ TEKS 491 (BÜYÜK ÇADIRLAR) VE RENKLİ TEKS 492 (Little Bighom) OLAN SİSTEME EKLEYEBİLİR Mİ? SAYGILARIMLA...

abdullahersoy

Aktif Üye
19 Ocak 2012
311
666
Renkli Teks için teşekkürler
ileride daha neler göreceğiz bakalım
Yeni bir nefes geldi diyebiliriz,
sağolun,gayretleriniz değer bulacaktır.