Tex Oğlak Yayıncılık Maceraperest Çizgiler Sayı 181 - Kızılderili Şerif

ihtiyardost

Onursal Üye
12 Kas 2010
3,393
66,546
Karagümrük
cuuwc77oto3uux4e2.jpg

Çizgi Diyarı ailesine iyi seneler diliyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,130
Yeni yılın,
yeni bir Teks paylaşımı olmadan tadı tuzu olmazdı.
Sayın "nisan yağmuru"ndan bekliyordum ve de gecikmeden geldi.
Teşekkür ediyor, güzel temenninize yürekten katılıyor,
yeni yılda herşeyin gönlünüzce olmasını diliyorum.
Sevgi ve saygılarımla...

bayrakzaf.gif

fenerbahce_100

Süper Üye
26 Mar 2009
1,838
991
Harika bir yeni yıl kutlaması.Sevgili kardeşim şahsınızda Çizgi Diyarındaki bütün dostlara iyi seneler diliyorum

12 Şub 2010
15,006
543,715
Yılın son dakikalarında harika bir Tex daha

Sevgili nisan yağmuru'nun kutlaması muhteşem olmuş

Teşekkürler ve mutlu yıllar sevgili dostum

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
55
74
denizci
Geçenlerde çArşı ya geldiğinde; kendi isteğiyle :D yeryüzü nün elinden aldığım :Ğ tuğla gibi Tex süper cilt 47 hariç; sadece senin paylaşımlarını okuyorum dostum, sağol :)

kicker

Süper Üye
14 Nis 2010
637
1,446
Yeni yılla birlikte gelen bu yeni Tex macerası için çok teşekkür eder, sağlık, mutluluk, başarı ve Tex paylaşımlarınızın devamını dilerim tabii ;)

carson10

Aktif Üye
16 Ara 2012
388
1,155
Kızılderili Şerif (581-582) macerası, insanda güzel tat bırakan Tex maceralarından.Tito Faraci'nin, dengelerin her an değişebildiği,entrikası sağlam ve sürükleyici senaryosu kendini okutuyor.Gianluca&Raul Cestaro adlı ikizlerin çizimleri de güzel ve gittikçe gelişiyor.Yalnızca Tex çizimlerinde, karakteri iyi yansıtmalarına rağmen iki kişi çizdiklerinden dolayı maceranın tümünde aynı standart yok.Melez Jerry Norton, Greystroke kasabasına şerif olmayı başarmıştır.Kasabada madenciliğin gelişmesi yeni güç odakları ortaya çıkarır.Lester Rowen ve oğlu Rick gibi.Jerry işini yapmakta zorlanmaya başlar.Kasabanın kurucu eşrafından Stanley Kent ve kızı Rita öldürülür.Rita'yı seven jerry Norton kendini bir numaralı şüpheli olarak bulur ve kaçar.Tex dostlarını asla yalnız bırakmaz.Zaman zaman birlikte avlandıkları Jerry'nin yardımına koşar.Yargıç Forrest (bu karaktere dikkat!):"Bir kızılderilinin şerif olması başlıbaşına garip zaten! Aslında Navajo kabilesinin derisi beyaz bir şefinin olması da aynı derecede garip!Belki de Jerry ve Sen, bu yüzden bu kadar iyi anlaşıyorsunaz!Aynı madalyonun iki yüzü gibisiniz!"der.Bu güzel macera için Sağolun Sayın Nisan Yağmuru.
Tex serisinin geleceği; Boselli, Ruju, Dotti, Civitelli, Biglia, Venturi, Piccinelli,Villa, Mostantuano, Del Vecchio, Brindisi , Cestaro kardeşler gibi yazar ve çizerlere emanet artık.G.L.Bonelli, Galeppini, D'Antonio,Fred Harman, Louis L'amour gibi yazar ve çizerler ile John Ford,Howard Hawks, Antony Mann, raqoul Walsh, William Wyler, Nicholas ray gibi yönetmenler western kültürü içinde doğmuş kişilerdi.Şimdikiler western kültürünü öğrenerek üretmek zorundalar.Dünyada western Ç.R. ve filmi çok az üretiliyor.Çünkü, şövalye ve samuray ruhu gibi western ruhu da gitti.Gençler farklı şeylerin peşinde.Tex'in kıymetini bilelim...