Tex Oğlak Yayıncılık Maceraperest Çizgiler Sayı 179 - Monteles İçin İntikam

ihtiyardost

Onursal Üye
12 Kas 2010
3,401
66,735
Karagümrük
ctzi2wuj4xfkyhhiv.jpg

Tex Willer ve arkadaşlarının yolu bir kez daha Montales ile kesişiyor.
Bizlere de maceranın keyfini sürmek düşüyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:

bayposta

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Ocak 2011
2,002
20,578
Bizim yolumuzun da Kadıköyde kesişmesi dileğiyle,
teşekkürler nisan yagmuru.

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,882
52,466
Kendi Koltuğunda
vay bugün gece yarısına doğru paylaşımlar yağmaya başladı sevgili üstadımız nisan yagmuru sevindirdi teks hediyesiyle hemen hediyemi kapayım çok teşekkür ederim üstad emeklerine sağlık

kicker

Süper Üye
14 Nis 2010
637
1,447
Türkçe'sini henüz okumadığım bir macera (idi). Bu güzel paylaşım için çok çok teşekkür ederim.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,845
137,149
Eline sağlık değerli dostum.
Teks'in yeri bir başka.
Emek dolu paylaşımlar için teşekkür ederim.

12 Şub 2010
15,006
543,776
Kanada'da Brandon, Meksika'da Montales
Teks'in kadim dostları

Bu macera da zevkle okunur

Teşekkürler sevgili nisan yağmuru

ricardo

Yeni Üye
27 Kas 2013
32
18
Tex'in maceralarında belki de en sevmediğim tipler dostları... Biraz acımasız olacak belki ama Tex'in dostlarının (başta gros jean, pat mc ryan, tom devlin vs) beceriksiz ve yetersiz tipler olduklarını düşünüyorum (hoş zaten onların bu eksiklikleri olmasa maceralar olmayacak). Montales (ve kendi alanında Morisco) nispeten daha kabiliyetli ve daha az sinir bozucu tipler. Tex'in düşmanları kesinlikle daha becerikli ve karizmatik..

Bu düşüncelerimi dile getirdikten sonra bu ayki paylaşım için çok teşekkür ediyorum :)

Bir de belki yeri değil ancak başlık bulamadım. Şu anda devam eden mevcut TEx serisi için başlık var mı yahut açılacak mı? Yasal olarak paylaşımın olmayacağının farkındayım ancak yine de en azından macera listesi bir bilgi olarak forumda durabilir.

carson10

Aktif Üye
16 Ara 2012
388
1,155
Orijinal 579 ve 580. sayılar olan "Montales için intikam" adlı maceranın Tex'in eski maceralarıyla bağı var. Macerada flashback'lerle(geriye dönüş)anlatılan bu bölümlerde, Tex ile Montales'in ilk karşılaşma anlarını Piccinelli çok güzel resmetmiş.Genç bir Tex ve Montales var.Tex'in gençliği yakışıklı.3. ve 4. sayılar olan "Kanun Kaçağı" ve "Meksika Kahramanı"maceraları Montales'in ilk ortaya çıktığı maceralardır.3.sayıda Steve Dickart namı diğer Mefisto ve kızkardeşi Lily de var.Montales hükümet karşıtı bir asidir ve adı "El Desperado" olarak anılmaktadır.Tex ile bir örnek siyah kıyafet(Meksika tarzı, püsküllü) ve maske giyerek aynı anda iki farklı yarde eylem yaparak Hükümet kuvvetlerini şaşırtırlar.Maceramızda bu kıyafetler de çizilmiş.Ayrıca 83, 84, 85 sayılar olan "Teks'in geçmişi" macerasında, Tex'in Gunny Bill'den silahşorluk dersi aldığı ve ailesinin intikamı için "Hakim Colt Yasası"nı uyguladığı maceradaki gençlik hali de resmedilmiş.Bu görünüm: polo yaka gömlek, koyu renk pantolon ve farklı bir şapka ile.Bu maceranın çizeri Piccinelli 1975 Como/İtalya doğumlu.Henüz genç sayılır.Çizgileri Claudio Villa çizimlerine çok benziyor.kaliteli.Adını not etmekte fayda var, ileride çok duyarız.Boselli'nin senaryosu da; entrikası ve sağlam yan karakterleri ile çok güzel. Tex başlığının, 60 yılı aşan sürede gerek senaryo gerekse çizim olarak çok geliştiği bariz olarak görülüyor.Sağolun Sayın Nisan Yağmuru.Çizgi romansız kalmayalım...