Tex Oğlak Yayıncılık Maceraperest Çizgiler Sayı 149 - Askeri Mahkeme

ihtiyardost

Onursal Üye
12 Kas 2010
3,398
66,690
Karagümrük
ciaam33c1co0f50kn.jpg

Geçen sayıda başlayan maceramız bu sayıda sonlanıyor.
Tex 'in yeni maceralarında buluşabilmek dileğiyle...

Moderatör tarafında düzenlendi:

tappers

Onursal Üye
24 Eyl 2013
637
2,217
işteee! bayram şekerleri tekrar gelmeye başladı.
emeğe ve paylaşıma takdir ve teşekkürler.
güzel bayram günleri dileriz..

süperego

Süper Üye
20 Haz 2009
1,856
158
Mars
süper çizilmiş bir kapak.harika bir paylaşım.asker galiba kafasında bir şişlikle kurtulacak.askerin ağzından birazda buhar çıksaydı çok daha güzel olurdu bence.paylaşım için çok teşekkür ederim.

fenerbahce_100

Süper Üye
26 Mar 2009
1,838
992
Önceki maceradan bu yana merak içindeydim.Ellerinize sağlık.Muhteşem bir tarama,muhteşem bir paylaşım kardeşim

12 Şub 2010
15,006
543,756
Karlar hem Teks'in hem askerin şapkalarının altına nasıl yağmış anlayamadım

Büyükbeyaz'a havale ediyorum, uzmanı o:D

Son yıllarda Teks maceraları genelde iki sayılık standarda bağlanmış, iyi de olmuş, çünkü maceranın sonunu kısa zamanda okuyabiliyorum.

Teşekkür ediyorum sevgili nisan yağmuru.

uzung

Yönetici
Yönetici
14 Ağu 2009
3,396
26,110
İstanbul
Macera da, tarama ve düzenleme de çok güzel. Teşekkürler Nisan Yağmuru.
İyi bayramlar dilerim.

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,945
23,743
Kıbrıs
Çoğu Tekssever Nizzi'nin senaryolarını pek beğenmezler.Ama bu macera bir istisna olarak
olağanüstü güzel bir maceradır.Rehber Santos'un acıklı öyküsünü adeta tüyleriniz
ürpererek okursunuz.'Kurşuna dizileceğim için kendini suçlama.Böyle olmasını ben istedim.
Üzgün değilim.Gökyüzündeki yeşil çayırlarda ailemle buluşacağım.Birlikte yaşayacağız ve
bir daha kaçmak zorunda kalmayacağız'.Santos hücresinde bunları söylüyor ve Teks belki
de pek nadir olarak bir olay karşısında çaresiz kalıyor.105.sayfanın son karesinde de Teks
boğazına düğümlenen hıçkırığı gidermek için fularını gevşetiyor.Bunca yıllık Teks okuruyum
bu macera kadar beni derinden etkileyen çok az Teks macerası okudum.Teşekkürler Nisan
Yağmuru bu güzel macerayı foruma kazandırdığın için...

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,176
Teşekkürler Sayın "nisan yağmuru";
güzel bir paylaşım ve güzel bir kapak...
Bununla birlikte Sayın "Profesör" değindiği hususta bence haklı...
Sayın "Büyük beyaz"ın yorumunu bekliyeceğiz.
Saygılarımla...

bayrakzaf.gif

carson10

Aktif Üye
16 Ara 2012
388
1,155
Bu gerçekten güzel senaryoyu yazan Claudio Nizzi 1938'de Setif/Cezayir'de doğmuş. 1983'te
Tex maceralarını yazmaya başlamış.Bu Macera şok açılışı, sürükleyici öyküsü ve hüzünlü sonu ile
çarpıcı olmuş. Özellikle flu noktalar bırakılmış. Modern sinema dili kullanılmış. Çizeri Andrea Venturi 1963 doğumlu ve Bologna/İtalya güzel sanatlar akademisi mezunu.İnsan duygularını,
aksiyonu başarıyla çizmiş.Bu macera kaçmaz.Sağolun Sayın Nisan Yağmuru.TEX FOREVER...

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,734
44,008
denize sıfır
Kar taneleri ilginç gerçekten.:) Peki, bu kar kıyamette böyle nizami duruşta bir askeri de alkışlarız herhalde.:) Alkışlar Nisan yağmuru dostuma..Tümüyle hakediyor, çok teşekkürler sevgili dostum.:)

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,993
13,517
Teşekkürler nisan yağmuru ve daha derinlemesine okumamız içinteşvik edici yorumundan dolayı caretta.

neco50

Süper Üye
11 May 2010
2,731
1,872
Arkadaşlar boş verin karın nasıl yağdığını. Bu muhteşem, bir o kadar da etkileyici ve duygulandırıcı macerayı okuyalım bir an önce.
Nisan yağmuruna bu güzel Teks macerası için çok teşekkür ediyorum.