Tex Oğlak Yayıncılık Maceraperest Çizgiler Sayı 146 - Son Posta Arabası

ihtiyardost

Onursal Üye
12 Kas 2010
3,415
67,535
Karagümrük
cgu0xsanyoffldtw7.jpg

KEYİFLİ OKUMALAR...

Moderatör tarafında düzenlendi:

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,203
Mükemmel bir kapak
ve yeni bir macera...
Teşekkürler değerli dostum;
keyifle okuyacağım.
Eksik olmayın; saygılarımla...

bayrakzaf.gif

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,090
36,783
İstanbul
Teks severler bayram yapmış olmalı. Arka arkaya iki yeni Teks.

Teşekkür ediyorum, sevgili nisan yagmuru.

12 Şub 2010
15,006
543,820
Bu güzel macera için ve ikinci Teks paylaşımı için teşekkür ederim sevgili nisan yağmuru.

Hanene nisan yağmuru bereketi uğrasın. Teşekkür ederim.

kinowa

Süper Üye
5 Nis 2009
2,784
4,405
En sevdiğim seriden bir eksik daha sayende yerini aldı dostum.. :88:

carson10

Aktif Üye
16 Ara 2012
388
1,155
Bu nacera Boselli tarafından; "Stagecoach-Posta Arabası (John Ford, 1939)" ve "Hombre (Martin Ritt 1967)" filmlerinden esinlenilerek yazılmış.Grafik sanatçısı Manfred Sommer (1933-İspanya, San Sebastian)Alman baba ve Endülüslü anneden doğmuş.Sommer İspanyol çizgi romanının kurucu babalarından Jesus Blasco'nun hem çırağı hem de arkadaşıdır. Onun Tex yorumu da Blasco'nunkine yakın. Sommer'in gerçekçi ve ayrıntılı Tex çizimlerini ben sevdim.Vahşi Batının yazılı olmayan kuralları ve bazı sözler Western ruhunu yansıtır."Adam"lık bu sözlerin altındadır."Bir erkek gerekeni yapmak zorundadır." gibi.Bu maceranın ilham kaynağı olan "Posta Arabası" filminde Ringo Kid (John Wayne):"Bir erkeğin hayatta yapmaktan kaçamayacağı şeyler vardır" der. Bu macerada Ringo Kid karakteri Tex'dir.Tex macerada Steve Barrett sahte adıyla posta arabasına biner.Overland Stage Firmasının sahibi Phil Desmond: "Esrarengiz birisin Barrett...Ama düzgün adamsın, Batı'nın kurallarını bilirim:Asla çok soru sorma!" der.Yoruma diğer sayıda devam edeceğim.Sağolun Sayın Nisan Yağmuru.