Tex Oğlak Yayıncılık Maceraperest Çizgiler Sayı 123 - Kızıl Kurtlar

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,862
13716.jpg

13768.jpg

Doğum günün kutlu olsun KİNOWA...
Herkese iyi okumalar

Moderatör tarafında düzenlendi:

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,945
denize sıfır
nefis bir kapak çalışması,nefis bir tarama..nefis bir kahve eşliğinde iyi gider..eline sağlık teşekkürler.:)
bvwo7v9qm940nabrk.jpg

ccahitkar

Onursal Üye
30 Eki 2010
4,805
2,617
metu
Ertuğrul kardeşim süprizleriniz müthiş ,teks görünce ne diyeceğimi bilemedim.ellerine sağlık.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Çizgi Diyarı'nın bu sıralar en çok yorulanı
en çok teşekkürü hak edeni
Bitmek bilmez enerjisi ile
olmazları gerçekleştiren dostumu
saygı ile selamlarım.

kinowa

Süper Üye
5 Nis 2009
2,784
4,394
Anlaşıldı aglatıcaksınız siz bu gün beni :) Nefis bir dogum günü hediyesi oldu gercekten..muhteşemsin sevgili ertugrul.. o güzel yüregine saglık dostum çok teşekkürler..

Vergilius

Onursal Üye
25 Nis 2009
5,689
4,827
Ellerine sağlık aziz kardeşim ertuğrul.Doğum günün kutlu olsun duygusal kardeşim kinova.

hadramut

Aktif Üye
19 Eyl 2009
385
852
teşekkür ederim ertugrul

kınova dosta yakışır bir hediye olmuş.
güzel insanlar güzel dostlarına merhaba demişler
gölgesinden de biz istifade ediyoruz.

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,290
4,461
Değerli kardeşim gerçekten söylenebilecek her türlü teşekkür sözcükleri az sizin bu fedakarlığınıza.
Sevgili kardeşim Allah (C:C) herşeyi gönlünüze göre verir inşaallah.Çok sağolun,sağlıcakla kalın.

rcihan71

Aktif Üye
24 Eyl 2009
354
709
font'un büyüleyici çizgilerini görmemize vesile olan kinowanın yaşgününü kutlar,emekleri için üstada teşekkürlerimizi bir borç biliriz :)

carson10

Aktif Üye
16 Ara 2012
388
1,153
"Kızıl Kurtlar" adlı bu macera (Sayı:523-525), Boselli'nin yarattığı karakterler ile öne çıkıyor.Boselli'nin modern tarzı, yan karakterleri maceranın odağına oturtabiliyor.Bu yönden Berardi'ye benziyor.Nizzi'nin klasik tarzında her zaman kahraman ön planda.Maceramız, çayır kızılderilileri hakkında yıllara yayılan bir macera.Çocukluklarından itibaren birbiri ile rekabet eden, Pawnee kabilesinden Beyaz Aygır (Cheyennelerden çaldığı beyaz aygırdan dolayı bu ismi almış) ile Cheyenne kabilesinden Cesur Yürek;hem birbirine hayranlıkla karışık bir saygı duymakta hem de rekabet etmektedir.Geçen yılların ardından kaderin ördüğü ağlar onları karşı karşıya getirecektir.Yaşlı Şaman şöyle der:"Büyük Ruh kimi zaman yeryüzüne bir birine çok benzeyen ruhlar gönderir...Ve onların karşıt kamplarda doğmalarını sağlar.Sanıyorum Cesur Yürek ve sen (Beyaz Aygır) gölgeler diyarında kardeşsiniz.Bu Dünyada ise düşmansınız, savaş halindeki iki ayrı kabileye mensupsunuz".Hırslı, çıkarcı, entrikacı bazı beyazlar Pawnee'lerin topraklarına göz koyar.Tex ve tayfası da adaletin tecellisi için masumlara yardım eder.Bosellinin fikir olarak tam puan alan(7/7) hikayesi, iyilik ve kötülük arasında bıçak sırtında duran karakterlerle her sürprize açık şekilde gelişiyor.Çayır kızılderilileri ile ilgili çok bilgi vermiş.Örneğin:Kenarları traşlı, ortası dik, ibiğe benzeyen Pawneelere özel saç kesim şekline "pariki"diyorlarmış.Maceranın ressamı Alfonso Font, usta bir çizer.Şöyle diyor:"Çizgi Roman kahramanı bir anlamda insanın gerçekte var olmayan hayali arkadaşı gibidir".Tex ya da Carson gibi bir arkadaşı olmasını kim istemez ki...Font, mükemmel işler çıkartmasa da belli bir standardın altına hiç düşmüyor.Bu macerada, çeşitli kızılderili kabilelerine mensup insanları farklılıkları ile güzel resimlemiş. Çok Sağolun Sayın Ertuğrul.

steinbeck

Süper Üye
23 Şub 2012
1,395
2,939
Teşekkürler kardesim. Diskim çöktüğünden eski sayıları indirmek istedim, neyi okudum neyi okumadım bilmiyorum, bütün sayılarım silindi diskten. Tekrar teşekkürler.

kandraks53

Onursal Üye
29 Ağu 2010
2,778
7,980
Büyük Beyaz reisin aksine ben böyle güzel paylaşımları ataş suyu içerek okumayı seviyorum..Tabiki onun zevkinede saygı duyuyorum..Ama ne demişler zevkler ve renkler tartışılmaz..Bu güzel paylaşımı için ertuğrul üstada teşekkürler eder,bu vesile ile sevgili kinova'nın doğum gününü kutlar uzun ve mutlu yıllar dilerim..