Teks Altın Seri Sayı 001 - Tek sayfa tarama

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,451
8,408
İzmir
Forumda bu kitaba ait bir sürü tarama olduğunu biliyorum ama bir de benden okuyun istedim.

Geçen gün İzmir'de konuğumuz olan sevgili Yeryüzü dostumuzun verdiği bir tüyo ile taradım kitabı. Önce koyu renk bir karton, siyah renkli, hazırladım. Bu kartonu tarama yapacağım sayfanın arkasına koydum, bunda amaç; arka sayfadaki çizgilerin tarama yapılan sayfaya karışmaması... Çok da güzel oldu açıkçası. Ben beğendim...

Kitaba gelecek olursak; konu G. Luigi Bonelli'ye, çizimler efsanevi Teks çizeri Galleppini'ye ait.

Teks'i İtalya'ya ve fumetti satılan tüm ülkelere sevdiren meşhur ilk macera Kırmızı El sizlerle...

Moderatör tarafında düzenlendi:

kadirnip

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Kas 2014
4,654
22,315
Adana
Diyarda verilen her emek değerlidir ve hiç boşa gitmez... Faydalanacak ve takdir edecek birçok kişi çıkacaktır... Bu kişilerden birisi de benim...
Nefis tarama, düzenleme ve paylaşım için, çok teşekkürler sevgili Dindar Diker...

akinalara

Kıdemli Üye
4 Şub 2015
184
333
hem berrak sayfa hemde yüksek çözünürlüğüyle harika olmuş tarama, çok teşekkürler. tek kusuru CBR olmaması

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,648
Gaziantep
Sevgili Dindar ; göze alınamayacak kadar yoğun emek isteyen paylaşımınız için sizi yürekten kutluyorum.
Ellerine sağlık.

Son düzenleme:

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,619
hiçbiryerde :)
Tebrik ederim sevgili Dindar,
160 sayfalık büyük emek ve
ilk çalışmaya göre mükemmel
düzenleme. Ayrıca 160 sayfayı
40 mb'a bu güzel sığdırmayı
ben yapabilir miydim bilmiyorum.

Taranacak sayfanın arkasına siyah
fon konulmasını "drzeko" üstadım
söylemişti daha önce, bir selam
sevgili dostuma.

Tekrar tebrik ve teşekkürler ederim,
sevgi ve saygılar Dindar, İzmir'deki
dostlara selamlar.

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,451
8,408
İzmir
Tebrik ederim sevgili Dindar,
160 sayfalık büyük emek ve
ilk çalışmaya göre mükemmel
düzenleme. Ayrıca 160 sayfayı
40 mb'a bu güzel sığdırmayı
ben yapabilir miydim bilmiyorum.

Taranacak sayfanın arkasına siyah
fon konulmasını "drzeko" üstadım
söylemişti daha önce, bir selam
sevgili dostuma.

Tekrar tebrik ve teşekkürler ederim,
sevgi ve saygılar Dindar, İzmir'deki
dostlara selamlar.

Sayın hocam, sayfanın ayarlarıyla hiç oynamadan, boyut falan düşürmeden bu kadar güzel, yüksek çözünürlüklü ve düşük boyutlu olma sebebi, her sayfayı Paint.NET programı ile tek tek elden geçirmekten oluyor. Ortalama 1,5 ile 2 mb'lık bir sayfayı bu sayede orijinalliğini hiç bozmadan, ayarlarını değiştirmeden 200 ila 300 kb'a kadar düşürebiliyoruz. Bu konu ile ilgili bir resimli anlatım yapabilirsem onu da paylaşırım forumda. Düşük boyutlu olmasına rağmen görüntü kalitesi asla değişmiyor.

kandraks53

Onursal Üye
29 Ağu 2010
2,778
7,984
Vay be!.Benim dostumda ne cevherler varmışta,haberimiz yokmuş..Paylaşımını görünce göğsüm demirci körüğü gibi kabardı..( Laf aramızda Oktay_izm bile kıskandı ) Ellerine sağlık sevgili Dindar Diker..Gözlerinden öpüyorum..

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,132
20,709
Güzeeel, güzeeel, kırmızı el. Emek verilmiş, el deymiş. Kitap gelmiş. Teşekkürler, Dindar.:)

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,471
27,020
Defalarca okunacak bir kitap.Macera güzel,tarama ve düzenleme harika.
Çok teşekkür ediyorum,ellerinize sağlık....