Tex 354 Kumpas-Renkli

Melih41

Yönetici
4 Ağu 2012
3,698
47,929
Tex'in çok sevdiğim maceralarından biri renkli olarak okumanın keyfini
bizlere kazandırdığın için çok teşekkürler Julien Sorel, devamları da sırada
dır inşallah..

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,734
44,010
denize sıfır
Elinize sağlık sevgili dostum. İlk mesajınızda hediye ile gelmeniz harika. Sizi tanımak isterdik.:) Teşekkürler.

albay

Süper Üye
14 May 2010
1,143
4,913
valla çok şahane olmuş, renklisini geçtim büyük font yazı yeterde artar bile. bende tam bu sayıyı büyük font balonlamaya başlamış 30. cu sayfaya gelmiştim. hem bu dertten kurtulmuş oldum hemde renkli olmuş oldu. inşallah ad-de nin gerisi vardır da o eski dandik balonlamalardan kurtulmuş oluruz. teşekkürler.

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,310
49,913
NeverLand
Konu itibariyle zaten cezbedici ama bundan çok daha önemlisi bu konunun ilk mesajınız olması ve renkli çeviri-balonlama olarak bizlere sunulmasi tabii bir de Tex tutkunu sayısının artması...
Çok teşekkürler.

ccahitkar

Onursal Üye
30 Eki 2010
4,805
2,618
metu
Güzel bir başlangıç,teşekkür ederim.Teks dedimi, bu forumda bazılarımız için akan sular durur.

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
41
46
denizci
Üstadım, ben Tex okumam :eek:, ama bu kalite ve ilk mesajınızda paylaşım olunca :rolleyes:; ben bile okuyacağım :D, hatta bugün.

Yani ben; Tex sevmeze bile :(; Tex okutturmuş oluyorsunuz üstadım :d, ellerinize sağlık :)

Bu kalite okunur ;)

kumpas002.jpg

kicker

Süper Üye
14 Nis 2010
637
1,447
Bir çok kez okuduğum bu macerayı ilk kez renkli olarak okuyacağım. Görünüş o ki, çok kaliteli bir çalışma olmuş. Çok çok teşekkür ederim.

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
41
46
denizci
Sevgili üstadım, bu sayfada 3. karede bir balon boş kalmış, hem böylelikle; bir "Tex Sevmez" olarak, kitabı okuduğumu da kanıtlamış oldum işte, e önyargılı hiç değiliz işte :Ğ

kumpas004.jpg

Julien Sorel

Kıdemli Üye
10 Eki 2010
177
942
Sevgili üstadım, bu sayfada 3. karede bir balon boş kalmış, hem böylelikle; bir "Tex Sevmez" olarak, kitabı okuduğumu da kanıtlamış oldum işte, e önyargılı hiç değiliz işte :Ğ

kumpas004.jpg

Boş balonda Carson " NE?" diyor. (Nasıl pişkinlik ama...)

Bir yerde de bir sözcüğü yanlış yazdığımı görür gibi oldum ama sonra aradım bulamadım.
İç kapak sayfasını koymayı unutmuşum. Bazı yerlerde de yazılar balona değiyor.
Asıl önemlisi photoshop bilmiyorum, o yüzden x programda sil, y programda yaz derken boyutunda büyüdüğünü farkettim. (Bi CS6 getirttik bakalım ellisine merdiven dayadıktan sonra kıvırabilecek miyim bilmem).
Kısacası Daltas Usta yayınlayana kadar idare edeceksiniz.

Aslında benim için temiz tarandıktan sonra Tex'in renkli ya da siyah-beyaz olmasının önemi yok. "Albay"ın dediği gibi sadece küçük yazı karakteriyle yayınlanmasına gıcık olduğum için bu sayıyı balonladım. Yoksa Nisan Yağmuru'nun taraması gayet güzel.

Hatalı sayfaları artık bir aya doğru Alcatraz'ın içinde tekrar yüklerim.

Güzel yorumları için de tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

neco50

Süper Üye
11 May 2010
2,731
1,872
Teşekkürler üstadım.

Hatalı sayfa önemli değil. Sen bu kadar yapıp ortaya çıkardıktan sonra o sayfayı kendimiz de düzeltiriz.
Photoshop şart değil. PhotoScape programı hem daha basit hem de çok iş yapıyor. Ben onu kullanıyorum memnunum.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,088
36,756
İstanbul
Sevgili Julien Sorel'in işaret ettiği bir iki nokta dışında oldukça başarılı bir balonlama ile yeni bir renkli Teks okumak keyifli olacak.

Balonları teker teker mi temizliyorsun, sevgili Julien Sorel? Şayet böyle yapıyorsan bu çok eziyetli, biliyorsun. Photoshop ile bu süreci çok kolay ve çok kısa sürede halletmek mümkün.

Bu keyifli paylaşım için teşekkür ederim.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,609
hiçbiryerde :)
Ozan dostum "Tex Sevmez" olarak okudun da,
sevdin mi, hikaye nasıldı, Tex'in western değil de
daha çok polisiyeye benzeyen hikayelerinden biri
diye hatırlıyorum.
Büyük emek ve sabır isteyen bu çalışma için
Stendhal, pardon Julien Sorel'e çok teşekkür ederim...

lenard

Onursal Üye
29 Haz 2009
378
2,117
Paylaşım ve verilen emek için teşekkürler..Bu arada kapak resminde çizilen Tex'i Cüneyt Arkın'a ,elinde silah olan polis'i de Hulusi Kentmen benzettim..Sevgili fındıkfındık gibi "Tex sevmez"ler den biri olarak böyle detaylara takıldığıma göre kaliteli sunum bir şekilde alıcısını kendi buluyor..