Tex 355 : Alcatraz

ihtiyardost

Onursal Üye
12 Kas 2010
3,400
66,729
Karagümrük
cjmvyk4eaynmdr3m0.jpg

Bu sayı çizgi diyarının güzel insanı PROFESÖR ağabeyimizin
ve gülen adamı YERYÜZÜ dostumuzun şahsında tüm çizgi roman
severlere armağan edilmiştir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,734
44,020
denize sıfır
Karavanacı gardiyanlar.:D Hiç olmazsa biri yaralasaydı.. Sevgili dostum büyük keyifle takipteyim çok teşekkür ederim.:)

12 Şub 2010
15,006
543,776
Alkatraz deyince Burt Lancaster'in oynadığı Alkatraz Kuşçusu isimli film gelirdi. Alfa Yayınlarından sonra başlayan AD-DE nin nefis baskılı ilk Teks kitabında başlayan şahane bir Teks macerasında Alkatraz hapishanesinde geçen sahnelerden sonra Alkatraz ismi filmle birlikte Teks, Kaptan Karasakal ve müthiş becerikli Avukatını hatırlatır oldu. Defalarca zevkle okuduğum Teks maceralarından birisi.
Sevgili nisan yağmuru, daltas'ın da belirttiği gibi Teks 'e büyük katkı sağlayan dostumuz. Sayesinde yeni listelerimiz oldu. Bilim adamı ciddiyeti ve istikrarıyla gönül dostumuz oldu. İstanbul buluşmalarında gözlerin aradığı dostumuza nazik ithafı ve tüm paylaşımları için teşekkür ediyorum.

carson10

Aktif Üye
16 Ara 2012
388
1,155
Nefes nefese bir kaçma-kovalama öyküsü. Çizimlerin Sanatçısı Villa "realist çizim" Ustası.
Kendisi şöyle anlatıyor:"Her zaman gerçekçi tarzı çok seviyordum.'Gerçekçi' bir çizim yapmak,
okurun hikaye ile empati kurmasını sağlamak anlamına gelir." Macerada; gardiyan, bar sahibi,
kaptan karasakal, Tex, Carson, Avukat, Gazete sahibi hepsi birer gerçek kişiliktir. Mesela Kaptan
Karasakal'ı Galeppini'den daha gerçekçi çizmiştir.Sağolun Sayın Nisan Yağmuru.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,620
hiçbiryerde :)
Tam da ismimi anarak yaptığın bu güzel
Teks macerasını arşivimi karıştırırken eksik
olduğunu farkedince gördüm hocam, çok
teşekkür ederim, ellerine sağlık, selamlar, saygılar...