Tex 336 : Korku Madeni (Yeni Tarama, 6 Eylül 2013)

ihtiyardost

Onursal Üye
12 Kas 2010
3,398
66,709
Karagümrük
file

Tex'in İtalya'daki orijinal sıralamadaki 336.sayısıdır. Bu sayının içeriği Alfa yayınlarının 28.cildinin 71-82 arasındaki sayfaları, 29.cildinin 5-82 arasındaki sayfaları ve 30.cildinin 5-24 arasındaki sayfalarında bulunmaktadır. Tamamı yeniden taranarak ve de Tex'in 336 nolu İtalyanca albümüyle kıyaslanarak, orijinaliniyle birebir uyumlu olacak şekilde düzenlenerek oluşturulmuştur.
Keyfini çıkartın...

Moderatör tarafında düzenlendi:

okan1964

Onursal Üye
27 Ağu 2012
689
933
Teşekkürler, emeklerini ödeyemeyiz.. Sanırım 337'den sonra, 310.cu sayıya geçeceksiniz.. Kolay gelsin.. Aslında bir ara müsait olursanız (ileride) 301-306 arasını da bu şekilde sunabilirseniz
çok makbule geçer..
saygılar..

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,294
4,476
Sevgili kardeşim ben her iki sayıyı da güzelce indirdim,arşivledim ve rahata erdim...
Değerli kardeşim sana sevgi ve saygılarımı sunuyorum,sağolasın varolasın.

12 Şub 2010
15,006
543,758
nisan yağmuru bereketi devam ediyor

Teks orijinal sayılarıyla Diyara yağıyor

Emeklerin için teşekkür ederim dostum

carson10

Aktif Üye
16 Ara 2012
388
1,155
"Korku Madeni" (Sayı:336-338) adlı bu macera; Nizzi'nin polisiye gerilim türü senaryoları (Nick Raider gibi) iyi yazdığını göstermekle birlikte, 279 sayfa ile biraz uzun tutulmuş.Letteri'nin temiz çizgileri macerayı merakla okutuyor.Özellikle fantastik ögeler taşıyan senaryoları başarıyla resimliyor.işi yetiştirme telaşından olsa gerek 337. sayının 10. sayfası son karesinde, Tex'in klasik kapaklı cepli düğmeli gömleği yerine Carson'un deri püsküllü gömleğini çizmiş ve düzeltilmeden yayımlanmış.İtalyanca orijinal baskısıyla karşılaştırarak okudum.Türkçe baskıda bölüm başlıkları koyulmamış.İtalyancasında kapak içinde özet olarak bölüm başlıkları yer alıyor ve "sürünen ölüm" gibi bölüm başlıkları maceraya heyecan katıyor.Lokanta'nın İtalyancası "Locanda", Baraka'nın ise "Barakka".İngilizce ile de çok ortak kelimeler var.mesela "özel bir durum=Un'occasione speciale".Bendido madenci köyü (İtalyanca "kutsanmış" anlamında Benedetto kelimesinden geliyor) "Büyük Yılan" denilen bir dehşet ile çalkalanır.Madenciler korkudan dolayı bir bir köyü terkederler.Başı yılan, kuyruğu olan, insan gibi ayakta durabilen bir yaratık dehşet saçmaktadır.Olayın kökeninde ise insan doğası vardır:"Altın hırsı".Altına tek başına sahip olmak için insanlar yakınlarına ve ortaklarına bile ihanet edebilir.Hırs ve arzu kötü işler yaptırır.Mizah da var.Tex gece karanlığında uzaktan elinde bir torbayla belirir.
-Carson:"Sen misin Şeytan?"
-Tex:"Hayır. Ben maden canavarıyım!"
-Carson:"Komiksin.".
Bu güzel macera için Sağolun Sayın Nisan Yağmuru.