Tex 250 -- Batının Yalnız Adamı (Renkli Türkçe, Ekim 2016)

ihtiyardost

Onursal Üye
12 Kas 2010
3,334
64,961
ddhnisl9dgvpp4jr5.jpg

En sevdiğim çizgiroman kahramanı Tex Willer'in daha önce
hiçbir diyarda renkli türkçe olarak paylaşılmamış macerası
huzurlarınızda. Bir aylık bir çalışmanın ürünü olup, keyifle
okunması rica olunur.
Kullanılan Font: CCAdamKubert

Moderatör tarafında düzenlendi:

sebo22

Onursal Üye
14 Tem 2009
2,080
5,410
üstadım değerli zamanınızı harcayıp hazırladığınız bu eseri bizlerle paylaştığınız için çok teşekkür ediyorum...

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,034
75,200
hiçbiryerde :)
Daha önce de yapmış olma ihtimali var ama hatıırlamıyorum.
En sonunda balonlamayı da yaptın ha hocam,
korkulur vallahi senden. Listeme ekliyorum;
en sevdiğim Ken Parker ve Mister No, bir de
son dönemdekilerden Corto Maltese ve Nathan
Never ile Dampyr var ama ben şimdi saymaya
başlayınca sonu gelmeyebiliyor, o yüzden çok
sevdiğim serilerden bir olan Tex'in bu nadide
sayısının renkli çalışması için teşekkür edip
çekileyim. Büyük emekler bunlar, kıymetini
bilmek lazım, saygı ve sevgilerimle hocam..

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,303
49,755
NeverLand

ihtiyardost

Onursal Üye
12 Kas 2010
3,334
64,961
Ne yazık ki, 5 yıl kadar önce bizim diyarda yayınlanmıştı, hem de tam macera olarak...

Ama eline sağlık, yeni bir balonlama her zaman iyidir...

http://www.cizgidiyari.com/forum/ho...st-batinin-yalniz-adami-renkli-balonlama.html
Bilgilendirme için teşekkürler sayın Daltas.
Eğer bilseydim paylaşılmamış başka bir Tex macerası
için uğraşırdım. Her işte bir hayır vardır, bu işin bana
hayrı balonlama için kazandığım tecrübe ile 251 ve 252
nolu sayıları hazırlamak için kaybedeceğim zamanı
kazanmak oldu.

Vergilius

Onursal Üye
25 Nis 2009
5,689
4,824
1 aylık mı dedin üstadım ne büyük bir zaman ve harcanan emek...Allah razı olsun muhteşem olmuş ellerin dert görmesin...

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,721
25,867
ordu-turkey
Bizim forumda sizin gibi cengaver yiğitler olduktan sonra yayınevleri daha çok parmaklarını yer.Nisan yağmuru büyük emek için çok sağolunuz.

ihtiyardost

Onursal Üye
12 Kas 2010
3,334
64,961
1 aylık mı dedin üstadım ne büyük bir zaman ve harcanan emek...Allah razı olsun muhteşem olmuş ellerin dert görmesin...
İş yoğunluğum nedeniyle, günde ancak 3-4 sayfa balonlayabiliyorum.
Bir de tüm metni okuyup, gerekli gördüğüm yerlerde türkçesini
daha iyi bir hale getirmeye çalışıyorum.
Böyle olunca da süre uzuyor. Bir gün emekli olmayı başarabilirsem,
114 sayfalık bir kitabı bir haftada balonlamak gibi hayallerim var.

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,460
26,920
Balonlama zor olduğu kadar,pek çok bilgi ve tecrübeyi de bir arada isteyen bir uğraş.
Şanslıyız sizin gibi dostlarımız var. Teks gibi bir çizgi devi renkli okuyabilme ayrıcalığını yaşıyoruz.
Daha önce okuyup okumadığım anımsamamakla beraber, okusaydım bile her Teks ayrı bir keyif.Bu keyiften kendimi mahrum bırakmazdım.
Çok teşekkür ediyorum üstadım...

kandraks53

Onursal Üye
29 Ağu 2010
2,778
7,977
Daha önce yediğimiz yemeği,birdaha yemiyormuyuz,daha önce içtik diye aynı suyu birdaha içmiyormuyuz.?Ha bu macerayıda birdaha okuyuverelim,kıyametmi kopar.? Benden sana 2 aylık teşekkürler..Ellerine sağlık nisan yagmuru..

garfield67

Onursal Üye
19 Mar 2016
1,822
8,979
Bende 250-252 arası sorunlu gözüküyor... Siyah beyazı olmayan bu ciltlerin renklisini ulaştırdığınız için size teşekkür ederim... Darısı diğer verilmemiş ciltlere...

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,844
136,636
Tekrarlanan konu zenginliktir.
Büyük emeklerle yapılan paylaşım için teşekkür ederim.
Homeric dostumuza buradan selamlar,sevgiler,kendisini özledik.

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,731
43,933
denize sıfır
Ben keyifle bakacağım, alternatifler her zaman iyidir.:)
Benim gözüm bunları kesmiyor doğrusu.
Teşekkürler üstadım.:)
Fontu da belirtirseniz sevinirim.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
301,994
Gönülden teşekkür ediyorum sevgili kardeşim;
verilen emek oldukça büyük ve harcanan zaman gerçekten çok fazla...
Ellerinize, gözlerinize sağlık;
saygılarımla...

Soleil

Süper Üye
19 Mar 2010
650
977
Emeğiniz için çok teşekkürler Sayın Nisan Yağmuru. Bu macera için Homeric'in paylaştığı dönemde bir şelyer yazmak istiyordum, fakat elim bir türlü klavyeye gitmedi. Neyse kısmet bugüneymiş. Bu hikayeyi senaryo yazarının kim olduğuna bakmadan okuyan ortalama bir Teks okuyucusu bile burada bir şeylerin garip gittiğini hemen anlayacaktır. Hikayenin geçtiği coğrafya, yerliler, restoranda kavga, replikler, ergen tavırlar... Sanki hikayenin kahramanı Teks değil de başka biri gibi, değil mi? Kim olabilir? Tabii ki Mister No. Çizimlerde Teks yerine Mister No'yu gözünüzün önüne getirip okuyun, ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız. Sonra dönüp senaryo yazarına bakın: Nolitta! Bu hikayede Teks'e bir kıyafet giydirilmeye çalışılmış ve hiç de yakışmamış. Oysa Nolitta'nın senaryosunu yazdığı başka Teks hikayeleri de var, onlarda da baba Bonelli'nin çizgisinin dışına taşıldığı anlaşılıyor. Ancak onların hiçbirinde karakter buradaki kadar sırıtmıyor. Ben bunu şuna yoruyorum: Bu hikayenin yayınlandığı tarihte, kim bilir belki de Baba Bonelli hikaye sıkıntısı çekiyordu veya yetiştirememişti, onun yerine oğlundan rica edip elde hazır bekleyen bir Mister No macerasını Teks'e adapte ettiler ve ortaya böyle bir ucube çıktı (benimkisi tahmin tabii)..

seastar

Kıdemli Üye
11 Şub 2016
162
382
Emeğiniz için çok teşekkürler Sayın Nisan Yağmuru. Bu macera için Homeric'in paylaştığı dönemde bir şelyer yazmak istiyordum, fakat elim bir türlü klavyeye gitmedi. Neyse kısmet bugüneymiş. Bu hikayeyi senaryo yazarının kim olduğuna bakmadan okuyan ortalama bir Teks okuyucusu bile burada bir şeylerin garip gittiğini hemen anlayacaktır. Hikayenin geçtiği coğrafya, yerliler, restoranda kavga, replikler, ergen tavırlar... Sanki hikayenin kahramanı Teks değil de başka biri gibi, değil mi? Kim olabilir? Tabii ki Mister No. Çizimlerde Teks yerine Mister No'yu gözünüzün önüne getirip okuyun, ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız. Sonra dönüp senaryo yazarına bakın: Nolitta! Bu hikayede Teks'e bir kıyafet giydirilmeye çalışılmış ve hiç de yakışmamış. Oysa Nolitta'nın senaryosunu yazdığı başka Teks hikayeleri de var, onlarda da baba Bonelli'nin çizgisinin dışına taşıldığı anlaşılıyor. Ancak onların hiçbirinde karakter buradaki kadar sırıtmıyor. Ben bunu şuna yoruyorum: Bu hikayenin yayınlandığı tarihte, kim bilir belki de Baba Bonelli hikaye sıkıntısı çekiyordu veya yetiştirememişti, onun yerine oğlundan rica edip elde hazır bekleyen bir Mister No macerasını Teks'e adapte ettiler ve ortaya böyle bir ucube çıktı (benimkisi tahmin tabii)..

Bu macerayı okurken aklıma acaba önce bu macera yazıldı daha sonra mister no lar ortaya mı çıktı sorusu geldı orjınal 250 sayı tex italya da hangi tarıhde basılmış bulamadım bır turlu