TEX WILLER N.4-5 - I due disertori (2019)

ert1569

Çeviri & Balonlama
7 May 2017
624
9,754
ALMANYA
7fdf11826d3cda7eed512c4546211735.jpg

fe5f09140f40ffb8d1754daf7bb4bf40.jpg

Una frontiera di fuoco, tra disertori messicani e comancheros…

In Messico ribolle la guerra civile, ma anche i territori americani del Sudovest non se la passano tanto bene, percorsi come sono da disertori degli eserciti in lotta, da bande di indiani e di spietati comancheros… Diretto a Saint Thomas per rivedere Tesah, Tex si trova impegnato un po’ contro tutti, in una cavalcata senza un attimo di tregua in sella al fedele Dinamite…

Kayıtsız Eleman

Süper Üye
13 Tem 2015
563
2,495
Anadolu Yakası
Yaklaşık bir buçuk yıldır İtalyanca öğreniyorum, kırkımdan sonra başladım ama gayet keyifli. Kasım ayından bu yana çıkan bu seriyi de takip ediyorum. Bu seri aslında Tex'in en ilk çıkan maceraları yeni çizgilerle derlenerek hazırlanmış ve Tex'in gençlik yıllarında geçen ve kardeşi Sam'in öldürülmesinden sonra sorumlularının üzerine giderek aralarında bir kasaba şerifini öldürmesiyle kanun kaçağı durumuna düşmesi ve kabilelerinden sürgün edilen Pawnee kabilesi ve onların çoğu İspanyolların Meksika'dan yağmaladığı ama kendi ellerine geçen gizli hazinelerinin etrafında geçiyor. Pawnee şefinin kızı Tesah ve Tex bu hazineyi korumaya çalışırken bazı başka olaylar da oluyor. En son çıkan macera ise Meksika ordusundan kaçan bir grup firarinin New Mexico'daki bir manastırı yağmalamak istemesi sırasında Tex'in müdahale etmesini konu alıyor, ki Tex sadece oradan Tesah ile buluşmak için geçiyordu. Complimenti per condividere questi bei fumetti.