TEX ALMANAK 01 - 1994 - Zeke Colter'in Hikayesi

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
72,078
01zm.jpg

0yu0.jpg
0yu1.jpg

02zm.jpg
image00zm001.jpg

image00zm095.jpg
image00zm094.jpg

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
98
165
denizci
Sanırım tam macera bu, Vefalı üstadım taramışsa da; artık bir Tex okuyayım bu akşam, çok sağol sevgili üstadım :). Okumadığım türleri okuyan arkadaşlara jest yapmak için; o türlerde sadece birer çeviri yapıyorum, comics hiç okumam; ama bir comics çeviri yaptım. Şimdi de; İtalyanca orijinalinden bir Tex çevirsek mi diye şimdilerde ciddi ciddi düşündük ortakla, orijinal İtalyancasından çevirecek olan oğlum fındıfındıkjunior; Western de olabilir dedi ve eser tercihini %100 bize bıraktı, hem artık vakti de bol ve çok çok daha hızlı bitebilir, en son çıkan yeni bir Tex’i yapabiliriz, tabii Türkiye’de yayınlandığında forumdan kaldırılır, olsun. Tex mi, Dago-2 mi veya 3 tane seçtiğimiz başka eserlerden biri mi daha karar veremedik, anket yapmayı bir öğrensem; anket yapacağım :d

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,623
hiçbiryerde :)
Ken Parker tarzında, yaşlı kurt Zeke Colter;
bu hüzünlü hikayeyi bir de dijital okuyalım,
vefalı üstat teşekkür ederim...
Fındıkfındık'a Özel Not Vefalı eliyle : Dago isteriz :)...

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,623
hiçbiryerde :)
Biraz baktım da, internette bulmak zaman istiyor
ya da ben uğraşamıyorum...
Belki ilerde denk gelir, buluruz,
ince düşüncen için çok sağol üstat...

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
98
165
denizci
Maalesef Dago'nun; sadece bizim çevirdiğimiz Euracomix'in eski baskısı İtalyanca ve bir de çok çok eski baskı İspanyolcası var , benim bildiğim; başka bir dilde Dago hiç basılmamış, Dago'ya devam kararımız daha net değil, zaten devam da etsek; Dago öyle uzun ki, hepimiz çevirsek ancak bitiririz bir kaç yılda, tabi ben hiç çeviremem İtalyanca veya İspanyolya olduğu için, demin Güngör abiyle de konuştum; bazı Tex'ler var, onları bana gönderecek bakacağım, Cumartesi keratayla içmeye gideceğiz, yeni çalışacağı eseri ne olacak; kararı Cumartesi akşam saatlerinde alacağız :)

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,664
Kasımpaşa
Vefalı üstadıma almanak dayanmıyor, iyi de oluyor..
Öncelikle dago'da macerayı bitirmek lazım.. Sonra başka bir çizgi roman düşünülebilir.
Saygılarımla..

12 Şub 2010
15,006
543,776
Almanak uzmanı deyince elbette vefalı dostum geliyor artık

Öncelikle ona teşekkür borcumu eda edeyim ve sonra Dago konusunda ben de maydanozun nimetlerinden söz edeyim:)

Savok üstadımın ve sevgili en güzel gülen adamın görüşüne katılıyorum

Dago macerası bitmeden ayran gönüllülük istemem:D

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
98
165
denizci
Aman burada ne oluyor :Z

Hem cevap yetiştirmem lazım :mad:

Şimdi forum çeviri/balonlama talimatnamesine göre; “Macera bitecek” deniliyor :eek:

Ama Dago-1’in son sayfasında; “FINE” yazıyor işte :D

Ehem, ben avukat mı olsaydım ne, çok iyi avukat olurdu benden :d

Hem Cemil de kızmış bize :(; Vefalı üstadımın çevirmesini istiyor işte:'(

euracomix001dago01loschiavodivenezia66.jpg

carson10

Aktif Üye
16 Ara 2012
388
1,155
Vefalı Üstâd çok sağolun. Nefis tarama. İyi macera. Senaryo ve çizimler güzel. Yaşlı kızılderili
kadın Topal Ördeğin, beyazların dilinden bildiği kelimelerle (sadece):"lanet olasıca, sen yemek...
canı çıkasıca...kahrolasıca...Şeytan canını alsın...Lanet olsun" şeklindeki konuşmaları sert adam
Tex'i bile güldürüyor. Karlı ortamda siyah-beyaz kontrastlar estetik görüntüler yaratıyor.Sondaki
Villa çizimi enfes Tex resmi de bonus.