Tunga - Kara Şimşek

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,366
141,636
000xgx.jpg

000tilegjg.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,089
36,761
İstanbul
Tercüman Çocuk Dergisi'ne diğer çocuk dergileri gibi çizgi romanın çocuklar tarafından sevilmesine sağladıkları katkı nedeniyle teşekkür etmeliyiz. Ancak sahiden ne kötü bir renklendirme yapmışlar, ne kötü bir balonlama yapmışlar.

esattr dostumuz tarafından büyük oranda Tercüman Çocuk Dergisi'ndeki metinler korunarak daha kaliteli bir tarama üzerine yapılan balonlamayla Tercüman Çocuk Dergisi'ndeki sayfaları karşılaştırınca özensizliği görebiliyorsunuz. Bugünün olanaklarıyla o günü eleştirmenin kolaycılığına da kaçmak istemiyorum ama her halükarda biraz daha özen gösterilebilirmiş.

Tercüman Çocuk Dergisi'nden örnek bir sayfa:
044t.jpg

Aynı Sayfanın esattr tarafından yapılmış balonlaması
044e.jpg

Sevgili gandor08 dostumuz derleme yaparken dört sayfayı atlamış. Kendisi Tercüman Çocuk dergilerinden eksikleri tamamlayıncaya kadar ben esattr dostumuzun balonlamasından ilgili eksik sayfaları vereyim:

Teşekkür ederim, sevgili gandor08.

Son düzenleme:

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,366
141,636
esat kardeşin balonlaması çok güzelmiş ana macerasını ben bulamadım sayfasında, 4 sayfayı atlamışım çok güzel yakalamışsınız teşekkür ederim. Ekrana bakmaktan bazen insan kaçırıyor.

12 Şub 2010
15,006
543,774
esattr balonlaması ile Tercüman baskısı arasındaki kıyaslama için sevgili direnc11'e çok teşekkür ediyorum. O güzelim çizgiler, renkler ne hale gelmiş Tercüman baskısında.
Eksik sayfaların tamamlanması ise keyfimi katladı.
Böyle çizgi roman severlerle bir arada olmanın keyfi bu.
gandor08 dostumuzun harika katkıları olay oluyor.
Diyarda dolaşmaya devam edeyim, daha ne konular var göreyim:)