Davy Crockett 01 - Kırmızı Değnek Macerası

bayposta

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Ocak 2011
2,002
20,578
davycrockettkrmzdenekmaceras.jpg

Tercüman Çocuk Düzenlemesi - DAVY CROCKETT 01 - Kırmızı Değnek Macerası​

Moderatör tarafında düzenlendi:

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,187
Gönülden teşekkür ediyorum sevgili kardeşim;
sevgi ve saygılarımı iletiyorum.
Sağlıcakla kalınız.

bayrakzaf.gif

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,151
Unutulacak maceralar ve kahramanlar sayende gün yüzüne çıkıyor.
Eline sağlık,teşekkür ederim.

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,734
44,020
denize sıfır
Benim bildiğim değneğin iki ucu da ellenmiyordu.:D Kırmızı olanını ilk kez duydum merakla bakacağım. Çok teşekkür ederim.

12 Şub 2010
15,006
543,776
Sevgili bayposta bu gece üçleme yapmış. Efsanevi Devi Kroket'in üç macerasını birden derlemiş, düzenlemiş, sunmuş. Kaçırılmayacak bir imkan, fırsat bu.

Yalnız bu paylaşım nedeniyle tam yeri gelmişken manzara koymak:) isterim.

Bu paylaşımda da görüleceği gibi Tercüman Gazetesinin o dönemlerdeki ilaveleri ve özellikle çizgi roman eklerinde renkler tam bir felaketti. Renkler öyle kötü kullanılıyordu ki, resimler ve yazılar korkunç bir hal alıyordu. Çizgi roman olarak çok beğenmem ve biriktirmem gereken ekler, kesilip saklanacak sayfalar bu renk faciası nedeniyle çöpe atılacak hale geliyordu. Artık Tercüman gazetesine istihza ile bakar olmuştum.

Hatta aynı nedenle artık gazete çocuk dergilerinin kapağını açmaz hale gelmiştim. Bu uzun yıllar böyle devam etti.

Hata ettiğimi, başka gazetelerin ve sonraki yıllarda Tercüman Gazetesinin de oldukça kaliteli baskılarla çocuk dergileri yayınladığını Diyar gibi forumlarda yapılan paylaşımlar ve çocuk dergileri fanatiği çizgi roman dostlarımla yaptığım sohbetlerden anladım.

akrep069

Süper Üye
14 Ara 2009
524
646
sevgili profesor forum artk kendını aştı çoçuk dergılerındekı çizgiromanlar bızım forumda artık kendıne has tarzı ıle bagımszı dergi özgürlüğüne kavuştular
artık sırada mıllıyet çoçuk sıraya gırer herhalde hayırlı ramazanlar iyi hafta sonları

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,089
36,765
İstanbul
Sevgili bayposta, arka arkaya üç tane Davy Crockett macerasıyla Diyar'ı şenlendirmeye devam ediyor.

Teşekkür ediyorum, sevgili bayposta.

dynamo

Onursal Üye
3 Eyl 2009
3,180
4,079

Bu paylaşımda da görüleceği gibi Tercüman Gazetesinin o dönemlerdeki ilaveleri ve özellikle çizgi roman eklerinde renkler tam bir felaketti. Renkler öyle kötü kullanılıyordu ki, resimler ve yazılar korkunç bir hal alıyordu.

Hikâye ve derleme harika fakat baskı kalitesi kötü olduğu için bazı yerleri okumakta zorlandım.

Teşekkürler sevgili bayposta.

akrep069

Süper Üye
14 Ara 2009
524
646
hikâye ve derleme harika fakat baskı kalitesi kötü olduğu için bazı yerleri okumakta zorlandım.

Teşekkürler sevgili bayposta.

benım yaptıgım gibi yap sende ben buradakı piyasada bulamıyacagım dergileri degi formatında sıyah-beyaz bastırıyorum renk sorunu kendiliğinden yok oluyor
iyi akşamlar iy tatiller