Alaaddin'in Lambası

bayposta

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Ocak 2011
2,002
20,554

file

Tercüman Çocuk Düzenlemesi - ALAADDİN'in LAMBASI​

Moderatör tarafında düzenlendi:

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,087
Emek verilerek hazırlanan derlemeler.
Hiç bir yerden bulma imkanı yok:D:D
Teşekkür ederim.

gurselileri

Guest
18 Tem 2010
2,226
2,294
LÜLEBURGAZ
çocukluk yıllarımda tercüman çocuk dergisinden hatırlıyorum bu çizgi romanı... üç dört sayfa olarak yayınlanıyor en heyecanlı yerinde "devamı haftaya" ibaresiyle can sıkıcı bir durum yaratıyordu... ben her hafta milliyet çocuk dergisi aldığım ve bütçem haftada iki dergi almaya yetmediği için maalesef haftaya kalan devamları takip edememiş ve alaaddin'i tam olarak okuyamamıştım... kısmet kırkından sonrayaymış :) ellerinize, yüreğinize sağlık bayposta çok teşekkürler...

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,086
36,742
İstanbul
Defalarca değişik versiyonlarıyla okuduğumuz bir öyküyü bir kez de sevgili bayposta derleme ve düzenlemesiyle okuyacağız.

Çizer ismi olarak Hikmet Yamansavaşçılar'ı görüyorum. Çizimleri çok beğendiğimi söylemeliyim. Çizerle ilgili hiçbir bilgimin olmaması nedeniyle kendime hayıflandım. Tanıyan, bilgisi olan dostumuz var mıdır acaba?

Teşekkür ediyorum, sevgili bayposta.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,130
Geçen gün bir yarışma programında Alaaddin'in hangi ülkeden olduğuna dair bir soru sorulmuş,
yarışmacı ise yanlış cevap vermişti.
Doğru cevap neydi biliyor musunuz?
- ÇİN...
İşin doğrusu benim cevabım da yanlıştı ve böylece öğrenmiş oldum.

Bu harika paylaşım için gönül dolusu teşekkürler;
sevgi ve saygılarımla...

bayrakzaf.gif

dynamo

Onursal Üye
3 Eyl 2009
3,180
4,077
1978 sayı 44'te TRT'de yeni Japon anime çizgi filmlerinin başlanacağı duyuruluyor.Bunlardan biri de Alaaddin'in Sihirli Lambası adlı çizgi film.Tercüman Çocuk bir sonraki sayısında yani sayı 45'te Alaaddin'in Lambası adlı yerli çizim çizgi romanı yayınlamaya başlar.

bayposta

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Ocak 2011
2,002
20,554
Hikmet Yamansavaşçılar çizimi bu ALAADDİN'in LAMBASI hikayesini, Tercüman Çocuktan 2013 yılında biraraya getirip düzenlemiştim.
Bu güzel eseri bizlere kazandıran ustamıza, bir kez daha teşekkür ederim.