Tercuman.Cocuk.1982 (43 - 46) STAR WARS

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
28,983
Mersin
Bir sebepden dolayı eksik kalan hikayenin son üç sayfasının orjinali buldum(1977 yılında başlayıp 107 sayı basılan çizgi romanın 49.sayısıymış :D:D ) ve çevirerek eksik sayfalarını da ekledim, böylece karşımıza tamamlanmış bir derleme daha çıktı...

Aşağıdaki ana listeden takip edebilirsiniz, diyarımızda daha önce paylaşılan derlemeler, atlama veya yanlışlık yapmamak adına sırası geldikçe ekleniyor.

http://www.cizgidiyari.com/forum/te...inde-yayimlanan-cizgi-romanlarin-listesi.html

0.jpg

1.jpg

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,278
Ne zamandır beklediğim bir paylaşımdı.
Şimdi okumaya kıyamıyorum.
Benim için çok özel günlerime ait bir şaheser.
Çok teşekkür ederim sevgili dostum.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
Sayın "ilkhantok" kardeşim,
birbirinden güzel paylaşımlara imza atıyorsunuz.
Her biri için ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
Sağlıcakla kalınız!..

hareketli-dalgalanan-turk-bayragi.gif

Vito

Çeviri & Balonlama
1 Kas 2015
425
5,090
Dünya
Emeğiniz ve paylaşımınız için çok teşekkürler. Bu sayı arada eksik kalmıştı. Geçenlerde arşivi düzenlerken bu Tercüman Çocuk'tan yapılan Star Wars derlemelerini orijinal sayılarla karşılaştırarak kontrol ettim. 1977 yılında başlayan serinin 3.-6., 24.-31. ve 45.-49. sayılarını içeriyorlar. Bir de Milliyet Çocuk'ta yayınlananlar varmış, onlar da bu serinin farklı hikayeleri mi acaba, bilgisi olan var mı?

Son düzenleme:

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,278
Gece yarısı ve havanın soğukluğu , içimin sıcaklığı , elimde ki çay ve sigaranın garip birlikteliği içerisinde şaheseri incelemek ve balıklama anılara dalmak için karşı konulmaz bir iyimserlik içinde kendimi maceranın içerisine bırakıyorum.
Kare kare ilerliyorum aslında okumuyorum zamanında eksik olsa bile defalarca okumamın verdiği içimde yüklü özlemlerle kendimi baş başa bırakıyorum.
Kendimi kendi haline bırakarak sevgili İlkhan Tok dostuma çok teşekkür ederim.
Benim için çok özel ve anlamlı bir çizgi roman derlemesi oldu.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,674
İstanbul
Bu çalışmaya ne isim vermek lazım şimdi: Der-çev, derle-çevir, derleme-çeviri, ... :)

Eksik gedik kalmasın diye fazla mesai yapıyorsun, üstadım. Minnettarız.