Tercüman Çocuk 1980 (11 -21 ) ASTERİKS 'Lejyoner'

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
29,026
Mersin
Derlemelerin en güzel yerlerinden devam ediyoruz...

Aşağıdaki ana listeden takip edebilirsiniz, diyarımızda daha önce paylaşılan derlemeler, atlama veya yanlışlık yapmamak adına sırası geldikçe ekleniyor.

http://www.cizgidiyari.com/forum/te...inde-yayimlanan-cizgi-romanlarin-listesi.html

1.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,352
Asteriks onun dünyası ve Numantialılar konusu.
En sevdiklerim arasında baş köşede yerini bulan Asteriks.
Ve onun arkadaşları.
Yıllar önce bir çocuk dergisinin bu güzellikleri bizlerle paylaşması muhteşem.
İlkhan bey ise el attığı her konuda mükemmel çalışmalar sergiliyor.
Kendisini saygı ve sevgiyle takip ediyoruz.
---------------------------------------
Zamanında çocuk dergilerinin yaptığını tekrar yapacak , zarar etmeyi göze alarak benzer mahiyette dergi çıkartabilecek cesur yürek ,zengin yürek aramaya ya devam edeceğiz ya kendimiz zengin olup bu yeni dergiler çıkartacağız.
Hangisi olasılık olarak daha gerçekçi bilemiyorum.
Belki bilen birileri çıkar.
Ülkemizin kaymağını yiyen , vatandaştan alıp bankada banknot toplayan yerli burjuvamızın bu seslerimizi duyacağından adım gibi eminim.
Hatta en emin benim.:)
------------------------------------------------------
Her ay 2000 adet dergi basılsa telif sair gibi masraflar düşülse yıllıkta 50.000 TL zararla bu işi kapatsa bir kent soylu kardeşimiz yinede zarar etmez aslında bir kültür hizmeti olarak gururla anılır.
--------------------------------------------------------
Soyu tükenmiş Çocuk Dergilerinin arkasından özlemle bakarken gözlerim kırpışıyor kendiliğinden belki gökyüzü kadar masum bakıyorum belki imkansız bir aşkın peşinden yılmadan koşuyorum.
Elimde ki sararmış dergileri aralıyorum , içimi kaplayan çocukluk anılarını bağrıma basıyorum.
Her bir sayfada binlerce anı ve özlem.
Kendime kendimce acılarım ve umutlarım ile bir Çocuk Dergisi saflığında yaşamak istiyorum.
Kim vurduya gitmeden , harap olmadan bitap düşmeden , faili malum olmadan tekrar bakmak istiyorum bu dergilere.
Belki bir çocuk düşer o zaman gözlerimden , belki içim sızlamaz artık çırpınırcasına.
Hasretle sınanmış sevgiler , acılarla hırpalanmış umutlar ve hayallerimizin başkenti Çocuk Dergileri.
--------------------------------------------------------