Tercüman Çocuk 1978 (10 - 25) METE HAN (Şahap Ayhan)

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
29,026
Mersin
'Bismillah' deyip ilk birleştirme/düzenleme/derleme çalışmasıyla 'Tercüman Çocuk' dergileri içinde yayınlanan çizgi romanlar adını verdigimiz ve listesini çıkardığımız maceraları paylaşmaya başlıyoruz...
İlk maceramız 'Mete han'; keyifle okursunuz umarım.
Not: Küçük bir düzeltme; listede macera 24. sayıda bitiyor görünüyor ama macera 25. sayıda bitiyor, bilgilerinize!

HO5NRG.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,086
36,743
İstanbul
Nereden nereye... Sevgili tayyare üstadımız dün Serüven dergisinin 1. sayısını şurada paylaştı. Paylaşılan bu Serüven dergisinde yer alan bilgileri Diyar'a kazandırmak üzere, yine dün ilerleyen saatlerde, scanfan üstadım şurada Tercüman Çocuk Dergisi'nde yayımlanan çizgi romanlarla ilgili Ömer Çalışkan'a ait listeyi edit edilebilir hâle getirerek paylaştı. Bugün de sevgili İlkhan üstadım bu çalışmayı referans alarak ilk derlemesini paylaşıyor. Listede yapılması gereken düzeltme önerisi ile birlikte. Çok güzel...

Teşekkürler, üstat.

Son düzenleme:

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,352
Şahap AYHAN, çizgi tekniği açısından FERRİ gibi görmüşümdür.
Çocuk dergilerinin ne kadar kaliteli yayın yaptıklarını görmek beni her zaman şaşırtmıştır.
Bu değerli çalışma için değerli üstadımıza çok teşekkür ederim.
Tengiz en sevdiğim çizgi romanlardan birisiydi.
Geçmişe gittim yine.
Sanırım ben eski yıllarda daha mutluydum.

Mehmet Serdar Ateş

Onursal Üye
4 Ara 2009
969
3,353
Kütahya
Değerli ilkhantok,

Şahap Ayhan öyle güzel bir eser kaleme almış ve çizmiş ki,
belgesel tadında idi. Okurken hiç bitmesin istedim.
Daha önce youtube de Metehan dönemini seyretmiştim.
Bu eser ile videolar o kadar çok örtüşüyordu ki!

Yazıldığı, çizildiği dönem düşünülünce bu tür eserler benim nazarımda
daha bir ayrıcalıklı oluyor.

Teşekkürler

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,891
İstanbul
Bu vesileyle yıllarca, birbirinden önemli eserleriyle bir çok dergi ve gazetenin tiraj almasını sağlayan ve milli kültürümüze büyük katkıları olan Türk çizgi roman sanatının üstadı sevgili Şahap Ayhan'ı rahmetle anıyorum. Paylaşım için teşekkürler üstadım.