Tercüman Çocuk Dergisi 1977 Sayı 31

fdikbas

Yeni Üye
2 Ara 2010
41
731
Denizli
attachment.php

Ekli dosyalar

• Tercuman.Cocuk.1977.31.jpg
    Tercuman.Cocuk.1977.31.jpg
    99.7 KB · Görüntü: 245

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,471
27,003
Henüz okuma yazma yetisini kazanmadığım,sokakta topaç çevirdiğim, erişemediğim yıllardan gelen nadide bir paylaşım.
Okumadığım dergi halen yeni bir dergidir felsefesince oturup keyifle sayfalarını çeviriyorum.
Harika sayfalar için çok teşekkür ediyorum üstadım.

fdikbas

Yeni Üye
2 Ara 2010
41
731
Denizli
Ben de bu dergiyi paylaşırken kapaktaki çocukların her birinin şimdi nerelerde neler yaptığını merak ettim. Bir de, bu dergiyi onlardan birinin burada görüp kendi fotoğrafını görme ihtimalini...

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,919
İstanbul
Ben de bu dergiyi paylaşırken kapaktaki çocukların her birinin şimdi nerelerde neler yaptığını merak ettim. Bir de, bu dergiyi onlardan birinin burada görüp kendi fotoğrafını görme ihtimalini...
Üstadım aynı düşünceler benim de aklıma geldi, belki bu sayıdaki çocuklar değil ama 10 Şubat 1978 (Sayı:6) tarihli Tercüman Çocuk'un kapağında yer alan bir zamanların "Altın Çocuk" lakaplı güreşçisi Sabit Gaşan'a bundan iki sene önce ulaşmış ve sohbet etmiştim. Kendisi Almanya'nın Renanya-Palatina eyâletinde yer alan Ludwigshafen kentinde yaşıyormuş. Kendisinin de hoşgörüsüne sığınarak Facebook sayfasındaki bir kaç fotoyu, "Belki şimdiki halini merak edenler olabilir." diyerek buraya ekledim. Geçen yıllar kendisine hiç uğramamış gibi.. "Maşallah!" diyelim de nazar demesin!..

Sabit-Ga-an.png

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,210
3,857
Osmaniye
Elinize emeğinize sağlık üstadım, Allah razı olsun der başka bir şey demem.
Tercüman Çocuk yazısını bile gördüğümde birden 40 yıl öncesine ışınlandım.

yolbulduran

Onursal Üye
16 Nis 2011
255
701
Teşekkürler değerli arkadaşım. sizle son görüşmemden bu yana 1977 yılının bazı sayılarına daha ulaşmışsınız. Çok çok sevindim

fdikbas

Yeni Üye
2 Ara 2010
41
731
Denizli
Evet yolbulduran dostum. 37. sayıya kadar dergileri temin ettim ancak ilk 22 sayı için bütçem yetmiyor maalesef :). Yine de arşivin büyük çoğunluğu tamamlanmış olacak, en azından dergi boyutunda olanların tamamı bitmiş olacak.