Tenten albümlerinin ilk bantları

Levent 16

Aktif Üye
22 Kas 2011
309
1,602
Tenten'in 'Ambardaki Kömür' ve 'Tenten Tibet'te' maceralarının ilk bantları. Bu bantlar albümlerde yok. Nedense albümlerde yer almamış. Sayfayı yazdırdıktan sonra kesip albümlerin yazı bulunan yerine yapıştırabilirsiniz. İlk bant 'Ambardaki Kömür' macerasına aittir.

İndirim bağlantısı:

7p8j2h81kl6mwcv6g.jpg

Son düzenleme:

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,634
Kasımpaşa
Başta çok sevindim,
ancak seçtiğiniz upload sitesi zorunlu üyelik istiyor,
bu nedenle indirmek en azından benim için imkansız..
Mediafire, rapid gibi sitelere yükleyebilirseniz
bizler de ilk bantları okuyabiliriz.
İlginize teşekkürler..

Şükrü

Çeviri & Balonlama
16 Şub 2011
1,286
2,168
Far Far A Way
Başta çok sevindim,
ancak seçtiğiniz upload sitesi zorunlu üyelik istiyor,
bu nedenle indirmek en azından benim için imkansız..
Mediafire, rapid gibi sitelere yükleyebilirseniz
bizler de ilk bantları okuyabiliriz.
İlginize teşekkürler..

Hocam düzenli indirme deyince Sağ yukarda
GOLD üyeliğin reklamı çıkıyor. Onu kapatınca
60'dan geriye saniyeler sayıyor ve indiriyorsunuz.
Ben yarım saat daha bekleyip iki bantı
da indirdim fakat hevesim boşa çıktı diyebilirim
sadece iki kısa bant :(

Levent 16

Aktif Üye
22 Kas 2011
309
1,602
Varghese, Hint Malayalam dilinde George anlamında bir isim. Herge bu ismi Vargese'ye dönüştürerek Avrupa'da bir dağ kasabasının adı yapmış. Bilindiği gibi Tenten Tibet'te macerası, Herge'nin evliliğine ait sıkıntıların oluştuğu bir döneme denk geliyor. 1956 yılında eşiyle ilgili anlaşmazlıkları oluyor. Bir kaç yıl sonrada eşinden boşanıp stüdyosunda renklendirme işinde çalışan Fanny Vlaminck ile evleniyor. Tabii bu kolay olmuyor, Herge'de bu maceranın ilk karesini "Vargese'ye Hoşgeldiniz" yazısıyla açıyor, bir bakıma 'iç dünyama hoş geldiniz' diyor. Bir kaç sayfa sonra bir karede, Hong Kong'tan gelen ve Tenten'in elinde duran zarfın üzerindeki pullarda kadın ve erkek portrelerinin arka arkaya durması ilginçtir.

Kayıtsız Eleman

Süper Üye
13 Tem 2015
564
2,497
Anadolu Yakası
Tenten'in aslında ilk maceraları Le Petit Vingtième çocuk dergisinde 1930'dan itibaren başlıyor. Genelde herhangi bir ülkedeki albüm sıralamasına bakılacak olursa Kongo ilk sırada, sonuncu da ya Picaros gerillaları ya da Alph-Art'tır, Alph-Art aslında Hergé'nin ölümü dolayısı ile yarım kalan ve Yves Rodier tarafından tamamlanan macerasıdır.

Geçtiğimiz yıllarda In The Land of Soviets tek bir albümde toplandı, burada Hergé'nin komünizm karşıtı, hatta biraz nasyonel sosyalizme kayan görüşünü de görmek mümkün:

(bunu tarayıcıda açmak da mümkün ama sağ klikle de inebilir ya da jdownloader vb programa kopyala+yapıştır yapılabilir)

Bir de Alph-Art var:

Not: EĞER BUNU PAYLAŞMAK SORUN OLURSA YKY YÜZÜNDEN, ADMİNLER MESAJIMIN LİNK KISIMLARINI ATABİLİRLER, SORUN ETMEM)

Son düzenleme:

Levent 16

Aktif Üye
22 Kas 2011
309
1,602
Tibet adıyla bilinen Gilbert Gascard'ın Herge için çizdiği bir özgün baskı. Tibet Zıpzıp dergisinde de yayınlanan Ric Hochet'in çizeriydi.

n079s6db6xp8h5u6g.jpg

Levent 16

Aktif Üye
22 Kas 2011
309
1,602
Turnösol Olayı ve Kastafiore'nin Mücevherleri maceralarının Tintin dergisinde yayınlanan ilk sayfaları.

1h5k6nau3npep3s6g.jpg

p0w374zccgyzcqy6g.jpg