Tenten Rusya'da Mandolin

herakliussd

Yeni Üye
11 Eyl 2011
40
181
tentenrusyadacwc.jpg
[/IMG]

Son düzenleme:

herakliussd

Yeni Üye
11 Eyl 2011
40
181
linkleri verirken bir karışıklık oldu .Tentenin bu baskısı inkilap yayınlarının mandolin grubu tarafından basılmıştır.hepinize iyi okumalar.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,653
Kasımpaşa
Elinize sağlık sevgili dostum.
Aramızda olmanız,
paylaşma isteğiniz
güzel taramalarınız için teşekkür ederim.
Ancak bir konu açtığınızda hata yaptığınız durumlarda düzeltmek için düzenle butonu ile değişiklik yapabilir, düzeltebilirsiniz.
Ayrıca cevap şeklinde yeniden yapmanıza gerek yok.
Örneğin üçüncü mesajda yüklediğiniz kapak resmini 1.mesaja gidip düzenle butonu ile resim linkini ekleyerek düzeltebilirsiniz.
Sevgilerimle.

herakliussd

Yeni Üye
11 Eyl 2011
40
181
sevgili dostum savok siteye tentene ait bir kapak daha eklerken eski linki yapıştırdım.konuyu düzelttim.yakında tenten alf art'ıda tarayıp ekleyeceğim.sevgilerimle

silence

Süper Üye
26 Mar 2009
2,345
1,724
Bu çizgi romanın çok kötü taramaları gerçi yok değildi.Ancak sanırım bu güzel bir çalışma.

Teşekkür ederim.

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,066
Sarıyer
Eline sağlık, teknolojinin hızla ilerlediği 21. yüzyılda eski taramaların zaman içinde yenilerle değiştirilmesi kaçınılmaz, bu işe soyunanları takdir ediyorum.

Teşekkürler.

dynamo

Onursal Üye
3 Eyl 2009
3,180
4,077
Tenten'in bu ilk kitabını okuma fırsatı verdiğiniz için çok teşekkürler.Türkçe baskısında ilk kapak resmi kullanılmış. 2.kapak resmi daha güzel duruyor...

daihaupt

Yeni Üye
23 Şub 2012
4
0
Ben indirdim ama maalesef renkli değilmiş :/ Benim içimdeki çocuk renksiz çizgiroman sevmiyor :D Eğer elinizde Mandolin Yayınları'ndan çıkan versiyon varsa gönderir misiniz? Ben aradım bulamadım. Onlar renkliydi. Teşekkürler :)

herakliussd

Yeni Üye
11 Eyl 2011
40
181
Sevgili daihaupt indirdiğiniz tenten rusyada zaten mandolin yayınevi basımıdır.orijinalde siyahbeyaz basılmıştır.

daihaupt

Yeni Üye
23 Şub 2012
4
0
Biliyorum biliyorum. Ama ben yeni basımını kastetmiştim. 2006'da bastılar sanırım. Onlar renkliydi. Yani iç sayfalar da renkliydi. Teşekkür ederim yanıtınız için.

cengizgul

Çeviri & Balonlama
29 Ağu 2011
758
1,657
ellerine sağlık geçekten güzel bir tarama ve tenten gibi klasik olmuş bir çizgi roman teşekkürü fazlasıyla hak ediyor.

tabure

Guest
14 Eki 2011
621
2,015
Bastiani Kalesi
İlginç bir şey ama Tenten'in bu macerasını hiç okumamışım. Çizgileri de bir farklı. Yeni maceraları olmadığı için Tenten'in bilmediğimiz bir macerasını okuyacak olmak, sokakta elmas bulmak gibi bir şey.
Öğrendiğim kadarıyla Hergé bu ilk macerayı muhafazakar Belçika gazetesi 20.yüzyıl'ın çocuk ekinde ocak 1929-mayıs 1930 arasında seri halde yayımlamış. Görüldüğü üzere çizgiler daha olgunlaşmamış ve konu da o yılların anti-komünist propagandası çerçevesinde şekillenmiş.
Tenten sevilince, arkasından esas bizim bildiğimiz maceralar yani devamı gelmiş, çizimler de ustalaşmış.

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,913
İstanbul
Öğrendiğim kadarıyla Hergé bu ilk macerayı muhafazakar Belçika gazetesi 20.yüzyıl'ın çocuk ekinde ocak 1929-mayıs 1930 arasında seri halde yayımlamış. Görüldüğü üzere çizgiler daha olgunlaşmamış ve konu da o yılların anti-komünist propagandası çerçevesinde şekillenmiş.
Tenten sevilince, arkasından esas bizim bildiğimiz maceralar yani devamı gelmiş, çizimler de ustalaşmış.

Kapaktaki Ten Ten figürünü "Pinokyo"ya benzettim.. :)

tabure

Guest
14 Eki 2011
621
2,015
Bastiani Kalesi
Evet benziyor hakikaten, ilk maceranın acemiliği midir yoksa Hergé'nin (Asıl isim George Rémi) biraz dönemin ruhuna (zeitgeist) uyarak politik zorlamayla isteksiz ve özensiz çizmesinden mi bilmem çizgiler çocuksu kalmış. Ancak sonraki kitaplarda, Tenten de Hergé de kıvamına gelmiş ve aklımızda yer eden o güzelim maceraları yaratmışlar...