Tenten Burhan Yayınları Sayı 21 - Perili Dağ (01.11.1966)

12 Şub 2010
15,006
543,709
tenten2101.jpg

12 Yaşıma girdiğim gün yayınlanmış Perili Dağ'ın son sayısı.
O zaman doğum günlerini kutlamak adeti bizim oralara gelmemişti.
Zaten o gün bana hediye edilmiş olsaydı ya sobaya, ya da bir başka çizgi romana takasa giderdi.

Sevgili fındıkfındık şahsında
Tüm çizgi roman tutkunlarına
Saygılarımla​

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,086
Kastamonu
Bu sayıyla Perili Dağ macerası tamamlandı.

Belki Yamyamlar Adası macerası da vardır "Kozmik Oda"da!... :)

Çok teşekkür ederiz Hocam; yüreğinize sağlık...

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,044
20,224
Kamlançu
Oh, iyi ki o zaman hediye etmemişler diyeceğim, yanlış anlaşılacak. İyi ki sobaya gitmemiş diye kıvırayım bari :D
Teşekkür ederim Profesör, elinize, kolunuza sağlık.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,126
Haluk bey'in akrep burcu olduğunu öğrenmiş bulunuyoruz.
Akrep burcu ile ilgili internetten bulduğum bazı özellikleri aşağıya kopyalıyorum;

"Akrepler işlerini tek başlarına yapmayı sever, bunu da başarırlar. Gösterişi sevmedikleri için başkalarının onun yaptığı işi bilmesi önemli değildir. Yeter ki kendini bilsin. Yaşam onlar için ciddi bir iştir. Sabır ve özenle çalışır, hedeften şaşmazlar. Engellerini nasıl aşabileceklerini sezer, fiziksel dayanıklılıklarının yardımı ile iş bitinceye kadar bırakmazlar ve yaşama doğmaktan başka borçları olmadığına inanırlar.
İlkeleri”ya hep ya hiç”tir. Ukala, kendini beğenmiş ve iki yüzlü insanları sevmez,
Kolay inanmazlar, fakat inandıklarını sonuna kadar savunur, ödün vermezler.
Akrepler işlerini tek başlarına yapmayı sever, bunu da başarırlar. Gösterişi sevmedikleri için başkalarının onun yaptığı işi bilmesi önemli değildir. Yeter ki kendini bilsin. Yaşam onlar için ciddi bir iştir. Sabır ve özenle çalışır, hedeften şaşmazlar. Engellerini nasıl aşabileceklerini sezer, fiziksel dayanıklılıklarının yardımı ile iş bitinceye kadar bırakmazlar ve yaşama doğmaktan başka borçları olmadığına inanırlar.
Akrepler kendilerini kandırmaz, gerçekle acı da olsa yüz yüze gelmekten kaçınmazlar.
Oyuncaklar, kitaplar, detektif hikayeleri onları oyalar."

Tabii ki, yukarıda yazılanlar burcun özelliklerinden sadece bazıları...
Bazılarını ise yukarıya almadım.
Neden mi?
Zira hoşuma gitmedi.
Hoşuma neden mi gitmedi?
Çünkü ben de aynı burçtayım da ondan...

Paylaşım için gönül dolusu teşekkürlerimi sunuyorum Sayın büyüğümüz;
saygılarımla...

bayrakzaf.gif

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,086
36,737
İstanbul
Bu "özgün" macera sona erdi demek. :)

Şahap Ayhan bu kitabın bugün bu kadar kıymetli olabileceğini aklının ucundan geçirmemiştir herhalde. Bulmanın neredeyse imkansız bir kitap hâline geleceğini.

İyi vallahi. Dünyaca ünlü bir başlıkta bir senaryo uydurup bir şeyler çiziktir. Ortaya erişilmesi, ulaşılması son derece güç bir macera çıksın. Kimse kusura bakmasın; Tenten'in kendisi ve Kaptan dışındaki çizimler felaket ötesi kötü. Bunlar da o kadar çok kopyelenmiş olmalı ki artık bir el melekesi gelişmiş. Biraz acımasız oldu gâliba söylediklerim ama böyle düşünüyorum ne yapayım.

Yine de bunları zihnime, zaman baskısı ile alelacele yapılmış çalışmalar diye not etmeyi tercih ediyorum. Şahap Ayhan'ın çizgi roman tarihimizdeki özgün yerini de teslim edip, rahmetliyi saygıyla anıyorum.

Teşekkürler, Haluk Abi.