Tenten Burhan Yayınları Sayı 24 - Yamyamlar Adası (22.11.1966)

12 Şub 2010
15,006
543,719

nPE5gB.jpg

Tüm çizgi roman tutkunlarına
Saygılarımla​

Moderatör tarafında düzenlendi:

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
72,024
Burhan yayınlarının 6. yerli macerasınıda paylaşmışsınız değerli dostum.Bir çok kişinin adlarını duyduğu bir çok kişininde henüz paylaşımlarınız ile tanıdığı maceralar bunlar.Yüreğini sağlık değerli dostum,kucak dolusu TEŞEKKÜRLER ediyorum.

Son düzenleme:

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,311
"Burhan Yayınevi"nin sahibi "Burhanettin Şener" nomal Tentenlerin yanı sıra 1964'ten itibaren "yerli yapım" Tenten maceralarını da yayımlamaya başlamıştı. Bu korsan Tentenlerin çoğunu "Şahap Ayhan" yazıp çiziyordu. Başkaları da bu üretime katkıda bulunmuştu, hattâ karikatürist, yazar "Ferit Öngören"in ("Vasıf Öngören"in abisi) bile bu üretimde yer aldığı biliniyor. Belli ki o tarihlerde telif meselesine çok da dikkat edilmiyordu.

Şöyle bir anekdot anlatılıyor: "Ali Recan" ("Kaptan Venüs"ün yaratıcısı) 1980'lerde bir Tenten dergisi çıkartmaya kalkınca, "Burhanettin Şener" onu mahkemeye verip tazminat almaya kalkmış! Ancak kendisinin de Tentenleri telifsiz yayımlamakta olduğu hatırlatılınca kendine gelip bundan vazgeçmiş. Tentenleri ne kadar benimsemiş ve kendisiyle özdeşleştirmişse artık. Aslında ilginç bir anekdot. Keşke "Casterman" yayınevi bu gayretli ve girişken insana kapılarını açıp olanaklarını kullandırtsa ve bu maceraları daha düzgün senaryolarla ve renkli güzel baskılı özel albümlerde "gayrıresmi" bir seri kapsamında yayımlatsa ne kadar ilginç olurdu.
Üsküdarlı "Burhanettin Şener" 2005 yılında 79 yaşında vefat etti.

Teşekkürler sayın "profesör". Sanırım tüm "yerli yapım Tentenler"i tamamlayacaksınız.​

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,130
Naçizane atladıklarımdan biri olan bu paylaşım için,
Sayın "scanfan"ın yukarıdaki metinde yer alan doyurucu detaylı bilgilendirmesi sonrası başka ne yazılabilir ki...
Kapaktan bahsetsen, hafif kalır,
maceradan bahsetsen, solda sıfır...
En iyisi ben naçizane teşekkürlerimi sunup,
sessizce çekileyim.
Teşekkürler Sayın "profesör"; hakkınız ödenmez...
Kendinize iyi bakın; saygılarımla...

bayrakzaf.gif

Bay_X

Onursal Üye
30 Haz 2012
1,672
17,185
Ellerinize sağlık üstadım. Sonsuz şükran ve saygılarımı sunarım.

mr ogro

Süper Üye
5 Ara 2016
2
7
Herkese selamlar. Ben İspanyolca. Ben de Türk dilini bilmiyorum çünkü ben özür dilerim. Bana tüm bu çok ilginç katkıları teşekkür etmek istiyorum.

Ben bir iyilik sormak istiyorum: 24/20 sayfasından iki tane var 24/21 sayfası yok. Teşekkür ederim.

12 Şub 2010
15,006
543,719
Herkese selamlar. Ben İspanyolca. Ben de Türk dilini bilmiyorum çünkü ben özür dilerim. Bana tüm bu çok ilginç katkıları teşekkür etmek istiyorum.

Ben bir iyilik sormak istiyorum: 24/20 sayfasından iki tane var 24/21 sayfası yok. Teşekkür ederim.

mr ogro dostumuzun belirttiği eksik sayfa eklenerek oluşturulan yeni linki ilk mesaja ekledim. Eski linki de sildim.

Saygılarımla

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,044
20,227
Kamlançu
Nasıl olduğunu bilmiyorum ama bu sayıyı ben de kaçırmışım.
İki senenin ardından İspanyol dostumuz sayesinde eksik sayfa tamamlanarak eksiksiz gediksiz arşivime giriyor. :)
Teşekkür ederim Profesör, elleriniz dert görmesin.