TENTEN Armağan Yayınevi Sayı 19 - Ölüm Yarışı (03.12.1958 )

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,130
04D8Zo.jpg

7VvYJa.jpg

jvnLDj.jpg

7VvYJr.jpg

...ve bir sayfanın düzenleme öncesi...

mrLdy2.jpg

...düzenleme sonrası...

Sayın "Savok" şahsında tüm sevenlerine...

2015 yılının felaketlerden, savaşlardan, kazalardan, hastalıklardan ve belalardan uzak;
Türk-İslam alemi yanında tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyor,
Çizgi Diyarı'ndaki tüm dost ve kardeşlerimin yeni yılını tebrik ediyorum.
Saygılarımla...

Son düzenleme:

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,044
75,441
hiçbiryerde :)
Aynı sayfadaki işlemlerle
koyu lekeler silinmiş, silik
renkler koyulaşmış, hokus
pokus değil, sabırla, santim santim
işlenerek yapılmış düzenleme
için teşekkürler hocam,
herkese mutlu yıllar...

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,645
Kasımpaşa
Adıma ithaf edilmiş, her karesi binbir emekle yoğrulmuş bu güzel kitap için, nazik ithaf için her kelimesine katıldığım dilekler için binlerce teşekkür ederim. Hürmetler sunarım.

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,047
Sarıyer
Hocam düzenleme ne kelime yeniden yaratmışsın sanki sayfayı, muhtemelen baskılı halinden daha nettir, hatta iddia ediyorum baskıya hazırlarken bu kadar uğraşmamışlardır.

Teşekkür ederim.

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
53
72
denizci
Siyah/beyaz olsun, renkli olsun; orijinal olsun, çakma olsun; eski olsun, yeni olsun...; hiç fark etmez, ne olursa olsun; yeter ki Tenten olsun, eline sağlık üstadım :)

12 Şub 2010
15,006
543,719
Tenten'i Türkiye ile tanıştıran kişidir Hamit Şendur
Çocuk Alemi Dergisi'nin 1950 yılı serisinde, dev boyutlu 7. cilt içinde ilk kez ve Tin Tin'in maceraları adıyla büyük boyda renkli Tenten maceraları yayınladı.

Bağımsız dergi olarak da Tenten'i ilk kez yayınlayan da yine bu paylaşımın olduğu seride yani Armağan Tenten'lerle Hamit Şendur oldu.

Bu bakımdan Sarkomer hocamızın bu paylaşımı Tenten'in ilk serisi olarak arşivlerde itina ile yerini alıyor olacak.

Sevgili Gulyabani kesinlikle haklı
Kitabın kendisi bu kadar net değil
Hocamızın olağanüstü emek ve katkısı ile mükemmel hale gelmiş

Serinin kapakları bakımından ayrıca çok özel ve değerli olması
Tenten'in sonradan başka yayınevlerince yapılan baskılarından daha farklı bir tercümesi olması
Macera isimlerinin Armağan Yayınevince başka yayınlardan farklı olması
ve daha nice nice farklılıklarıyla Armağan Tenten'ler gerçekten özel

Ne yazık ki, baskı kalitesi bu özelliklerden çok şey götürüyor

Ama " ne yazık ki " nin telafisi, Çizgi Diyarı'nın hocası sevgili Sarkomer hoca tarafından mümkün kılınmış. Ayan beyan ortada işte...

Diğer özellikleri saymasam bile sadece bu müstesna emek için bile teşekkür kelimesi gerçekten yetersiz kalıyor

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
72,024
Çizgi diyarında tarama ve düzenlemelerde çok emeğiniz var sevgili sarkomer hocam.İtiraf etmeliyimki imrendiğim paylaşımlar yapıyorsunuz,emeğinize yüreğinize sağlık,teşekkürler ediyorum.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,087
36,745
İstanbul
Entrikalarla dolu ama hep olduğu gibi eğlenceli bu Tenten macerası nasıl da gözümden kaçmış :)

Zafer Hocam, üstadlarımın da dediği gibi sahiden de kitaba can vermişsin.

Çok teşekkür ediyorum.