Tempo 1990 Sayı 17 (22-28 Nisan 1990)

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,231

Tempo - 1990 Sayı - 17
22-28 Nisan 1990, Yıl 3
Türkçe
82 sayfa, 82 MB, CBR

TEMPO_1990_04_Nis_17_kapak.jpg

(Mega)

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,466
Kapağın güzelliğinden olsa gerek.

Ülkemizde sansür olayı bile çarpıltılmıştır ve alay konusu olmuş olmaya da devam edecektir.

Bunun önünede bence geçilmez. Kişiler kişileri kolladıkça kim ne derse desin bu iş zordur.

Adamına göre muamele olayı ne yazkki yüzyıllardır devam ediyor ve edecekte.

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,231

Derginin oldukça düzeyli bir okuyucu kitlesi olmalı ki hem "satranç" hem de "briç" köşeleri var. Satrancı oynadım biraz ama briç hiç anlamadığım bir oyun, hiç de heves etmedim bugüne kadar. Satrancın iskambil kağıtlarındaki karşılığı sanırım, yani şansa az yer olan, zekâ tecrübe ve koordinasyon isteyen elit bir ekip oyunu olduğundan, turnuva bricinin kahvelerde oynanan briçten farklı olduğundan, hattâ aktör Ömer Şerif'in dünyanın en iyi briç oyuncularından biri olduğundan vs. vs. hep haberim var. Dergideki briç problemini bir okuyayım dedim, önce Türkçe yazılıp yazılmadığından bile emin olamadım!. Anlamadan da olsa arkadaşlar oynarken seyrettiğim için SA'nın Sanzatü'nün kısaltması olduğunu, trefl'ın sinek anlamına geldiğini filan biliyorum ama metin bana Çince gibi geldi. Briç oynayan ÇD dostları kızmasınlar ama sizleri biraz gülümsetmek için bu satırları yazdım. İyi okumalar (Briççiler de problemi çözebilirler bu arada!).
TEMPO_1990_04_Nis_17_080.jpg

Son düzenleme:

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,726
25,908
ordu-turkey
Briç istanbul da olduğum yıllar da oynadığım sonrasında ise pc de oynadığım bir oyun satranç ise yaklaşık 20 yıldır kimse ile karşılıklı oynamadım ama pc de oynadığım hatta berabere kaldığım da olmuştu içinde bu konulara yer veren dergi kalmadı eskiden bilim-teknik içinde satranç kısmı olurdu yine briç ile ilgili yazılar olurdu yayınlar da bugün nasılsa millet düşünmediği için bunları da kaldırdılar.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,669
İstanbul
Bir dönem gece 12'de başlayıp sabah 6-7'lere kadar süren "briç partilerimiz" aklıma geldi. Üniversite yılları... Diyeceksiniz, ne zaman ders çalışıyordun? Demeyin. :)

Üstadımın yüzünden briç sevdam depreşti. Yok mudur briç bilen, seven, oynamak isteyen. Elde şimdiden Serdar üstadım var ama o da uzaklarda. Gerçi gelir elbet... :)

Teşekkürler, üstadım. Hatırlattıkların için.