Bilgisayardan çizgi romanları okuma

batterton

Aktif Üye
23 Kas 2014
174
975
Değerli dostlar ve çizgiromana gönül verenler sizden bir konuda yardım isteyeceğim. Ben tablete play store'dan program indirdim ve okumalarımı tabletten yapıyorum.Bilgisayardan tablete aktarırken kitaplara bir göz atmak istiyorum. Bu programları bilgisayara yükleyemiyorum. Yüklemek istediğimde tablette vardır uyarısı veriyor. İlgili programlar sadece cep telefonu ve tablet uyumlu olduğu için mi yükleyemiyorum. Desteğiniz için teşekkür ederim.

Not: Destek olan arkadaş, çocukluğunda annesinin attığı çizgiromanları kutular içinde odunluğun bir köşesinde bulsun inşallah :d

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,366
141,642
Anladığım kadarıyla tabletide bilgisayar bir parçası olarak görüyor. Kes yapıp yapıştırın.

C ye atmayın bilgisayarda varsa başka bir bölüme atın.

Harici hard diskinize yükleyin.

Tablette hiç okumadığımdan bilmiyorum ama sanki bilgisayarınız çizgi roman kitabları bende zaten var sen niye yüklüyorsun diyor gibi geldi bana.

batterton

Aktif Üye
23 Kas 2014
174
975
Üstadım cevabınız için teşekkür ederim. Yanlış ifade ettim sanırım. Bilgisayardan maalesef bugüne kadar hiç okuyamadım. Ben okuma programını bilgisayara yükleyip kitapları bilgisayardan okumak istiyorum. Fakat bir türlü yüklemeyi beceremedim. Bilgisayara hangi siteden, nasıl yükleme yapabilirim ?

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,366
141,642
http://www.cizgidiyari.com/forum/re...izgiroman-okumak-icin-gerekli-programlar.html

Yukardaki sayfada gerekli açıklamalar var.

İlk önce cbr. formatını açan tüm programlarla bilgisayarınızda cbr. formatındaki çizgileri okuyabilirsiniz.

Genelde CDisplayEx programı kullanılıyor. yac reader var.

Goglede cbr. okuma programları yazıp arattırın bi sürü program çıkar. Hangisini isterseniz yükleyip okuyabilirsiniz.

İyi okumalar.

agartan

Onursal Üye
28 Haz 2019
1,225
11,298
"tamindir" sitesinde CDisplay Ex programının 3.3 sürümünü indirip bilgisayarınıza kurun.

Program RAR, CBR, CBZ arşivleri içine girip kitapları okuyabiliyor.

Ya da, kitapları arşiv dosyasından bir klasör içine çıkartarak
windows'un fotoğraf okuma programını kullanarak da okuyabilirsiniz.

batterton

Aktif Üye
23 Kas 2014
174
975
Yardımınız için çok teşekkür ederim. Şu anda bilgisayardan okumaya başladım bile .Bu konu için zaten varolan bir destek sayfanız varmış farketmedim, konu kirliliği oldu kusura bakmayın. Tablet konusunda ise 10,4 '' üzeri bir tablette okuma deneyimini mutlaka en azından bir defa denemelisiniz. Ben çok hoşunuza gideceğini düşünüyorum. Elinizde kitap varmış hissi yaşatıyor.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,366
141,642
Yardımınız için çok teşekkür ederim. Şu anda bilgisayardan okumaya başladım bile .Bu konu için zaten varolan bir destek sayfanız varmış farketmedim, konu kirliliği oldu kusura bakmayın. Tablet konusunda ise 10,4 '' üzeri bir tablette okuma deneyimini mutlaka en azından bir defa denemelisiniz. Ben çok hoşunuza gideceğini düşünüyorum. Elinizde kitap varmış hissi yaşatıyor.

Aslında tabletlerim vardı ama sağolsun bizim haylazlar halletti.

İlk işim çizgi roman okumak için bir tablet almak.

Sorununuzun çözüldüğüne sevindim.

cizgicicocuk

Çeviri & Balonlama
9 Haz 2016
311
3,067
Bende indirdiğim cbr ve cbz dosyalarını kontrol amaçlı önce PC de açıyorum. Bunun için kullandığım program YAC Reader.

Okumaları ise tablette yapıyorum. Kullandığım Program Perfect Viewer