Tempo (5-11 Ağustos 1990) Sayı: 32

Tempo (5-11 Ağustos 1990) Sayı: 32

Tempo

Like Tree21Likes
  • 13 Post By scanfan
  • 2 Post By teks1963
  • 3 Post By sarkomer
  • 1 Post By Beymelikli18
  • 1 Post By scanfan
  • 1 Post By serdary67

Yeni Konu aç Cevapla

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 02.Haziran.2016, 14:54   #1
Çeviri Balonlama
Yönetici

scanfan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1497177
•Rep Seviyesi :
scanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond repute
Standart Tempo (5-11 Ağustos 1990) Sayı: 32

Tempo - 1990 Sayı - 32
5-11 Ağustos 1990, Yıl 3
Türkçe
Fiyatı: 3.000 TL.
84 sayfa, 73 MB, CBR

Nostalji turunu sürdürüyorum. "Tempo" dergisi 1980'lerin sonunda yayınlanmaya başladı. 80'lerde tiraj rekorları kıran "Nokta" dergisinin rakibi olarak ortaya çıktı.

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] (Mega)

"Size iki blues kaseti yazıyorum" (sabah akşam tok karnına dinlenecek!)
Not: Yazıda Hooker yerine Hocker yazılmış. Doğrusu Hooker olacak. Bu Hooker adına da hep hayret etmişimdir. Argoda "fahişe" demek. Bir de bunun gibi "Dick" ve "Gay" isimleri var. Bunların ikincil anlamları argoya sonradan mı girdi, yoksa bu adları ebeveyleri bilerek mi koyuyorlar çocuklarına, veya ben mi abartıyorum, bilmiyorum! Tempo'nun bu sayısının kapak konusunun da "hooker"larla ilgili olması tesadüf her halde. Bir Amerikalı tanıdığın adı Dick'ti (Richard'ın kısaltılmışı), biraz alaycı bir biçimde takılmıştık, adam çok nazikti, uzun uzun nedenini anlattı, makûl gelmişti o zaman.

Zaman makinesinin saati bu kez de Ağustos 1990'a ayarlandı!

Konu scanfan tarafından (02.Haziran.2016 Saat 16:40 ) değiştirilmiştir. Sebep: imlâ
scanfan isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 02.Haziran.2016, 16:01   #2
Kıdemli Üye

teks1963 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 142
•Rep Seviyesi :
teks1963 will become famous soon enoughteks1963 will become famous soon enough
devam edılse ne kadar guzel olucak..
sarkomer ve scanfan bunu beğendi.
teks1963 isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 02.Haziran.2016, 16:57   #3
Yönetici

sarkomer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1689760
•Rep Seviyesi :
sarkomer has a reputation beyond reputesarkomer has a reputation beyond reputesarkomer has a reputation beyond reputesarkomer has a reputation beyond reputesarkomer has a reputation beyond reputesarkomer has a reputation beyond reputesarkomer has a reputation beyond reputesarkomer has a reputation beyond reputesarkomer has a reputation beyond reputesarkomer has a reputation beyond reputesarkomer has a reputation beyond repute
Politikadan, müziğe,
belgesel nitelikli yazılardan, magazine,
bulmacadan, doğaya kadar farklı konuları içeren,
ve bu yönüyle oldukça geniş bir kitleye hitap etmeyi amaçlayan rengarenk bir dergi...
İlgimi çeken bazı konuları okudum;
en çok hoşuma giden de kuşlar ve fotoğrafları oldu...
Emekleriniz için teşekkürler Sayın "scanfan";
saygılarımla...

sarkomer isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 02.Haziran.2016, 19:44   #4
Onursal Üye

Beymelikli18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 267286
•Rep Seviyesi :
Beymelikli18 has a reputation beyond reputeBeymelikli18 has a reputation beyond reputeBeymelikli18 has a reputation beyond reputeBeymelikli18 has a reputation beyond reputeBeymelikli18 has a reputation beyond reputeBeymelikli18 has a reputation beyond reputeBeymelikli18 has a reputation beyond reputeBeymelikli18 has a reputation beyond reputeBeymelikli18 has a reputation beyond reputeBeymelikli18 has a reputation beyond reputeBeymelikli18 has a reputation beyond repute
İç gıcıklayıcı bir tempo olmuş
Kalbimiz bu tenpoya dayanmaz.
Teşekkür ederim scanfan üstadım.
scanfan bunu beğendi.
Beymelikli18 isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 02.Haziran.2016, 20:11   #5
Çeviri Balonlama
Yönetici

scanfan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1497177
•Rep Seviyesi :
scanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond repute

Bence caz müziğine, özellikle de "Blues"a en güzel saygı duruşunu yapmış filmlerden biri olan "Cazcı Kardeşler"de (The Blues Brothers, 1980) "John Lee Hooker" "Boom Boom"u seslendiriyor. Bu filmin çekilmesinin üzerinden bu kadar zaman geçtiğine inanamıyorum. Ezbere sorsalar 1990'lar filan derdim, daha dün gibi. Kadrodan galiba Dan Aykroyd, Aretha Franklin hayatta. John Lee Hooker, Cab Calloway, Ray Charles, James Brown ve de John Belushi hep göçmüşler.

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Shoryuken bunu beğendi.

Konu scanfan tarafından (01.Aralık.2017 Saat 08:25 ) değiştirilmiştir. Sebep: kaybolmuş olan video yenilendi
scanfan isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 02.Haziran.2016, 22:20   #6
Onursal Üye

serdary67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 262669
•Rep Seviyesi :
serdary67 has a reputation beyond reputeserdary67 has a reputation beyond reputeserdary67 has a reputation beyond reputeserdary67 has a reputation beyond reputeserdary67 has a reputation beyond reputeserdary67 has a reputation beyond reputeserdary67 has a reputation beyond reputeserdary67 has a reputation beyond reputeserdary67 has a reputation beyond reputeserdary67 has a reputation beyond reputeserdary67 has a reputation beyond repute
Scanfan der ki tempo bende asla düşmez malum o scanfan.Üstadım çok teşekkürler.
scanfan bunu beğendi.
serdary67 isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Etiket
1990'lar, blues, haftalık dergiler, hooker, magazin, tempo

Seçenekler
Stil