Telerama TV Magazin 1992 - Sayı 20

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,231

Telerama Sayı 20 (26 Eylül-2 Ekim 1992)
TV Magazin Dergisi

1N Yayıncılık, 8.000 TL
80 sayfa, 95 MB, 2655px, CBR

Elimdeki son sayı buydu. Şu ana kadar sadece 17. sayı eksik kaldı. Bu derginin ne süreyle yayımlandığı hakkında bir bilgiye ulaşamadım. Emin değilim ama, satın aldığım bu Telerama'lar bir sırayı takip ettiklerine göre bu sayı son sayı da olabilir. Zira o yıllarda bayideki hemen her dergiyi satın alıyordum. Gazete kulübesinin sahibi arkadaşımdı ve uğradığımda bir yandan çay içerken bir yandan da "şu da çıkmış, bu da çıkmış" diye ne kadar dergi ve gazete varsa yüklenir eve gelirdim. Bilgisayar, cep telefonu, çok kanallı TV'ler filan olmayınca, geriye bir tek bu mecra kalıyordu. Ne günlermiş! şu anda düzenli gazete bile alamıyorum! (Geçen gün bayide bir tarih dergisini elime aldım, tam 35 lira fiyat koymuşlar, hemen bıraktım.) Bir gözümüz elektrik sayacında! Oysa o zaman orta gelir grubundan sayılırdık. O zaman da enflasyon filan vardı, ama gelirler de ona oranla arttırılırdı, fazla sıkıntı hissedilmezdi.
Sevgiler.​

52202702977_a18d20abc1_o.jpg

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Ne günlermiş! şu anda düzenli gazete bile alamıyorum! (Geçen gün bayide bir tarih dergisini elime aldım, tam 35 lira fiyat koymuşlar, hemen bıraktım.) Bir gözümüz elektrik sayacında! Oysa o zaman orta gelir grubundan sayılırdık. O zaman da enflasyon filan vardı, ama gelirler de ona oranla arttırılırdı, fazla sıkıntı hissedilmezdi. Sevgiler.
Elinize ve yüreğinize sağlık Sevgili Scanfan, sayenizde Telerama'ya da doyduk.

Geçmişte ülkemiz ne kadar kötü yönetilirse yönetilsin, belirli ölçüde liyakat vardı, öte yandan bazı eksiklerimiz olsa da ekonomi bilimsel gerçeklikle yönetiliyordu. Maalesef bugünler kötü günler ama çok daha kötü günler bizleri bekliyor..

Paylaşımlarınız için teşekkür ediyor, Kurban bayramınızı kutluyorum. Sevgi ve saygılarımla..

Son düzenleme:

Gibigibiloft

Yeni Üye
10 Kas 2018
42
237
2.el kitap alıp okuyordum, o bile artık pahalı geliyor, ülke'yi bu hale getirenler sözde müslüman olacak bir de , bunlar sayesine deist oldum.

sineperde

Yeni Üye
24 Mar 2012
80
104
Eline sağlık Scanfan kardeşim, bu yıllarda köyde olduğum için bu dergiden hiç haberim olmadı sayende indirip şöyle bir geçmişe baktım.Her saat izlenecek bir şeyler varmış az kanal olmasına rağmen.Bu dergide gördüm, Mr. Bean bile trt 2'de yayınlanmış oysa ben bu diziyi Cine5 zamanlarında bilgisayardan şifreyi çözerek izlemiştim.Cine5 olduğu zamanlar bile keyif alıyorduk televizyondan şimdi ulusal kanalların hiçbirini takip etmiyorum.Teleonda öğlen kuşağında Chimera adlı 1991 yapımı korku dizisi yayınlanmış üstelik gündüz kuşağında gerçekten çok şaşırdım.Dergiyi incelemeye devam ediyorum, bize böyle bir dergiyi kazandırdığın için teşekkür ederim, Scanfan.

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,206
3,846
Osmaniye
Arşiv için paha bulunmaz. Eline rmeğine sağlık üstadım.

Not: Paylaşım daki yazın çok hoşuma gitti ne yalan söyleyeyim:)

Not2) 1992 yılı bana göre bazı şeylerin son dakikalarını oynadığı zaman dilimiydi Türkiye'de. 93-94'lü yılları ile birlikte sanki yeni bir dünya düzenine girdik.