Telerama TV Magazin 1992 - Sayı 11

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,194

Telerama TV Magazin 1992 - Sayı 11
Haftalık Televizyon ve Sinema Dergisi
25-31 Temmuz 1992 tarihli 11. Sayısı
Bir Numara Yayıncılık
Fiyatı 8.000 TL
84 sayfa, 94 MB, CBR

Dönemin bol renkli TV-magazin dergilerinden biri de "Telerama"ydı. Haftalık dergiyi "1N" yayıncılık (Sabah grubu) çıkartıyordu. Bu sayısı 25-31 Temmuz 1992 tarihine ait. "Fransa"da bununla aynı adı taşıyan TV-magazin dergisi 1947'den beri çıkıyor ve tirajları 500-600 bin civarında seyrediyormuş (acaba bir lisans anlaşmaları var mı?). Baskı kalitesi olarak Fransız adaşından hiç de aşağı kalmayan bizim Telerama ise ne yazık ki çok kısa ömürlü oldu.

Bu sayıda anıları canlandıracak konular da var. Örneğin s.22'de "İnterstar" televizyonunda gece geç saatlerde yayına verilen Yasemin Evcim şovdan bahsedilmiş. Jimnastik gösterisi görüntüsü altında aslında erotik bir gösteri olan bu programa erkek seyirciler pek rağbet ediyordu. Ben bu kadıncağızı kilolu olarak hatırlıyorum, oysa bu dergideki fotoğraflarından oldukça fit olduğu gözleniyor.

uPaRpn.jpg
[/url][/img]
(Mega)

Son düzenleme:

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
301,994
90'lı yılları pırıl pırıl bu dergi ile hatırlayalım...
Teşekkürler Sayın "scanfan";
saygılarla...

52308R.gif

ertuga

Onursal Üye
5 Mar 2011
1,802
28,124
Söyleyecek söz bulamıyorum. Saygıyla eğiliyorum.
Ben de katkıda bulunmayı çok istiyorum. Şimdilik sağlık sorunlarım var ama daha önceden taramış olduğum fakat düzeltilmeye ihtiyacı olan bazı dergiler vardı onları düzeltebilirsem ekleyeceğim. Özellikle de (kısmet olursa) Ekim ayından sonra (sağlık sorunları olmazsa) taramaları hızlandırmak gibi niyetim var. Tekrar teşekkürler.

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,731
43,934
denize sıfır
Gece jimnastiğini hiç kaçırmazdık.
Özellikle plates topuyla olanlar favorimizdi.:)
Teşekkürler usta, yine anılarımız canlandı.:)

sineperde

Yeni Üye
24 Mar 2012
78
100
Bu derginin başka sayıları yok mu scanfan arkadaşım? Ellerine sağlık, devamını merakla bekliyorum vallahi.
Bu upload sitesi de kapanmış, bu sayı gitmiş.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,572
34,572
İstanbul
Gene, yoğun olduğum dönemlerde kaçırmış olduğum bir paylaşım. Teşekkürler sevgili Scanfan, ilk fırsatta okuyacağım bu güzel paylaşımınızı..

GüvenGüven

Süper Üye
19 Ocak 2010
1,093
5,319
Bandırma
Sayfa aralarında başrolünü Christopher Reeves ve Charles Bronson'ın paylaştığı Jack London uyarlaması SEAWOLF ve THE LAST ACTION HERO'yu görmek gülümsetti... 1993 yılında derginin bu sayfasında TLAH'dan bir fotoğraf görüp sırf dinazor var diye Jurassic Park gibi dinazor filmi sanmıştım! Çünkü o günlerde yazılı basının tamamında Jurassic Park'dan fotoğraflar yayınlanıyordu...

90lı yılların gazete eki pazar dergilerinin en arka sayfalarında üç meşhur tek sayfa reklam yer alırdı; çakma Rambo bıçakları ki RANBO olarak yazılırdı, "GÜNDE 90 DAKİKA ÇALIŞARAK SİZ DE DÜNYA ŞAMPİYONU OLABİLİRSİNİZ" sloganlı vücut geliştirme aleti ve pek çok av hayvanını ortalayan optik reklamı... Üçünü de bu dergide bulamadım. Aramaya devam...