Tele Magazin (8 Eylül 1980) Sayı: 41

murtaza5

Yönetici
15 Tem 2009
12,035
317,861
a32Aox.jpg

Saygılarımla.​

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,891
İstanbul
Yeşilçam'da da bir dönem boy gösteren ve "Haydarpaşa'nın gelini Christine Haydar" olarak tanınan, eskilerin güzel Fransız oyuncu, şarkıcı ve mankeninin, aslında Haydarpaşa ile uzaktan yakından bir alakası yoktur, bu ünvan kendisine dönemin magazin ve sahne dünyasının önde gelen organizatörlerinden Erkan Özerman tarafından 1979'da İzmir'de konser vermek için geldiğinde verilmiştir. Maksat insanların dikkatini çekmekmiş... (Sahne adı Christine Davray, gerçek adı ise Marie Christine Aufferil'dir) Bu arada gençliğinde çeşitli yabancı erkek dergilerine yürek hoplatan cinsten pozlar vermiştir.. Ben o dönemlerdeki halini Ajda Pekkan'a benzetmişimdir hep..

Paylaşım için teşekkürler Murtaza abim..

Son düzenleme:

misterno

Onursal Üye
7 Ara 2009
2,378
17,801
Christine Haydar İzmir de yakalanmış ama nasıl bir yakalanma bu anlayamadım,
Üstadın katkısı olduğu kesin :)

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,891
İstanbul
Christine Haydar İzmir'de yakalanmış ama nasıl bir yakalanma bu anlayamadım, Üstadın katkısı olduğu kesin! :)
Kadının saklayacak bir yeri kalmamış ki, :) sadece derginin tirajını arttırmak için böyle bir başlık attıkları belli zira içerideki haber ile alakasız bir başlık olmuş. Derginin "İzmir'de fana yakalandı" dediği olay; Gazino'da izinsiz çalıştığı yolunda verilen ihbar üzerine İzmir Emniyet Müdürlüğü'ne ifade vermesimden başka bir şey değil..