Teksas Hoz Comics Renkli Nostaljik Seri Sayı 06

drzeko

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
19 Şub 2012
1,473
14,331
İstanbul
Teksas Hoz Renkli 06 (drzeko & emeri)

Teksas%20Hoz%20Renkli%2006_zpspkblnzgj.jpg

Teksas Hoz Renkli 06 (RAW)

Saygılarımla

necdet

Onursal Üye
17 Nis 2011
1,440
5,392
Teşekkürler drzeko üstat ellerinize , yüreğinize sağlık,renkli de başka oluyor sağolunuz.

Sizleri belki güldüreceğim ama,üstadım bir de

.cbr
Raw
rar

aralarındaki farkı söyleyebilir misiniz? Teşekkürler.

Son düzenleme:

kadirnip

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Kas 2014
4,654
22,314
Adana
Harika renkli Teksas paylaşımınız için, çok teşekkürler... Elinize sağlık, sevgili Süper İkili...

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,366
141,630
Teşekkürler drzeko üstat ellerinize , yüreğinize sağlık,renkli de başka oluyor sağolunuz.

.cbr
Raw
rar

.cbr düzenlenmiş jpeg dosyaları,

Raw tarayıcıdan tarandığı şeklindeki ham dosyalar, rar. da raw dosyların bulunduğu klasör herhalde abi.

Kardeşim sağolasın arşive aldım. Ellerinize sağlık.

Ben henüz 03 lere başlayamadım.

drzeko

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
19 Şub 2012
1,473
14,331
İstanbul

.cbr
Raw
rar

RAW - Ham Tarama
CBR ve RAR ise klasörlerin Winrar programıyla yapılan paketlemenin iki ayrı şekli.
CBR olarak paketlediğinizde Comic Reader programlarıyla klasördekileri okuyabiliyorsunuz.
RAR arşiv dosyasından ise bu programla okuma şansınız yok. Bu sadece dosyanın arşivlenmesine yarar.
Selamlar.

kadirnip

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Kas 2014
4,654
22,314
Adana

.cbr
Raw
rar

Sevgili Necdet Üstadım,
.cbr dosyası , içinde .jpg, .png ya da .bmp gibi resim dosyalarının sıkıştırılıp özel bir programla görüntülenen bir dosya uzantısıdır. Çizgi romanlar bu şekilde sıkıştırılır. .cbz dosyaları da aynı şekildedir. Kullanmak için Comic reader denilen özel programlar gereklidir. Sizin paylaştığınız, düzenlenmiş çizgi romanlar .cbr dosyaları olduğu için, sanırım bu konuda sıkıntınız yoktur.
RAR dosyası, dosya adı uzantısı olarak .rar kullanan bir sıkıştırılmış dosyadır (zip dosyasına benzer). RAR dosyası diğer bilgisayarlara sıkıştırılmamış dosyalara göre daha hızlı aktarılabilir. Bu dosyaların içinde ise word, exel, jpeg gibi çeşitli dosyalar toplu olarak bulunabilir. Bizdeki gördükleriniz genellikle jpeg toplu dosyalarını içeren, rar dosyasıdır.
RAW formatının kelime anlamı “ham, işlenmemiş” olarak çevrilebilir. Bu terimi geleneksel fotoğrafçılıkla karşılaştırırsak RAW için “dijital negatif” de diyebiliriz. Bunun sebebi, aynen negatif film teknolojisinde olduğu gibi, dijital teknolojide RAW fotmatının en çok müdahale ve düzeltme imkânı sağlayan görüntü şekli olmasıdır.

Ben bu tür tercihli paylaşımlarda, genellikle .cbr olanını tercih ediyorum. Çünkü Comics reader ile okumak daha zevkli.

drzeko

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
19 Şub 2012
1,473
14,331
İstanbul
Bu arada RAW olarak işaretlediğimiz, içinde jpeg formatında ham tarama görüntülerinin bulunduğu klasörleri, bizim yaptığımız gibi RAR olarak değil de CBR yada CBZ olarak ta paketleyebilirsiniz. Ham, düzenlenmemiş sayfalar halinde ÇR okumaktan hoşlanıyorsanız şayet.

Comic Reader (Çizgi Roman Okuyucusu) programlardan bahsetmişken, benim de kullandığım, kullanımı kolay ve ücretsiz olan CDisplay programının linkini paylaşmak istiyorum.
Resmi sitesidir.
Belki faydalı olur.

Saygılarımla

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,144
Arşivini düzenleyen dostlar için, bulunmaz fırsat bu tür paylaşımlar.
Teşekkürler drzeko.