Teksas Hoz Comics! Sayı 01 - Rodi Ve Blek (2016)

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,503
Teksas_Hoz_01_001.png
Teksas_Hoz_01_003.png

Teksas_Hoz_01_226.png
Teksas_Hoz_01_228.png

Sevgili kardeşimiz Drzeko taradı banada yeni scan tailor programı ile düzenlemek kaldı. Teşekkürler Drzeko.

Ham tarama linki

Düzenlenmiş tarama linki

Jpeg olarak düzenlenen dosya linki

Bundan sonraki düzenlemeler jpeg formatında olacaktır.

Teksas Hoz 01 (drzeko & Gringo)

Sayın doktorkim'in ham taramadaki düzenlemesi.
Drzeko'ya harika ham taraması için teşekkür ederim. Siyah beyaz düzenlemeyle iyi bir iş çıkarılmış ama doğallığından bence de bir şeyler kaybetmiş... Örnek olarak var olan kağıt dokusu tamamen kaybolmuş... Yaptığım ham düzenlemede kağıt dokuyu daha da belirgin hale getirdim. Seçimlik düzenleme olarak beğeninize sunuyorum. Boyut biraz büyük oldu ama 225 sayfa 4-5 kitap eder zaten...

Ham Düzenleme 245 Mb:

Teksas_Hoz_01_003.jpg

Teksas_Hoz_01_022.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
71,895
Malum bendeniz ham taramayı tercih ettim devamı gelir umuduyla arşivimede ekledim.Değerli çalışmalarınız için her iki dostumuzada teşekkürler ediyorum.

drzeko

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
19 Şub 2012
1,473
14,293
İstanbul
Malum bendeniz ham taramayı tercih ettim devamı gelir umuduyla arşivimede ekledim.Değerli çalışmalarınız için her iki dostumuzada teşekkürler ediyorum.

Devamı gelecek sayın vefalı. Son sayılarına kadar.
Tommiksle paralel gideceğim.
Sevgili gandor08 çok kısa sürede Teksası paylaştı.
Şimdi sevgili Dindar Diker'in Tommiks'i paylaşmasını bekliyorum.
Sonra 2. sayılara geçeceğiz.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Devamı gelecek sayın vefalı. Son sayılarına kadar.
Tommiksle paralel gideceğim.
Sevgili gandor08 çok kısa sürede Teksası paylaştı.
Şimdi sevgili Dindar Diker'in Tommiks'i paylaşmasını bekliyorum.
Sonra 2. sayılara geçeceğiz.

Ne güzel şeyler bunlar...
Ah ne güzel...
Sağolunuz varolunuz sevgili dostlar...

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,503
Yarın akşam nasipse jpeg olarakta yükleme yaparım arkadaşlar, bazı arkadaşlarımızda okumada proplem var sanırım.

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,444
8,365
İzmir
Yarın akşam nasipse jpeg olarakta yükleme yaparım arkadaşlar, bazı arkadaşlarımızda okumada proplem var sanırım.

Ya abi şimdi böyle deyip beni gaza getireceksin. :)

Dur, ben daha bitiremedim Tommiks 1. cildi. Birkaç güne kadar yetiştiririm nasipse.

Dostumuzun taraması gayet güzel, hatta forumdaki en kaliteli taramalardan birisi Tommiks taramalarında. Güzel bir şeyler çıkacak ortaya sanırım.

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,464
26,954
Ne muhteşem işler oluyor böyle.Bize de keyifle sayfaları çevirmek kalıyor.
Teksas bu,çevrilir çevrilir yeniden okunur.
Emeği geçen dostlara çok teşekkürler...

kandraks53

Onursal Üye
29 Ağu 2010
2,778
7,980
Teksas ve Tommiks Türkiye'deki çizgi romanların isim babasıdır..İlk onları okuduk,ilk onları tanıdık..Çok güzel bir çalışma olmuş..İçlerindeki haini bulmak Blek'i hayli zorluyor..Emeği geçenere çok teşekkürler..

erdallll

Onursal Üye
24 Eyl 2009
1,450
7,066
benim favorim bizim kahramanlardır ama tabiki teksas-tommiks-zembla-sving vazgeçilmez kahramanlardır.ara sıra forumda dolaşır okumadığım bir macerası gelirse indirip okurdum.şimdi bu haberleri görünce çok sevindim hemen indirip okumaya başladım.tommiks ve diğer sayılar mükemmel bir haber...emeklerinize saygılar...

Doktor Kim

Aktif Üye
17 Mar 2011
325
14,064
Drzeko'ya harika ham taraması için teşekkür ederim. Siyah beyaz düzenlemeyle iyi bir iş çıkarılmış ama doğallığından bence de bir şeyler kaybetmiş... Örnek olarak var olan kağıt dokusu tamamen kaybolmuş... Yaptığım ham düzenlemede kağıt dokuyu daha da belirgin hale getirdim. Seçimlik düzenleme olarak beğeninize sunuyorum. Boyut biraz büyük oldu ama 225 sayfa 4-5 kitap eder zaten...

Ham Düzenleme 245 Mb:

Teksas_Hoz_01_003.jpg

Teksas_Hoz_01_022.jpg

drzeko

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
19 Şub 2012
1,473
14,293
İstanbul
Sevgili Doktor Kim, bize Klasik Düzenlemenin dışında çok sıkça yapılan bir diğer düzenleme tipi olan Gerçek Görünüm Tipi Düzenlemeye çok güzel bir örnek sunduğunuz için teşekkür ederim.

Bu tip düzenlemelerden hoşlanacak arkadaşlarımızın çıkacağından eminim.

drzeko

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
19 Şub 2012
1,473
14,293
İstanbul
Sevgili ÇD üyeleri, bir örnek te sevgili dostum Gringo'dan geldi. Ricamı kırmayıp bir örnek düzenleme yaptı. Sizlerle paylaşmak istedim.

Teksas Hoz 01 (drzeko & Gringo)

Saygılarımla

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,678
İstanbul
Forumu böyle geriden takip etmenin faydaları da olmuyor değil. Konuyla ilgili tüm gelişmeleri takip etme şansım oldu. Dostların yaptığı birbirinden güzel tarama ve düzenlemeleri izlemek son derece keyifli. Tüm çalışmaları indirmek arşivimden 1GB'lık bir alanın gitmesine neden oldu ama bu güzel çalışmalar için feda olsun GBLar. :)

Sevgili Gringo'nun düzenlemesi de ana mesaja taşındı.

Konu ilgili listedeki yerini aldı.

Emeği geçen tüm dostlara çok teşekkür ediyorum.

12 Şub 2010
15,006
543,642
İmece paylaşımlarda uluslar arası işbirliğine mi değinsem, yoksa düzenleme çalışmalarındaki adeta bayrak yarışına dönen gelişmelerden mi karar vermek zor

Diyardaki bu olağan üstü dinamizm dikkat çekici
Her gün bir başka şaşırtıcı paylaşıma, iş birliğine rastlamak artık olağan hale geldi

Çok keyif veren bu paylaşımlarda emeği geçen tüm dostları kutluyor ve teşekkürlerimi sunuyorum

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,170
7,981
Çalışmalar ve dayanışma öylesine muhteşem ve mutluluk verici ki...
Şaşkınlıktan nereye bakacağımı hangisini indireceğimi şaşırdım .
Son kararım hepsini indirip arşivimde muhafaza edip okumak.
Sevgili direnç11 dostumuzun belirttiği gibi bu işin sonu GB arşivimiz açısından hiç de sağlıklı görünmüyor.
Ama böylesi muhteşem emek ve çabalara feda olsun diyerek, ilk etapta 1TB lik Hard diskimde boşluk yaratma amacı ile
izlediğim bazı arşiv filmlerimi silmeye başladım ve şimdilik 95 GB yer açtım
Tüm form dostlarıma bu karşılıksız özverili çalışmalarından dolayı şükranlarımı arzediyorum.
Selam sevgi ve saygılarımla.