Teksas Hoz Comics Siyah Beyaz

necdet

Onursal Üye
17 Nis 2011
1,440
5,395
Üç gündür uğraşıyordum,yapabilir miyim diye.Tam bitirdim yükleme yapacağım,renklisi yüklenmiş .Emeğimin ziyan olmaması ve siz üstatlardan eleştiri almak için yükleme yapmaya çalışacağım.
Ancak , gerçekten bu siteye emek veren tüm üstatlara saygı ve sevgimi bir daha bildirmek isterim.Ben tarama yapamıyorum.Sadece düzenlemeyle uğraştım.Ne emekler verildiğini o zaman daha iyi anladım.Tüm üstatlarıma sağlık ve mutlulukla dilerim.

Teksas Hoz Comics 226 sayfa Siyah Beyaz.(Tek Sayfa)

Tarama: palio68 Üstada aittir.(Çift Sayfa)

d5c2ualmosf6fi2gz.jpg

Son düzenleme:

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,456
8,502
İzmir
Her zaman böyle olmuştur zaten.

Önceleri; sitede ne varsa almak istersin, üstelik like tuşuna bile basmazsın, mesaja cevap yazmak da neymiş? Alır süpürürsün ne varsa...

Sonraları... İşte sorunlar o zaman başlar...

"BEN NE YAPABİLİRİM BU FORUM İÇİN?" derdi başlar İNSAN OLANDA... "TARAMA MI YAPSAM, DÜZENLEME Mİ? YOKSA PHOTOSHOP'U İYİ KULLANDIĞIM İÇİN BALONLAMA MI YAPSAM ACABA?" derdi...

Seni de çizgi roman sevdalıları arasında gördüğümüz için, forumumuz sanırım sessiz çoğunluktan birini daha kazandı demektir, dostum.

Hoş geldin, safa geldin aramıza...
Paylaşım için çok teşekkür ederim, hemen bakıyorum nasıl olmuş diye... Emeğine sağlık.

uzung

Yönetici
Yönetici
14 Ağu 2009
3,396
26,151
İstanbul
Necdet Bey, hepimizin zaman zaman rastladığımız durum sizin de başınıza geldi. Bu kadar büyük forumlarda bu durum her zaman olabiliyor.
Drzeko dostumuzun renkli olarak paylaşması sizin emeklerinizi küçültmez.
Siz emek verdiğiniz çalışmaları tekrara düşse dahi paylaşmaktan çekinmeyiniz.
İndirmek istedim ancak şifreleme ile ilgili mesaj çıktı. Bu yüzden resim yükleme yapamadım.
Tarama yapamasanız da dostlarımızdan size taranmış kitapların düzenlenmesi konusunda
talep mutlaka gelecektir.
Emekleriniz için şimdiden gönülden teşekkürler.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,994
83,702
Kasımpaşa
Sevgili Necdet Bey dostum yüklediğiniz mega linkinin üstünde kilit tuşu da var ona da basıp tüm linki almazsanız bizlerin kitabı indirme şansı olmaz..
Dindar ve Güngör'ün açıkladıkları gibi burada tekrara düşmek yok...
Hepimiz elimizden geleni yapıyoruz...
Ortaya çok güzel ve büyük bir lezzet çıkıyor...
Lütfen devam ediniz..

necdet

Onursal Üye
17 Nis 2011
1,440
5,395
Çok özür dilerim,Zagor Tam maceralardan sonra epey ara vermiştim.Unutmuşum.
Şu an açıldı.Resim yükleme tuşunu nasıl bulurum?Teşekkürler.

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,191
8,107
Necdet bey ellerinize ve emeklerinize sağlık.
Çok güzel olmuş.
En azından parlatmadığınız için orijinal taraması ile tek sayfa daha güzel.
Benzeri çalışmayı ben de yapmaya çalışıyorum.
1. sayıyı ben de tek sayfa haline getirmiş bekliyordum.
Sayfamızda paylaşmayı öğrenmeye çalışıyordum bir katkım olsun diye.
Ama sizin çalışmanızın güzelliğini görünce kendi çalışmamı arşivimden de sildim.
Sizin gibi katkıda bulunmaya çalışanların çoğalması dileğiyle...
(İnşallah bir gün ben de sizlerin arasına katılırım.)
Şahsınızda buraya emek veren tüm dostlarımıza,
Selam sevgi ve saygılar.
İYİ Kİ VARSINIZ.
HACILI

Son düzenleme:
12 Şub 2010
15,006
543,830
Yorumda bulunan dostlara katılıyorum
Hepimiz bir şekilde katkı sağlamak amacıyla başladık
Katkının niteliği, amacı önemli
Bir yerlerden başlamak önemli
Gönül birliği önemli
Diyar'da yönetici olsun, üye olsun herkes atılan adıma değer veriyor, yardımcı olmak için, kolaylık sağlamak için elinden geleni yapıyor
Çünkü hepsi de aynı yollardan geçmiş, aynı damdan düşmüş:) kişiler
El yordamıyla, dayanışma ile buralara gelindi
Kimsenin bunları öğrenecek mektebi yoktu
El birliğiyle, gönül birliğiyle kendi mekteplerini, Çizgi Diyarı mektebini kurdular

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,622
38,400
izmir
Hoz Comics Teksas ve Tommiks'leri (özellikle ilk sayılar ve ilk paylaşımlar) yeniden elden geçmeli diye düşünüyorum. Teşekkürler...

kadirnip

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Kas 2014
4,654
22,318
Adana
Teşekkürler sevgili Necdet Bey... Çok güzel paylaşım... Ayrıca sevgili Palio68'e de teşekkürler...

necdet

Onursal Üye
17 Nis 2011
1,440
5,395
Sayın Hacılı arkadaşım,güzel sözleriniz beni hem duygulandırdı,hem de devam etme arzusu verdi.Tabiiki Allah nasip ederse.Yalnız,lütfen siz de çalışmaya devam ediniz.(Gerçekten silmenize üzüldüm.)Yorumları muhakkak okumuşsunuzdur.Gördüğünüz gibi,üstatlarımız bizleri nasıl teşvik edip,yardımcı oluyorlar.Bundan da büyük mutluluk duyduklarına çok eminim.Sağlıcakla kalın.

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,456
8,502
İzmir
Hoz Comics Teksas ve Tommiks'leri (özellikle ilk sayılar ve ilk paylaşımlar) yeniden elden geçmeli diye düşünüyorum. Teşekkürler...

Bu söylediğine tamamen katılıyorum, dostum. Hoz Comics Teksas ve Tommiks taramaları maalesef çok kötü forumda. Elinde olan arkadaşlar bu konuda bir şeyler yapabilir bence. Bende tarayıcı var, ama kitap yok. Tarama imkânı olmayanlar için tarayabilirim kitabı gönderirlerse.

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,191
8,107
Sayın Hacılı arkadaşım,güzel sözleriniz beni hem duygulandırdı,hem de devam etme arzusu verdi.Tabiiki Allah nasip ederse.Yalnız,lütfen siz de çalışmaya devam ediniz.(Gerçekten silmenize üzüldüm.)Yorumları muhakkak okumuşsunuzdur.Gördüğünüz gibi,üstatlarımız bizleri nasıl teşvik edip,yardımcı oluyorlar.Bundan da büyük mutluluk duyduklarına çok eminim.Sağlıcakla kalın.

Necdet bey dostum teşekkürler ama üzülecek bir durum yok.
Barbarosun sakal örneği gibi nasıl olsa aslı elimizin altında.
Daha iyilerini ve daha güzellerini yaparız.
Hem özellikle sildim zira daha iyisini yapmalıyım düşüncesi ile sildim.
Malumunuz Çizgi romanlarla internet ortamında ilk kez karşılaştığımızda ne bulursak balıklama atlıyorduk.
Hele ben ilk kez 32 sayfalık bir gazete eki Tom miksin kargacık burgacık taranmış paylaşımını bulduğumda nasıl sevinmiştim anlatamam.
Hatta kaybolur düşüncesi ile 2-3 yere kopyasını saklamıştım.
Şimdi öyle her paylaşımı beğenmez olduk.
Güzel taranmamış ve düzenlenmemiş olanları eleştirir olduk.
( açıklık getireyim: Kimseyi alenen eleştirmedim de,içimden keşke şurayı şöyle, burayı böyle yapsaymış dediğim olmuştur.
Aman ha yanlış anlaşılmasın sonra...)
Bu da daha iyilere olan beklentimizden olsa gerek.
Aramızda pırıl pırıl tarama ve düzenleme yapan dostlarımız var.
Ne büyük emekler verdiklerini bir iki sayfa düzenleme yapmaya çalışanlar daha iyi anlıyor ve onları daha çok takdir ediyor/uz.
Hepsinin de ellerine emeklerine sağlık.
Sonuç olarak;
Dün sildiğim Teksas macerasından sonra, hemen bugün arşivimden 3 maceralık 34 sayılı Hoz Comics Teksasın 1. macerası KARA KORKU yu
çift sayfadan tek sayfa haline getirip, biraz da çarpıklıklarını giderip, kendimce düzenlemeye çalıştım.( 80 sf. 160 MB )
Oldukça da başarılı buldum çalışmamı.
Şimdi sayfamızda siz dostlarla paylaşmayı düşünüyorum.
Tabi önce nasıl paylaşım yapılır onu öğrenmeye çalışıyorum.
Bu nedenle de sayfamızda bu konu ile ilgili yardım bilgisi araştırıyorum.
Umarım bulurum . Zira bir ara gözüme çarpmıştı.
( Bu konuda yardımcı link veren olursa çok memnun olurum.)
Hadi kalın sağlıcakla.
Kolay gelsin.

TEKSAS HOZ COMICS 34-1 TEK SAYFA DÜZENLEME
palio68&ozanbaris çalışmasından yararlanılmıştır.
izin verilmese silebilirim.Teşekkürlerimle.

DENEME ÇALIŞMASI OLARAK PAYLAŞIYORUM
LÜTFEN BU DEFALIK AFFOLA...

Son düzenleme:

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,191
8,107
Tam üç saattir yaptığım uğraş sonucunda nihayet yatığım tek sayfa çalışmayı paylaşabilmeyi becerebildim ( Ya da sanırım )
Forumumuzda bu konuda bilgi paylaşımı yapanlara teşekkürler ediyorum.
ancak mediafire ye yükleme yapabildiğim halde link almada zorlanıyorum.
Bir de yeni konuyu nasıl açıp da bu çalışmamı paylaşabilirim bu konuda bana yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.
Öğleyin saat 12,30 dan beri uğraşıyorum.
Nihayet 17,30 da işlem tamam oldu sanırım.
Selamlar saygılar....
HACILI

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,191
8,107
Resimli anlatımlar bölümümüzü ziyaret ediniz, resim yükleme ve diğer işlemler konusunda ayrıntıları orada bulabilirsiniz.
Sıkıntı yok, acele yok rahat olunuz.
Selamlar.:)

büyük beyaz dostum,
resimli anlatımlar bölümünde yeni konu açma hakkında bilgi bulamadım.
bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz.
Yeni bir macerayı yeni bir sayfada kitabın resmi ve link ile beraber nasıl paylaşırım.
Az önce böyle bir paylaşımı ilk kez yaptığımdan deneme amaçlı olarak necdet bey kardeşimizin paylaşımı altında yaptım.
TEKSAS 34-1 KARA KORKU MACERASI
Selam sevgi ve saygılarımla.
HACILI

drzeko

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
19 Şub 2012
1,473
14,331
İstanbul

Bu söylediğine tamamen katılıyorum, dostum. Hoz Comics Teksas ve Tommiks taramaları maalesef çok kötü forumda. Elinde olan arkadaşlar bu konuda bir şeyler yapabilir bence. Bende tarayıcı var, ama kitap yok. Tarama imkânı olmayanlar için tarayabilirim kitabı gönderirlerse.

Sevgili Dindar Diker, bende hem tarayıcı var hem de (Tommiks'in 4. sayısı hariç) bu iki serinin tüm sayıları var. (Bu sayıyı da en kısa zamanda bulurum)

Artı sayın Ertuğrul dostumuza hepsini 300 dpi da tarayacağıma dair sözüm var.

Ve bu sözümü de kesinlikle tutmaya niyetim var.

Yeter ki düzenlemeleri yapmaya gönüllü arkadaşlar bulalım.

Saygılarımla ilgililere duyurulur.

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,736
44,052
denize sıfır
büyük beyaz dostum,
resimli anlatımlar bölümünde yeni konu açma hakkında bilgi bulamadım.
bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz.
Yeni bir macerayı yeni bir sayfada kitabın resmi ve link ile beraber nasıl paylaşırım.
Az önce böyle bir paylaşımı ilk kez yaptığımdan deneme amaçlı olarak necdet bey kardeşimizin paylaşımı altında yaptım.
TEKSAS 34-1 KARA KORKU MACERASI
Selam sevgi ve saygılarımla.
HACILI

Ahmet abi size özel mesaj ile gerekeli bilgileri yazdım oradan bakabilirsiniz.
Takıldığınız yer olursa bizler buradayız rahat olunuz.:)

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,456
8,502
İzmir
Sevgili Dindar Diker, bende hem tarayıcı var hem de (Tommiks'in 4. sayısı hariç) bu iki serinin tüm sayıları var. (Bu sayıyı da en kısa zamanda bulurum)

Artı sayın Ertuğrul dostumuza hepsini 300 dpi da tarayacağıma dair sözüm var.

Ve bu sözümü de kesinlikle tutmaya niyetim var.

Yeter ki düzenlemeleri yapmaya gönüllü arkadaşlar bulalım.

Saygılarımla ilgililere duyurulur.

Tamamdır, ben düzenlemeye talibim o halde. Linkleri bekliyorum, dostum.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,090
36,783
İstanbul
Necdet üstadım, ellerinize sağlık. Uzun bir aradan sonra tekrar başladığınız yeni çalışmanız için teşekkür ediyorum. Bunun ilk çalışmalarınız arasında olduğu göz önünde bulundurulduğunda gayet güzel bir çalışma. Çalışmalarınıza devam ettikçe yeni arayışlara gireceğinizden ve her geçen gün daha iyi sonuçlar alacağınızdan eminim. Yarın bir İzmir toplantısı olacak. Umarım haberdar olmuşsunuzdur. Aslında orada dostlarla tanışabilir ve gerektiğinde yardımlarına başvurabilirsiniz.

Tekrar teşekkür ederim.

necdet

Onursal Üye
17 Nis 2011
1,440
5,395
Selam sayın üstadım direnci11 ,teşvik edici yazılarınız,ben acemiyi gerçekten mutlu ediyor.Toplantı haberini nasıl kaçırdım kendime çok kızdım.Şimdi sizin yazınızda gördüm.Gerçi sanırım gidemezdim,torunum iki gündür,şiddetli grip geçiriyor,onunla uğraşıyoruz,Allah, tüm çocukları ve torunları her türlü hastalıktan ve kötülükten korusun.İnsanın içi eriyor üzüntüden.

Evet , dediğiniz gibi daha iyi işler yapmak istiyorum,ancak öğretmensiz olmuyor.Mesela,çift sayfaları böldüğümüzde ,ortalardaki karanlık yerler nasıl yok edilir.Sizlerin paylaştığı o mükemmel sayfalar nasıl elde edilir.?Ah Allah'ım inşallah bir dahaki toplantıya katılmamı nasip eder.Başınızı ağrıtmıyorsam birşey daha paylaşmak istiyorum.Ben de iki üç gün evvel çocukların zoruyla kontrole gittim,herşey mükemmel ama safra kesesi taş ve çamur dolmuş ,hiç bir rahatsızlık da duymuyordum ama,alınmazsa kötü sonuçları olurmuş.29 Şubat'a gün verdiler.Neden yazdım,sizlerle birebir tanışmamış olsak da sizleri kendime çok yakın buluyorum.Onun için dualarınızı rica edeceğim.
Uzattım kusura bakmayın.Galiba can tatlı oluyor.
Hepinize sağlıklı,mutlu günler diliyorum.