Teksas Hoz Comics! Sayı 35c - Oklitus'un Çocukluğu

Assad

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Ara 2014
2,503
44,563
Bosna
dq059veti47mhi312.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,278
Oklitusun çocukluğunu çok iyi bilirim.Aynı mahallede büyüdük aynı kızları sevdik bir tek acemi birliğinde ayrıldık.Ona Blek'in mangası bana Darkwood un bataklığı düştü.Cesaretli çocuktu.Kimya dalında oldukça da yetenekliydi.Hiç unutmam bir keresinde kırmızı urbalar için hazırladığı gaz bombalarının SEHVEN patlaması sonucu mahalleye bir ay kadar Mart kedileri uğrayamamış ve o yıl maalesef hiç bir yavru dünyaya gelememiş tabiatın bir gerçeği olarak üreme konusunda gerekli işlemler tesis edilememiş bu yüzden kedilerin bedduasına mazhar olmuştu.
Yine kimya ilmi ile meşgul olurken bir anda mahalleyi saran gaz ve toz bulutlarından dolayı NASA endişeye kapılarak acil kod çağrısı ile BM yi toplantıya çağırmış uzaylı istilası başlamış olabilir demişti.
Oklitus küçükken bizim tarafımızdan Dr.Ox olarak çağrılırdı.Sonradan isim değişikliği yapmış ancak bu isim değişikliğini yaparken aslında OKALİPTUS olmasının isterken hataen OKLİTUS olarak nüfus memuru tarafından kayıt işlemi yapılmış kendisinden bizzat dinledim.Ne kadar müteessir olduğunu bizzat gözümle gördüm kulağımla duydum altıncı hissimle hissettim.
Oklitus un kaldığı ev gece konduydu.Tek katlı az hacimli biraz bahçeliydı.Bahçede ayva ve nar ağaçları bulunurdu.En büyük hayali bir gün büyük bir buluş yaparak Nobeli kazanmaktı.Ancak nasip değilmiş sonradan Acemi birliği için gittiği Blek'le kanka olup İngiliz medyasına göre terörist faaliyetlere başlamış.Önceleri pek inanmasamda sonradan özgürlük hareketi içinde çalışmalarına ve buluşlarına devam etmiştir.Ben en son kendisiyle cepten görüşmemde durumumuz iyi üstad senide bekleriz demişti.Ox dedim beni pek açmaz oralar bol kızılderili , bol İngilizli , bol maceraperestli yerler.Benimkisi bol çelik , bol insan olacak.Tamam dedi Çelik Blek adında bir arkadaş var çelik gibi çocuk Zaloğlu Rüstemin Amerika görmüş hali ,Köroğlunun soyundan değerli bir arkadaş.Bi bakalım dedim yinede kırmadım çocuğu eski hukukumuz var nerden baksanız 40 yıllık dostluğum var Oklitusla belki bir gezmeye falan giderim belki Whatsapptan mesaj atarım.Ne günler geçirdik Oklitusla ne günlerdi vay anasını.Dostluğa doyum olmuyor.Arada Face den durum paylaşıyor.Blek le , Rodi'yle imrenmiyorda değilim.Yaşadıkları yerde hava kirliliği hemen hiç yok Kırmızı Urbalıları saymazsak fazla sorunlu bir yerde değil.Üstelik kızılderililer aslen Türkmüş.Hatta çevrede yaşayan kabilelerden birinin adı İSOT kabilesiymiş.Onlarda da at, avrat , mızrak ve yay kutsalmış.Tepeye tepe ata at diyorlarmış.Hatta Ne mutlu kızılderiliyim diyen şeklinde atasözleri varmış.Bir gün gidebilirsem şahsen görmek bana iyi gelecektir.Eğer bunları şahsen görürsem naklende yayınlarım.Çok metheylediği bir kabile reisi var adı Oturan Tunga ki çok bilgili çocuk dedi.
Gidersem tanışacağım çok insan var.:Ğ:D:D

Emekleriniz için çok teşekkür ederim.
Efsane paylaşımcılardan efsane bir çizgi roman klasiği.MEB onaylı Yapı Kredi ve İş Bankası destekli okunması gereken 100 temel çizgi roman içinde ki bir eser.
Selamlarımızla.