Teksas Ceylan Yayınları 9.Seri Haftalık Mecmua Sayı 002 (09 Haziran 1971)

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,072
D85Lzz.jpg

Sevgili Osman (Baltimora) şahsında,
tüm sevenlerine saygılarımla...

Moderatör tarafında düzenlendi:

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,726
25,910
ordu-turkey
Ne bereketli şu Ceylan; seke seke çoğalmış durmuş mübarek!.. Sayın Sarkomer sağol; Allah yüreğine dert vermesin.

silence

Süper Üye
26 Mar 2009
2,346
1,721
Teşekkür ederim sevgili sarkomer.Bu güzellikleri çok bekledik.

Selam, sevgi ve saygılar sunarım.

Son düzenleme:
12 Şub 2010
15,006
543,642
Lise son sınıfa geçtiğimin yaz ayında yayınlanmaya başlamış bu kapaklı seri. Kapak çizeri Yücel Köksal usta Ceylan Yayınlarına kapak çizmiş. Acaba Ceylan'a transfer mi oldu, yoksa aynı dönemde Tay Yayınlarına da kapak çiziyor muydu? Bun soruyu Yücel üstad ile bir dahaki buluşmamızda bizzat sormak lazım. Belki de Diyardan bir arkadaş da bu soruyu yanıtlayabilir.

Nedense bu kapaklar hafızamda fazla yer etmemiş. Samim Utkun kapaklarına alışkanlıktan olabilir mi acaba? Bir de o yıllarda bu kapaklı Teksaslara baktığımda içlerinin essegesse olmaması nedeniyle de ilgi duymayıp okumamış olabilirim. Oysa bu kapaklı Teksaslarda essegesse çizimi maceraların da olduğunu son dönemde yani yakın zamanda öğrenmiş bulunuyorum.

Okumadan kısa bir göz attım bu paylaşıma
Bana çok itici gelen essegesse olmayan Teksaslar var; bu onlardan değil, hatta ötekilerine nispeten fena değil ve okuma listeme aldım. Bir kaç karede, essegesse çizimlerinden kolajlama yapıldığını müşahade ettim.
Tarama ve düzenleme ise mükemmel gerçekten. Sarkomer hocamızın elinden çıktığı hemen belli oluyor. Paylaşıma devam için sayın hocama saygı ve teşekkürlerimi sunuyorum.

Bu serinin cilt kapakları hakkında da düşüncemi paylaşmak istiyorum. Ciltler lake cilde benziyor olmasına rağmen Samim Utkun kapaklı meşhur Lake Cilt Serisinin albenisi yok bu ciltlerde. belki de lake değildir ve teknik bir başka ismi vardır bu ciltlerin. Bilgisi olan dostların bilgilendirmelerini bekleyeceğim.

atlas364

Süper Üye
13 Tem 2009
628
1,386
Bu seriye kapak resmindeki yabancılıktan dolayı bende fazla ısınamamış ve okumamıştım. Samim Utkun kapaklarının albenisi bir başkaydı..

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,726
25,910
ordu-turkey
Lise son sınıfa geçtiğimin yaz ayında yayınlanmaya başlamış bu kapaklı seri. Kapak çizeri Yücel Köksal usta Ceylan Yayınlarına kapak çizmiş. Acaba Ceylan'a transfer mi oldu, yoksa aynı dönemde Tay Yayınlarına da kapak çiziyor muydu? Bun soruyu Yücel üstad ile bir dahaki buluşmamızda bizzat sormak lazım. Belki de Diyardan bir arkadaş da bu soruyu yanıtlayabilir.

Nedense bu kapaklar hafızamda fazla yer etmemiş. Samim Utkun kapaklarına alışkanlıktan olabilir mi acaba? Bir de o yıllarda bu kapaklı Teksaslara baktığımda içlerinin essegesse olmaması nedeniyle de ilgi duymayıp okumamış olabilirim. Oysa bu kapaklı Teksaslarda essegesse çizimi maceraların da olduğunu son dönemde yani yakın zamanda öğrenmiş bulunuyorum.

Okumadan kısa bir göz attım bu paylaşıma
Bana çok itici gelen essegesse olmayan Teksaslar var; bu onlardan değil, hatta ötekilerine nispeten fena değil ve okuma listeme aldım. Bir kaç karede, essegesse çizimlerinden kolajlama yapıldığını müşahade ettim.
Tarama ve düzenleme ise mükemmel gerçekten. Sarkomer hocamızın elinden çıktığı hemen belli oluyor. Paylaşıma devam için sayın hocama saygı ve teşekkürlerimi sunuyorum.

Bu serinin cilt kapakları hakkında da düşüncemi paylaşmak istiyorum. Ciltler lake cilde benziyor olmasına rağmen Samim Utkun kapaklı meşhur Lake Cilt Serisinin albenisi yok bu ciltlerde. belki de lake değildir ve teknik bir başka ismi vardır bu ciltlerin. Bilgisi olan dostların bilgilendirmelerini bekleyeceğim.
Aynı şekilde ben de bir kaç sayısını incelemiştim; ben kapaktan ziyade çizimlerine ısınamadım. Belki Hoz'un orijinal EsseGesse çizimlerine alışkanlıktan olabilir. Olsun.. Sizin gibi güzel insanlar sayesinde en azından kıyaslama ve yorum yapabilme olanağımız oluyor. Hepiniz ayrı birer değersiniz.

Bay_X

Onursal Üye
30 Haz 2012
1,672
17,162
Enseden iyi yakalamış!..
Ellerinize sağlık üstadım. Teşekkür ederim.
Saygılarımla.

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
71,895
Essegesse çizimleri hep aranır oldu o yıllarda fakat macera tekrarları iyice baymıştı,işte o döneme rastlıyan bu çizimler birnebzede olsa blek sevgisini devam ettirdi.Paylaşımlar için teşekkürler sarkomer hocam.

cngz1

Aktif Üye
3 Ara 2011
392
9,657
İstanbul
Teksas & Tommiks ilk göz ağrımızdır.. Teşekkürler Sarkomer Hocam, eline sağlık..

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
D85Lzz.jpg

Sevgili Osman (Baltimora) şahsında,
tüm sevenlerine saygılarımla...

Sevgili Sarkomer; bu mesajınızı 23 Ocak'ta yayınladığınıza göre, bu sayıyı bana doğum günü hediyesi olarak ithaf etmiş olmalısınız.. Sizden çok özür diliyorum değerli büyüğüm, maalesef bu güzel hediyenizi şimdi fark ettim. Sağolun, çok teşekkür ederim, beni onure ettiniz. Saygılarımla...