Teksas Ceylan Yayınları 9.Seri Haftalık Mecmua Sayı 025 (15 Kasım 1971)

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,185
Q4MJ3r.jpg

Rb3Xzo.jpg

Sayın "direnc11" şahsında tüm sevenlerine...

2015 yılının felaketlerden, savaşlardan, kazalardan, hastalıklardan ve belalardan uzak;
Türk-İslam alemi yanında tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyor,
Çizgi Diyarı'ndaki tüm dost ve kardeşlerimin yeni yılını tebrik ediyorum.
Saygılarımla...

bayrakzaf.gif

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,089
36,759
İstanbul
Sıkıntılı zamanlarda görüşebildiğim Zafer Hocam, Çizgi Diyarı'na, çizgi romana bağlılığımın nedeni olan gönül insanlarından birisi. Aynı havayı solumaktan, aynı ortamı paylaşmaktan büyük mutluluk duyduğum üstadlarımdan.

Her zamanki cömertliği ve nezaketi ile yine çok kıymetli bir hediye veren Zafer Hocama sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Biten yılla beraber tüm sıkıntıların biter umarım, hocam.

Sevgiler, saygılar.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,656
Kasımpaşa
Bir Teksas'a birde Zafer Hocama asla hayır diyemem..
Ne güzel bir kitap..
Teşekkürler hocam..
Yeni yıl dileklerine tüm kalbimle katılıyorum.
Hürmetlerimle..

12 Şub 2010
15,006
543,758
Essegesse çizgileriyle nefis bir Çelik Blek macerası
Bir de tarih öncesi canavarlı, antik kavimli macera, Çelik Blek'in istisnai fantastik bir macerası. O da ilk dönem maceralarından.
Tommiks'in de ilk dönem maceralarından birisi fantastik özelliğe sahip. Saklı vadide Vikinglerle olan macerası. Daha sonra her ikisinin de fantastik macerası yok.

Zaten dikkat edilirse ki, özellikle Hoz Comics serisi sayesinde farkına vardığım husus, her iki kahramanın maceraları paralel gider.
Çelik Blek'in kuzeyde Lince macerası dahil, Piyer ve Mari'li maceralarına paralel olarak Tommiks'in Tavega ile olan kuzey maceraları vardır. İki kahramanımız da kalın kürklü ceketlerini bu maceralarda kuşanmışlardır.
Birisindeki Yarasa macerasının ötekindeki paraleli Binbirsuratt'tır.

Tommiks ve Teksas'ın da ikizleri vardır. İkizler, kahramanımızın antipatik venefret edilen insanlar olması için düşmanca davranmışlardır. Vesaire vesaire...

Gel gelelim Yücel Köksal ustaya olan dostluk, hayranlık duygularım malumdur. Kapaklarının da hastasıyım. Zagor, Kaptan Swing, Tom Braks, Akbulut Kaan, Marcopolo Karabina Slim ve daha nice kapaklarda Yücel Köksal ustanın üzerine kimseyi tanımam

Ama Samim Utkun kapaklı essegesse Teksas, Tommiks ve Kinova'lar, samimiyetle söylemeliyim daha başkadır benim için. Duygularımı açık kalplilikle söylemek zorundayım.

Sarkomer tarama ve düzenlemelerinin hayranı olduğum da malumdur
Nice iyi yeni yıllar dileğiyle selam, saygı ve sevgilerimi sunuyorum

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,734
44,017
denize sıfır
Dinozoruslu bu macerayı ilk okuduğumda daha okula gitmiyordum. Okumak derken resimleri tabi ki.:) Yazılar için daha 1 yıl beklemiştik.:) Teşekkürler, saygılar hocam.

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,621
38,372
izmir
Üstadım, Teksas'lar ard arda girince, birini görüp birini kaçırıyormuşum. Teşekkürler ediyorum bu nadide eserler için.

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
72,077
Böyle özenerek ortaya çıkan çalışmalar harika derecede güzel oluyor.Teşekkürler sarkomer hocam